Junioři na svém ledě podlehli Prostějovu 1:5

Josef Nudera | 05.12.2011

V zápase, kde měl být favoritem havířovský AZet předvedli efektivnější hokej především hosté. Ti se rychle zásluhou Martina Kryla ujali vedení, postupně navýšil náskok Prostějova ještě Jurik a opět Kryl. Ve druhé třetině jsme viděli už vyrovnanější hokej, ale i přesto David Zachar přidal další branku Jestřábů. Havířov si na svou trefu musel počkat do třetí periody. Putniorz přihrál Smužovi, který už neměl problém zakončit k tyči. Prostějov uzavřel stav utkání poté, co Dufka nastřelil kotouč do brusle jednoho z havířovských obránců a puk se dostal až za záda Tomšů. Havířov podlehl Prostějovu 1:5, ale i přesto je stále ve vedení ligy juniorů.

Liga juniorů - 21.kolo ne 4.12.16:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
1:5
(0:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Smuž (Putniorz, Ovčaří) - 2. Kryl (Zachar), 8. Kryl (Jurik, Zachar), 15. Jurik (Zachar, Mašek), 27. Zachar (Kryl, Jurik), 50. Dufka (Štindl). Rozhodčí: Mrkva - Konvička, Kopřiva. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 0.4, 1:4, 1:5.
AZ Havířov: Tomšů (Šrámek) - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Mráz, Ovčaří "C", Patrman, Putniorz "A", Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša (Vysloužil ) - Stejskal, Dufka, Kaluža, Mašek, Horký, Zapletal, Konečný, Matoušek, Štindl, Tomiga, Zachar, Kryl, Jurik, Koranda, Prokop, Stloukal O., Hes, Stloukal S.

Zápas odstartovali lépe Jestřábi Prostějov, když už ve 2. minutě dorážel po Zacharově nepovedené akci Marti KRYL . Hosté pokračovali ve skvělé hře i později, když v 7. minutě pálil z ničeho nic, příklepem z mezikruží David Jurik, na tuto ránu si Tomšů povyjel a puk ukryl do lapačky. Jestřábi se nezastavili ani v 8. minutě, když přidali další branku. Po skvělé kombinaci se radoval Martin KRYL . Jurik poslal kotouč na volného Martina Kryla u pravé tyčky a ten pohotovou dorážkou skóroval.

V 9. minutě vykoukli i domácí do slibné pozice, ale Mario Brezani na Kyšu nevyzrál. Ve 14. minutě vyrobilprostějovský Kaluža dvě hrubky během přesilovky, ale AZet z nich nic nevytěžil. V 15. minutě po suverením počínání v přesilové hře Prostějov opět udeřil. Po velkém tlaku dokonale namazal JURIKOVI David Zachar a Jurik puk z blízkosti velkou ránou zametl za Tomšů! Akce Putniorze na konci třetiny by mohla zápas dostat na kontakt, ale puk se k němu před obranu nedostal.

Na začátku druhé periody Havířov nedokázal využít ani další z přesilovek. Před tím, než Havířov zahodil další z přesilovek, ohrozil brankáře Kyšu Putniorz. Brankář Kyša musel největší šanci AZetu řešit paradoxně až po přesilovce, když volně ležící kotouč v brankovišti stáhnul pod lapačku. Ve 27. minutě využil velkých zmatků u havířovské branky David ZACHAR a z dorážky zvýšil vedení Prostějova. Ve druhé polovině třetiny byl aktivnější Havířov, ale ani Čintala, který se pokoušel dorážet puk natřikrát, ani Kopún na Kyšu nevyzrál.

Ve 43. minutě se už AZet branky dočkal. Putniorz přihrál SMUŽOVI do skvělé pozice a ten už nezaváhal a umístil puk k levé tyči. Kyša se nestihnul dostat do obvyklého rozkleku. V 50. minutě ale další brankou Prostějov potvrdil své vítězství. Smolný okamžik pro Havířov, vlastní gól, pravděpodobně Čintala tečoval puk, který nahodil puk prudce před branku DUFKA .

V poslední minutě Kopún poslal pěknou přihrávku Patrmanovi, ale ten branku nevsítil. I když Havířov působil minimálně polovinu utkání aktivněji, tak tři body si odvezl Prostějov. Nutno ale pochválit havířovské za snahu, kterou měli do poslední sekundy.