K dalšímu kolu 2. ligy odjíždí AZet do Břeclavi

14.09.2010 | Josef Nudera

Ve středu bude zajíždět Havířov do Břeclavi. V minulém kole si dokázal AZet poradit s nebezpečnou Opavou, Břeclav prohrála ve Frýdku – Místku. Naváže AZet na předešlé vítězství a přiveze body? Zápas v Břeclavi bude začínat ve středu 15. září od 18:00 hodin.

Tým Břeclavi v minulém kole hrál ve Frýdku – Místku, kde měl dvoubrankový náskok, nakonec ovšem zápas domácí celek otočil a Břeclav prohrála 3:4.

Břeclavští Lvi v přípravném období sehráli deset přátelských zápasů, ve kterých dokázali vyhrát jen čtyřikrát a připsali si šest porážek. Vstup do letošního ročníku 2. ligy ledního hokeje zažila Břeclav proti Technice Brno. Dokázala Techniku porazit poměrem 4:2. V minulých sezonách se Lvi drželi okolo osmého místa a v play-off minulého ročníku vypadli ve čtvrtfinále na hokejkách Bobrů z Valašského Meziříčí 0:3.

Po úvodních dvou kolech se Břeclav pohybuje na osmém místě, hned za AZetem. Břeclav má ovšem zápas navíc, protože o výsledku utkání Havířova ve Vsetíně se ještě nerozhodlo.

AZet v obnovené domácí premiéře vyhrál nad Opavou 4:2, výsledek se ale nerodil lehce. Po úvodní dvacetiminutovce vedl Slezan 2:0, ve druhé třetině dokázal Havířov využít přesilovku 5 na 3 zásluhou dorážky Jana Maruny. Do třetiny, v další přesilovce, vyrovnal bombou pod horní tyčku Říčka. Ve třetí třetině ukázal Havířov velké odhodlání a nakonec zápas vyhrál.

Zápas začíná na břeclavském zimním stadionu 15. září od 18:00 hodin.