AZ se Znojmem předvedl parádní výkon, za který bere bod

Petr Miklas | 21.01.2023

Dnes hráči AZetu předvedli proti Znojmu parádní výkon, i když se dostali do tříbrankové ztráty, dokázali srovnat a sahali po vítězství. O branky Havířova se postarali Kolarz, Mrva a Pawliczek, jenž měl v prodloužení obrovskou šanci zvrátit vítězství na stranu AZetu. To se sice nepovedlo, ale fanoušci mohou být s výkonem svého týmu spokojeni.

2. liga - 31.kolo so 21.1.17:00
AZ Havířov - Orli Znojmo
3:4p
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Kolarz (Apolenář, Haas), 47. Mrva (Kratochvil, Kolarz), 51. Pawliczek (Zdeněk, Dudáš) – 20. Pigl (Svoboda), 25. Šťovíček (Kalčík, Sklenář), 34. Špaček (Beránek, Šťovíček), 63. Šťovíček (Kloz, Sklenář). Rozhodčí: Šico – Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 977. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Šindelka – Dudáš "A", Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz "C", Ščurek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Apolenář, Zdeněk, Haas – Mrva "A", Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Pavlík, Havlík
Orli Znojmo: Žajdlík – Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz "A", Sedláček, Mareš, Remta – Špaček, Šťovíček "C", Svoboda, Kotrba, Čermák, Sklenář, Adámek, Beránek, Pigl, Kalčík

Hosté si hned na začátku utkání mohli zahrát přesilovku, ale branku v ní nedali. Gól mohl dát ve 4. minutě domácí Kratochvil, když dostal přihrávku před odkrytou branku od Spratka, ale v rozhodující chvíli mu obránce Orlů zablokoval hokejku.

V 11. minutě při další přesilovce Znojma Špaček vyslal bombu, která orazítkovala horní tyč Šindelkovy branky. Na konci 13. minuty jel sám na Šindelku hostující Šťovíček, ale přestřelil jeho branku.

První gól padl půl minuty před koncem první části, když se kuriózně prosadil Tomáš Pigl, jenž nahodil puk na zadní mantinel, ten se odrazil před branku, ale Šindelka si jej sám srazil za záda pravým betonem. Po první třetině proto platil stav 0:1.

Ve 25. minutě navýšil vedení Znojma Martin Šťovíček, který po rychlé kombinaci s Kalčíkem a Sklenářem poslal puk k levé tyči Šindelkovy branky. Ve 34. minutě využili Orli přesilovku, když Marek Špaček švihem poslal puk nad Šindelkovu lapačku.

AZ snížil na začátku 36. minuty, protože Apolenář vybojoval puk za brankou Orlů a poslal jej před branku, kde stál volný Michael Kolarz, jenž poslal puk do levého horního růžku Žajdlíkovy branky. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 1:3.

Ve třetí třetině domácí srovnali skóre, když si ve 47. minutě Jakub Mrva našel volný puk a poslal jej do pravého horního rohu Žajdlíkovy branky. Vyrovnání přišlo v 50. minutě, kdy i Žajdlík dostal puk po odrazu od zadního mantinelu, na hůl jej dostal Dominik Pawliczek, jenž pak překonal gólmana Orlů.

Hosté mohli jít do vedení v 56. minutě, když Špaček mohl pálit do odkryté branky, ale puk mu sjel z čepele hole a letěl mimo tyče. Po 60 minutách bylo skóre 3:3 a zápas šel do prodloužení.

Rozhodnutí přinesla 63. minuta, ve které nejprve netrefil puk před odkrytou brankou Orlů domácí Pawliczek a z následného protiútoku rozhodl o bodu navíc pro Orly Martin Šťovíček, jenž se dostal sám před Šindelku a poslal puk do levého horního růžku jeho branky.

AZ tak získal důležitý bod a za svůj výkon si užil děkovačku s fanoušky, kteří fandili celý zápas a vytvořili výbornou atmosféru.

Další utkání sehrají naši hráči ve středu 25.1. na domácím ledě proti Opavě. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. První třetina nebyla dobrá. Sice jsme hráli skoro celou třetinu na 0:0, až na tu smolnou branku v závěru, ale nebyly tam věci, které jsme si před zápasem řekli, a které by mohly na Znojmo platit. Chtěli jsme dostat puky velmi rychle k nim, abychom se vyvarovali jejich protiútokům, v tom jsou velmi silní a umí otočit hru ve čtyřech někdy v pěti hráčích. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale bohužel jsme dvakrát inkasovali. Jednou to bylo ze zbytečné ztráty kotouče ve středním pásmu, na co jsme právě hráče upozorňovali. Ztráta u mantinelu. Další gól byl v jejich přesilovce. Dnes jsme Znojmu nabídli až moc přesilovek. Ubránili jsme sice 5 na 3, ale bere nám to síly. Musíme se tomu vyvarovat. Třetí třetina ukázala, že tým má sílu, a myslím si, že je dobře fyzicky připraven, protože jsme Znojmo zatlačili. Vrátili jsme je do hry přesilovkou, ale do té doby jsme měli více ze hry. Chci hlavně ocenit návrat do utkání s tak kvalitním týmem z 0:3. Získali jsme bod. Bohužel jsme před inkasovaným gólem měli šanci, ale nedali jsme ji, uskočilo nám to. Soupeř pak na druhé straně šanci využil. Musím ale kluky pochválit za ten výkon.

Jiří Beroun (Orli Znojmo): Před zápasem jsme ještě ani nevěděli, kolik nás pojede. Měli jsme včera nějaké hráče na kapačkách. Já jsem rád za průběh zápasu, protože jsme měli v sestavě hráče ročníku 2002 a mladší, ukázali se dobře. První dvě třetiny byly dobré, dobře jsme bruslili, šly nám nahrávky. Potom jsme, ale začali hrát zaňďoura, a Havířov toho dokázal využít a dorovnal zápas. Má tam zkušené hráče. Prodloužení už je loterie. Hrálo se nahoru dolů a byli jsme šťastnější.