Havířov neudržel dvoubrankové vedení, domů si tak veze pouze bod

David Motloch | 15.09.2010

Havířov měl zápas s Břeclaví slibně rozehraný. Po 1. třetině mu patřilo vedení 2:0. Po celý zápas se ale AZet nechal často vylučovat, což jej nakonec stálo ztrátu bodů. Břeclav dokázala v prostřední části hry využít dvě přesilovky, kterými se dotáhla na Havířov. O osudu zápasu musely rozhodovat až samostatná střílení, v nichž si lépe počínali domácí, za které střílel rozhodující nájezd břeclavský Hrůza. Na Havířov tak zbyl pouze bod.

2. liga východ - 3.kolo st 15.9.18:00
HC Břeclav - AZ Havířov
3:2sn
(0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Fiedler (Škápík, Vozdecký), 40. Barták (Novák, Svoboda), 65. Hrůza (sam. nájezd) - 14. Pavlas (Potočný), 18. Klimša (Říčka). Rozhodčí: M.Dědek - J.Bilík a M.Pospíšil. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2. Diváci : 338
HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Dora, Rajnoha, Vozdecký, Škápik, Zapletal (A), Svoboda, Novák J. – Zháňal, Sedláček (C), Hrůza – Grmela, Klimovič, Fiedler – Barták, Paško, Novák E. – Gabriška, Konečný L., Kuriál
AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Zientek, Prokop, Krisl (C), Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna - Pavlas, Potočný (A), Stránský - Sztefek, Říčka, Pechanec - Miczek

Hned z počátku zápasu si Břeclav dokázala vytvořit pověstný domácí tlak. Vrba ale musel první vážnější situaci řešit až v 5. minutě zápasu, betonem však zhatil myšlenky soupeře, jít do vedení. V 8. minutě pak udeřil i Havířov, obrovskou šanci ale zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Chvátal. Do konce třetiny už led patřil svěřencům trenéra Danečka. Zákonitě se tak prosadil Pavlas, kterému skvěle namazal Potočný. Zanedlouhou mohlo být pro Břeclav ještě hůř, ale AZet tentokrát svou šanci nedokázal přetavit v gólovou situaci. A tak se z gólu museli havířovští hráči radovat až v končící 18. minutě, po nahrávce Říčky se nemýlil střelec Klimša. Zbytek třetiny si podmanil Havířov, ale na navýšení náskoku už zbylo příliš málo času, do 2. třetiny tak šel AZet s vedením 2:0.

Do druhé části vstoupila lépe Břeclav, několik slibných šancí musel hasit brankář Vrba. Po následující sérii vyloučení, která vrcholila přesilovkou Břeclavi, se už ale domácí fanoušci měli proč radovat. Přesilovou hru využil Fiedler, na kterého byl už i Vrba krátký. K vidění bylo hned několik zajímavých momentů, mezi kterými je třeba vypíchnout hru 4 na 4, nebo také dlouhou přesilovou hrou domácích. Právě časté vylučování Havířova bylo hlavní přičinou nádechu Břeclavi. Za zbytečný faul Sztefek nejprve inkasoval 2 minuty, za následné seknutí rozhodčího už ale musel odejít do kabin. Kupodivu se hra přelévala ze strany na stranu, a to i přes to, že Havířov měl o jednoho hráče méně na ledě. Dokonce i velice nebezpečně zahrozili hráči AZetu u brankáře Chvástala. V závěru dlouhé 7-mi minutové power-play se ale domácí přeci jen prosadili, Barták vyrovnal za Břeclav na 2:2. Stalo se tak pouhé dvě vteřiny před sirénou, tento gól tak logicky značně nabudil břeclavské hráče.

Hned na úvod si šel sednout na trestnou lavici havířovský Machálek, následnou přesilovou hru, ale domácí nevyužili. Již při hře 5 na 5 Břeclav ohrozila branku Havířova, Vrba však držel akcie AZetu stále vysoko. I nadále se bohužel projevovala havířovský nemoc - vyloučení. Na trestnou lavici se usadil Klimša a poté i Prokop. Hosté měli velké štěstí, že s těmito nabídnutými šancemi, nedokázala Břeclav správně naložit a takřka nic nevymyslela. Závěr zápasu pak lze označit jedním slovem - podívaná. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale oba gólmani v šancích obstáli lépe, než útočníci.

Ani v prodloužení nebylo k vidění pevné bránění, oba celky s chutí útočily. Dvě příležitosti rozhodnout zápas měl i Havířov, ale neuspěl stejně jako Břeclav. Zápas tak došel až k samostatným nájezdům. Klimša započal nájezdy slibně, nekompromisně zanesl puk za záda Chvástala, následně Pavlas neměl štěstí a trefil pouze tyč, čehož využil Sedláček, který proměnil. Ve třetí sérii Stránský neuspěl, zatímco domácí Hrůza, ano. Břeclav si tak připsala bonusový bod navrch, na Havířov zbyl pouze bod.