Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu přivítáme vsetínské Valachy

22.01.2019 | Jan Kudělka

Po sobotní porážce na nájezdy na ledě Poruby, přivítá ve středu havířovský A-Tým na svém ledě vsetínské Valachy. Od 18:00 se tak můžete v Gascontrol Aréně těšit na bitvu dvou velkých a tradičních rivalů.

VHK ROBE Vsetín

Vsetín v letošní sezóně ukazuje svou velkou sílu. Po výborných výkonech je momentálně na 2. pozici s 89 body na svém kontě. Z posledních 10 soutěžních duelů prohrál jen jeden a to doma s Benátkami nad Jizerou ve 41. kole poměrem 1:3. Tým, který v letošním roce vyhlásil boj o semifinále playoff, si tak buduje dobré postavení v tabulce do vyřazovacích bojů. Na první celek soutěže Jihlavu ztrácí pouhé 2 body. Dokáže Vsetín smazat 2 bodovou ztrátu na první pozici? To se dozvíme v nadcházejících kolech CHANCE Ligy. Svou sílu ukázali Valaši i v posledním kole, když v sobou doma smetli Kladno 6:1.

VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kucharczyk (Slováček, Rác), 17. Rob, 25. Teper (Rob, Pechanec), 32. Rob (Rudl), 33. Pitule (Kopta, Theoret), 43. Kopta (Pechanec, Frolo) – 1. Nash (Vampola). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 5065. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 6:1.

Sestava VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Trenér Luboš Jenáček zhodnotil zápas těmito slovy: „Zhodnotit utkání je dnes jednoduché, 6:1 proti Kladnu o druhou příčku za 3 body. Samozřejmě jsme spokojeni. Dali jsme i nějaké pěkné branky a zápas se lidem musel líbit. Poprvé v sezóně přes 5000 lidí, takže pro nás super zápas za 3 body. Klukům je potřeba poděkovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na výborného Janka (Jan Šelepněv) v bráně. Společně jsme to zvládli a těšíme se na další zápasy.“

Lídry bodování Valachů jsou Luboš Rob (35+23) a Antonín Pechanec (17+36), kteří vedou i celkové kanadské bodování CHANCE Ligy. Velice dobře si ze vsetínských útočníků vede také Vít Jonák (18+27). Mezi nejproduktivnější obránce patří Ondřej Slováček (9+22) a Jakub Teper (5+15). Ve vsetínském brankovišti se střídají dvě brankářské opory David Gába (21 zápasů; 2,36 br/zápas; 91,41% úspěšnost) a Jan Šelepněv (27 zápasů; 2,58 br/zápas; 90,36% úspěšnost).

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté v tomto roce sehráli celkem 7 kol. V prvních třech kolech ovládli všechny zápasy a stoupali tak mezi elitu do horní části tabulky. V posledních čtyřech kolech se jim však nedaří, když vybojovali pouze jeden bod na ledě Poruby. Podaří se jim zítra zlomit sérii proher a vybojovat opět 3 body? Momentální bodový zisk a pozici A-Týmu AZetu si můžete prohlédnout v níže přiložené tabulce.

V sobotu zajížděli naši hokejisté na krátký výjezd do nedaleké Poruby. V zápase si oba týmy herně nevedly vůbec špatně, ale navrch měli oba gólmani - jak porubský Dolejš, tak havířovský Matoušek. Po základní hrací době tak svítilo na světelné tabuli skóre 1:1. Ani prodloužení tento zápas nerozhodlo a tak následovaly samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější porubští hokejisté a vybojovali tak cenné 2 body do tabulky. Našemu celku tak zbyl jeden bod.

HC RT TORAX Poruba – AZ Residomo Havířov 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Guman (T. Jáchym, Illéš), rozh. náj. Toman – 48. Kotala (Bořuta, Gřeš). Rozhodčí: Barek, Šutara – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1.Diváci: 952. Střely na branku: 33:33 (9:9, 8:16, 13:7, 3:1). Zblokované střely: 21:9. Vhazování: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Jiří Režnar (AZ Havířov) zápas zhodnotil takto:Po hloupé chybě, kdy náš hráč hrál bez přilby, jsme dostali první branku. Vzápětí jsme z přesilovky vyrovnali po výborném důrazu Kuby Kotaly. Myslím, že to byl remízový zápas. Oba týmy hrály dobře dozadu, moc šancí nebylo. Nájezdy už jsou pak vabank, Poruba měla více štěstí a vyhrála. Prohráli jsme sice počtvrté v řadě, ale bod z venku je dobrý. Musíme na to navázat v dalších zápasech a dostat se z výsledkové krize. Každý tým nemá během sezony jen veselé dny, ale taky ty smutné. Věřím, že se z toho dostaneme.

Vzájemné zápasy mezi oběma celky:

AZ se s Valachy v této sezóně setkal ve třech soutěžních duelech. Ve dvou případech se mohl radovat z vítězství a pouze v jednom souboji museli havířovští hokejisté přenechat body vsetínskému celku. A kdo se bude radovat ve čtvrtém vzájemném souboji tentokrát? To uvidíme již ve středu večer. Utkání začíná v 18:00 na ledě havířovské GASCONTROL Arény.

Manažer Patrik Rimmel před utkáním se vsetínskými Valachy hlásí: „Vsetín je tým s momentálně největší formou v soutěži. Musíme hrát na hranici svých možnosti s maximální bojovnosti a obětavosti pak můžeme uspět.“

Kompletní program 49. kola Chance ligy