MDO: Havířov ani na třetí pokus v sezóně Přerov neporazil

David Motloch | 11.12.2014

22. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu pokračovalo pro havířovské dorostence ve stejném duchu, jako předchozí utkání. To znamená, že svěřenci trenéra Potěšila odcházeli z ledu už posedmé v řadě jako poražení. Zlomit tuto sérii nedokázali ani proti Přerovu, nad kterým letos ještě nedokázali ani jednou vyhrát. Ještě v polovině zápasu měl AZ při nerozhodném stavu dobrou naději na vítězství, tu ale velice rychle pohřbilo přerovské duo Hotěk-Navrátil, které se zasloužilo o všechny čtyři vstřelené branky domácích. Alespoň čestný úspěch Havířova zaznamenal ve 28. minutě skórující Lukáš Juhász. Prohru 1:4 se budou mladší dorostenci snažit odčinit v neděli 14.12. v domácím zápase s Porubou.

ELMD - 22.kolo čt 11.12.17:15
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Hotěk (Navrátil), 34. Hotěk (Raček, Mlčák), 35. Hotěk (Navrátil, Mlčák), 53. Navrátil (Hotěk, Mlčák) - 28. Juhász (Szturc, Srníček). Rozhodčí: Čaja - Sedlák, Vodák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC ZUBR Přerov: Matoušek - Gábriel, Kleiner, Koudela, Viktorin, Mlčák, Pěnčík, Aulehla, Borot - Krátký, Raček, Navrátil, Hotěk, Antoníček, Lašák, Hostášek, Popelka, Plášek
AZ Havířov: Velička (od 35. Dufek) - Szturc, Srníček, Teplanský, Pavelek, Grygar, Adámek - Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný

První třetina se na přerovském zimním stadionu odehrávala ve vcelku poklidném tempu, přesto však padla jedna branka, a to na straně domácího celku. Přerovští Zubři se mohli ve 12. minutě radovat z vedoucí branky, kterou vstřelil útočník Michal Hotěk. Více brankových situací první dějství nepřineslo, stav se nakonec neměnil ani po naskytnutných přesilových hrách, které mohl každý z týmů v první dvacetiminutovce využít jednou.

Prostřední dějství přineslo o poznání více vzrušení, které ve 28. minutě pomohl rozproudit havířovský útočník Lukáš Juhász využívající přesilovou hru. Vyrovnaný stav, stejně jako radost havířovského celku, dlouho nevydržel. Už ve 34. minutě šli domácí hokejisté opět do vedení, když druhou branku v zápase zaznamenal střílející Michal Hotěk, rovněž skórující v přesilovce. Představení tohoto hráče však ještě nebylo u konce, jelikož hned v následující minutě Michal Hotěk zkompletoval hattrick.

Do třetí třetiny tak svěřenci trenéra Potěšila šli s dvoubrankovým mankem, které už dohnat nedokázali. Naopak ještě sami jednou inkasovali, když se brankář AZetu Michal Dufek, který vystřídal ve 35. minutě původně chytajícího Lukáše Veličku, marně ohlížel za pukem po střele Jakuba Navrátila. Střelecká listina se tímto počinem uzavřela a finální skóre tak zní 4:1 pro Přerov, když Havířovští svého soka se Zubrem na dresu ani napotřetí v sezóně porazit nedokázali.