Hattrick Říčky a povedená jízda dalším zápasem baráže

Josef Nudera | 08.04.2013

H A V Í Ř O V - Havířov se v rámci baráže poprvé představil na domácím ledě, kde uvítal jihočeský Tábor. Soupeř, který vyhrál západní skupinu dnes velký odpor nekladl. AZ do utkání výborně vstoupil a po celý jeho průběh kontroloval vedení, které navyšoval až na konečných 8:0. V dresu AZ se blýskl hattrickem Robert Říčka, dobře se představili i junioři, což potvrzuje branka Tomáše Mráze. AZ je na prvním místě v baráži a ve středu jede hrát do Písku.

2. liga východ - 0.kolo po 8.4.18:00
AZ Havířov - HC Tábor
8:0
(4:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Bursík (Matějek, Maruna), 6. Říčka (Daneček J., Prokop), 17. Prokop, 19. Říčka (Daneček J., Vydra), 26. Kanko (Vydra, Klimša), 30. Prokop (Daneček J., Říčka), 42. Říčka (TS), 54. Mráz (Kotala, Rimmel). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek A. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 461. Střely na branku: 62:16. Průběh utkání: 8:0.
AZ Havířov: Daneček L. (od 40. Matoušek) – Prokop "A", Vydra, Krisl "C", Hegegy, Zientek M., Rimmel "A", Hartmann, Graca – Kanko, Pechanec, Kolařík - Klimša, Říčka, Daneček J. - Maruna, Bursík, Matějek - Mráz, Kotala
HC Tábor: Panec (od 31. Klestil) – Havran, Hlaveš, Trieb, Kanov, Heršálek "A", Liška, Černý – Šimák, Pechánek, Zayml, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík "C", Mrkvička, Kolomý, Seidl
Vstup do utkání si nemohli domácí představovat lépe, vždyť už ve 2. minutě se dokázal prosadit Tomáš Bursík, který využil dobré práce na brankovišti – 1:0. Tábor možná doplatil na to, že se cestou do Havířova zasekl v zácpě a hra na to také vypadala, hosté se dostali pod tlak i kvůli oslabení, které přes několik šancí ubránili.

V 6. minutě musel hrát Havířov oslabení, ale to bylo paradoxně výhodou. Do brejku 3 na 1 se dostali Kanko, Daneček a Říčka. Robert Říčka dostal křížnou přihrávku od Jana Danečka a zavěsil pod horní tyčku – 2:0. Hosté si připsali první střelu až v 9. minutě, když trefil lapačku Danečka Jakub Matušík. Havířov pokračoval v obdobném výkonu i dále a v 17. minutě se to ještě více brankově utvrdilo.

Po dobrém průniku Říčky se dokázal prosaditPetr Prokop, který umístil puk přesně nad pravý beton Pance – 3:0.

V 18. minutě se dokázal dostat hostující Pechánek do slušné šance, ale nakonec ji v koncovce zazdil. A tak se opět, tentokrát v 19. minutě, ještě jednou trefili domácí hokejisté. Krásnou kombinaci na jeden dotyk zakončoval Robert Říčka, ovšem puk šel spolehlivě už po ose Vydra – Daneček.

Druhá perioda se nesla v podobném duchu jako ta první. Ve 26. minutě vedl domácí AZ už 5:0, když vše velmi chytře vymyslel Karel Vydra, od modré čáry poslal tvrdou střelu na brankáře Pance, kterou ještě tečoval Petr Kanko do horního růžku!

30 minuta byla na akce velmi bohatá. Hosté jeli 3 na 1, ale Seidl trefil pouze výborně bránícího Prokopa. Petr Prokop se ukázal o chvíli později i v útočné akci, když dorážel vyražený puk, který se dostal do mezikruží. Kotouč skončil v horní části branky a AZ vedl 6:0.

Po inkasované brance vyměnili hosté brankáře, do branky nastoupil místo Pance Tomáš Klestil. Ten se v brance musel hodně zapotit, Tábor musel bránit hned 3 oslabení a dokonce jedno dvojnásobné. AZ sice odstřeloval branku Tábora, ale nedokázal ani jednu využít.

Ve 42. minutě se dostal Říčka do velké šance, ale v úniku byl faulován, což znamenalo nařízení trestného střílení. Robert Říčka se rozhodnul pro střelu nad vyrážečku,, byla to dobrá volba a Říčka dovršil hattrick – 7:0. Ve 49. minutě se dostal k puku Kolomý, ale trefil ve výhodné pozice pouze betony dobře se přesouvajícího Matouška, který nahradil Danečka na začátku třetí periody.

V 51. minutě se v brejkové situaci rozhodnul Bursík najít Marunu na zadní tyčce, ale Klestil do dráhy dorážky včas vložil své betony. V 54. minutě přišla chvíle juniora Tomáše Mráze, který vydoloval puk před brankou a bekhendovým zakončením trefil kotouč přesně nad ramena Klestila – 8:0. V 56. minutě trefil v největší šanci hostů David Kellner spojnici tyčí Matouškovy branky!

Havířov si touto výhrou zajistil vedení ve skupině o 1. ligu, když se vzhledem k lepšímu skóre posunul před Beroun na 1. místo! Další utkání hraje Havířov ve středu v Písku.