Do Havířova míří atraktivní barážový protivník, táborští Kohouti

06.04.2013 | Josef Nudera

Havířov dokázal baráž o 1. ligu odstartovat na výbornou, to když přivezl výhru z ledu Techniky Brno. V sobotu měl AZ volné kolo, což znamená jediné – pondělí přinese první domácí utkání. Na led K&K PNEU Arény přijede celek, který se může pyšnit slušnými návštěvami a dobrými fanoušky – HC Tábor. Havířov si bude chtít připsat další výhru i nad tímto hokejovým městem a pokračovat v cestě za 1. ligou. Zápas začíná od 18 hodin a mistři 2. hokejové ligy východ budou potřebovat podporu.

Poslední zápasy pondělních soupeřů

Baráž o 1. ligu je v plném proudu a i hokejová loď AZ Havířov se nechává unášet proudy těchto bojů. Je to jiná soutěž, která začíná s nulou na kontě každého týmu. To už ale neplatí, Havířov si své první kolo odehrál v Brně s tamní Technikou, kde dokázal soustředěným výkonem, s podporou velké skupiny havířovských fanoušků, vybojovat 3 body za výhru 3:1. Výhra se ale nerodila lehce, AZ v první třetině prohrával, ale z této pozice se dostal, po dvou přesných dorážkách Petra Kanka a přesné trefě Jana Maruny.

Táborští kohouti mají za sebou již dva zápasy. V tom prvním podlehli Berounu 1:3, což se nikomu nemohlo líbit, jelikož se podle jejich oficiálního webu, jednalo o utkání, které bylo tendenčně řízené. Druhé kolo odehráli Kohouti na domácí půdě s Technikou. Jednalo se o výborné utkání, kdy se museli Kohouti dostat z nepříjemné pozice. Technika vedla 2:0, ale Tábor za podpory fanoušků dokázal 4 vteřiny před koncem utkání vyrovnat. V prodloužení rozhodl o výhře domácího celku Jakub Matušík.

Náš soupeř: HC Tábor

Náš dnešní soupeř si prošel těžkými chvilkami, vždyť před dvěma roky musel svůj hokej znovuzrodit. Musel začínat v krajském přeboru, ze kterého se dokázal dostat do 2. ligy a bleskurychle bojuje v této soutěži o posty nejvyšší. Tábor, klasické hokejové město, se může opírat o velmi slušné návštěvy a bouřlivou atmosféru. V minulém utkání proti Brnu jich přišlo více než 3 000! Nikoho nečeká v Táboře nic lehkého.

Tábor prožívá podobný boom, jako prožíval Havířov v úvodních sezonách, které se nesly ve víru euforie. Tento atraktivní celek z jihu Čech prožil v letošním play-off podobnou patálii, která proháněla Havířov po celou sezonu – zranění. „Je to prostě anomálie, kterou už jako trenér snad nezažiju“ vyjádřil se na klubový web Tábora hlavní trenér Tomáš Matušík.

Tábor řečí čísel

Můžeme se pouze dohadovat o síle západní skupiny 2. hokejové ligy, ale jeden z faktů zde platí. V celku Kohoutů můžeme najít velkou útočnou oporu soupeře. V celé základní části nasbíral Jakub Matušík celkem 60 kanadských bodů za 20 branek a 40 asistencí! Pro porovnání náš Jan Kolařík zaznamenal v základní části o 10 branek více, ale o 21 asistencí méně. Na druhém místě je s velkým odstupem táborský David Nedorost (18+19).

Brankoviště Kohoutů hájí v baráži Tomáš Klestil, který si v základní části udržel úspěšnost zákroků nad 90%, konkrétně 90,62%. Druhým brankářem je Michael Panec, který si v základní části zachytal pouze v 11 zápasech.

Zajímavosti o Táboru

V základní části si Tábor připsal nejvyšší výhru nad celkem Milevska – 10:1, naopak nevětší porážku zaznamenal s Řisuty – 4:7, které právě ve finále play-off dokázal porazit. Kohouti drží na domácím ledě velmi dobrou bilanci, už 23 zápasů v řadě nepodlehl po základní hrací době. Pro doplnění všech zajímavých statistik je potřeba dodat, že divácký průměr v play-off byl 1 906 fanoušků.

On-line přenos

Utkání se bude hrát v pondělí od 18 hodin, vstupné zůstává stejné jako na finále play-off (muži 70 Kč, ženy 50 Kč, děti 10 Kč). Pokud nebudeš na zimním stadionu osobně, můžeš sledovat klasický textový on-line přenos, který bude z K&K PNEU Arény opět připraven, komentuje Josef Nudera.

Kup si barážový bulletin

Pro barážové utkání, je stejně jako pro play-off, připravený bulletin. V tomto aktuálním vydání naleznete představení našich soupeřů, zajímavé rozhovory, jako může být třeba rozhovor s trenérem Janem Danečkem – o play-off, sezoně, ale i o žákovském hokeji, kam letos přešel. Určitě ti nabídne bulletin velkou porci informací a zajímavého čtení.

Sestavy v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. – Hartmann, Rimmel, Hegegy, Zientek, Vydra, Krisl, Graca - Kanko, Pechanec, Kolařík - Klimša, Říčka, Daneček J. - Bursík, Maruna, Pavlas - Matějek, Kotala, Mráz

Hockey Club Tábor: Klestil (Panec) – Heřmánek, Hlaveš, Kellner, Kanov, Heršálek, Trieb – Mrvička, Kolomý, Havran – Pechánek, Zayml, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Černý, Seidl, Šulčík

Další zápasy skupiny o postup do 1. ligy