AZ zastavil sérii proher a ukončil vítězné tažení Vsetína

Tomáš Vlček | 23.01.2019

Hned dvě série skončily zásluhou dnešního výkonu hokejistů Havířova. AZ vyhrál po čtyřech porážkách v řadě a ukončil šňůru sedmi výher Vsetína. Utkání ale bylo dlouho vyrovnané jak herně, tak gólově. AZ šel do vedení v první třetině Kotalou, ale na to Vsetín odpověděl. Ve druhé části Havířov znovu vedl díky Procházkovi, jenže na začátku třetí části Valaši opět vyrovnali. Deset minut před koncem třetí části vstřelil třetí, a nakonec vítězný, gól AZetu Pořízek. Po pohledné akci zvýšil na 4:2 Rehuš a při power-play Vsetína pojistil vedení AZetu Gřeš. Havířov tak získává důležité tři body. Další utkání sehrají naši borci v sobotu v Benátkách nad Jizerou.

CHANCE LIGA - 49.kolo st 23.1.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín
5:2
(1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Kotala (Rehuš, F. Seman), 36.O. Procházka (Dudek), 50. Pořízek (Bambula, Gřeš), 57.Rehuš (Maruna, Haas), 60. Gřeš (Pořízek) – 11.Pechanec, 46. Rudl (Vávra, Kopta). Rozhodčí: Fiala V., Kašík J. – Konvička M., Gančarčík M.. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1624. Střely na branku: 32:29 (10:13, 14:11, 8:5). Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, R. Veselý, O. Procházka.
VHK Robe Vsetín: Gába – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Jeřábek, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kopta, Vávra – Vítek, Šilhavý, Klímek.

Aktivnější byli v úvodu zápasu domácí hokejisté a byli za to už v polovině 4. minuty odměněni vedoucí brankou. Jakub Kotala zavezl puk do útočného pásma a svou střelou, schovanou za bránícího hráče, poprvé překonal Gábu ve Vsetínské brance- 1:0. Hosté postupně hru srovnali, ale havířovské podržel dobrými zákroky brankář Bláha. Jenže v polovině třetiny hráli Valaši přesilovku, a když Antonín Pechanec zachytil Chrobočkovo vyhození, neměl už problém zblízka poslat kotouč do odkryté branky – 1:1.

Vyrovnávací gól nalil vsetínským evidentně více sil a v následujících minutách měli jasně navrch. Koptovu střelu však Bláha vyrazil a Hryciow se netrefil mezi tři tyče. Druhý gól AZetu měl na holi v 18. minutě Haas, když byl po Bednářově přihrávce sám před Gábou, ale se střelou mezi betony neuspěl. První třetina se hrála jen něco málo přes 17 minut a pak musela být, kvůli poruše na dvířkách havířovské střídačky, vyhlášena přestávka.

Po návratu aktérů na led měl Haas na holi další gól, když byl po Bořutově přihrávce sám před Gábou, ale se střelou mezi betony neuspěl. Další branky byly na spadnutí ve 25. minutě, ale nejprve Bláha skvěle vychytal Koptu v nájezdu a na druhé straně Maruna ve stejné situaci netrefil banku. Od 27. minuty měl AZ k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Svého soupeře sice sevřel v pásu, ale bez brankového efektu.

Na druhé straně zneškodnil ve 31. minutě velmi nebezpečnou střelu nejlepšího kanonýra soutěže Roba z pravého kruhu Bláha. Zápas měl velmi i nadále dobré tempo se střeleckými pokusy na obou stranách. Vyložených šancí moc nebylo, ale havířovští ještě do přestávky strhli vedení opět na svou stranu. Dudek vyslal dopředu Ondřeje Procházku a ten kousek za modrou čárou, opět střelou schovanou za bránícího hráče, zamířil přesně k pravé tyči – 2:1.

Na začátku třetí třetiny mohlo být vyrovnáno, ale Pechancovi v poslední chvíli zabránil v zakončení do odkryté branky jeden z domácích hráčů. Další nevyužitá šance hostů za účasti Pechance byla k vidění o tři minuty později, ale do třetice se už hosté dočkali. Dominik Rudl vlétl ze střídačky rovnou do útočného pásma, zachytil odražený puk a krásnou střelou z levého kruhu vymetl vzdálenější šibenici – 2:2.

Vyrovnaný stav vydržel čtyři minuty. Pak nabil v útočné třetině Bambula křížnou přihrávkou na pravý kruh Radku Pořízkovi a ten bombou z první trefil rovněž přesně vzdálenější růžek branky – 3:2. AZ pak ubránil oslabení a na začátku 57. minuty, po krásné akci Maruny a do prázdné branky zakončujícího Branislava Rehuše, zvýšil na 4:2. Definitivní tečku podobě výsledku dal v poslední minutě střelou do prázdné vsetínské klece Tomáš Gřeš a AZ tak porazil Vsetín 5:2.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Vědeli jsme, že se po těch porážkách potřebujeme zase nastartovat a Vsetín k tomu je ideální soupeř, protože hraje výborný hokej. Povedlo se to. Hráli jsme disciplinovaně, čímž jsme se vyhnuli jejich silným přesilovkám. Hráli jsme v pohybu, měli jsme pasáže, kdy jsme soupeře dostali pod tlak, i když to dá říct i o Vsetínu. Stříleli jsme z i z pozic za obránci a dali jsme z toho důležité první dvě branky. Takže dobré utkání a důležité body k tomu, aby nás to nastartovalo dál.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Utkání bylo vyrovnané, ale v závěru jsme udělali nějaké chyby, které AZ potrestal a ten závěr zvládl celkově lépe. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, ale určitě tam byly rezervy. Neměli jsme moc přesilovek, ve kterých si většinou pomůžeme. Dali jsme celkově málo gólů na to, abychom vyhráli.