AZ se Znojmem prohrál, ale předvedl dobrý výkon

Petr Miklas | 22.10.2022

Dnes čekal na hráče Azetu lídr druhé ligy skupiny východ, Orli Znojmo. AZet předvedl dobrý výkon, ale Znojmo předvedlo v plné kráse, proč vede ligu. Hráči Znojma mají velmi kvalitní kádr nejen podle jmenovek na dresu, ale i podle odvedené práci na ledě. Havířov držel bezbrankový stav do poloviny první třetiny a krok s favoritem držel až do jejího závěru, kde Orli předvedli svou kvalitu a odskočili do tříbrankového vedení. Hráči AZetu to ale nezabalili a bojovali i za nepříznivého stavu. Odměnou jim byla branka Daniela Spratka, ale víc jim Groh v brance Znojma nedovolil. Hosté se trefili pětkrát a zaslouženě si odvážejí tři body. AZet bude bojovat o první body na domácím ledě ve středu 26.10. proti Opavě.

2. liga - 9.kolo so 22.10.17:00
AZ Havířov - Orli Znojmo
1:5
(0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Spratek (Pastor, Tvrdý) – 9. Hruška (Svoboda, Tejnor), 17. Šťovíček (Sklenář, Špaček), 20. Havlát (Adámek, Mareš), 37. Svoboda (Hruška, Adámek), 45. Havlát (Köver). Rozhodčí: Čech – Bartek, Voznička. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 863. Střely na branku: 24:40 (9:14, 5:13, 10:13). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

AZ Havířov: Štipčák – Kunc, Kuboš, Dudáš "C", Havlík, Homola, Mrowiec, Ščurek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk "A", Foltýn – Mrva "A", Spratek, Pawliczek – Tvrdý, Krupa, Pastor
Orli Znojmo: Groh– Remta, Tejnor "A", Zukal, Kloz, Jenáček, Stránský, Mareš – Adámek, Pigl, Svoboda "C", Havlát, Köver, Hruška "A", Sklenář, Nižnikov, Špaček, Šťovíček

Havířov dokázal držet krok s favoritem do poloviny 9. minuty, kdy se prosadil Jan Hruška, jenž si počkal na dlouhou nahrávku, ujel podél levého mantinelu a po rychlé kličce na střed poslal puk mezi Štipčákovy betony.

Druhá branka Znojma přišla v 17. minutě, když se po zmatcích v obranném pásmu AZetu k puku dostal Špaček, který jej rychle nahrál Sklenářovi, jenž našel volného Martina Šťovíčka a ten poslal puk do odkryté branky.

AZet byl nejblíže vstřelení branky v 18. minutě, když se do brejku dostal Pawliczek, ale tváří v tvář Grohovi s bekhendovým blafákem neuspěl. V závěru první třetiny ukázal domácím hráčům jak se to dělá Robert Havlát, který se dostal do brejku a po bekhendovém blafáku poslal puk pod horní tyč Štipčákovy branky. Po první části tak platilo skóre 0:3.

Ve druhé třetině Znojmo kontrolovalo hru, ale Havířovu se přesto podařilo snížit. Ve 35. minutě totiž zakončil rychlý protiútok AZetu, po kombinaci s Pastorem a Tvrdým, střelou do odkryté branky Daniel Spratek.

Jenže radost domácích netrvala dlouho, už o minutu a čtvrt později poslal puk do pravého horního růžku Štipčákovy branky Tomáš Svoboda. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 1:4.

Třetí třetina přinesla spoustu šancí na obou stranách, ale jedinou branku. Ve 44. minutě mohl snížit Ćmiel, který se dostal do brejku, ale s blafákem zakončeným mezi Grohovy betony neuspěl.

Krátce poté dalo Znojmo pátou branku, když se Robert Havlát obtočil kolem Štipčákovy branky a zasunul puk k levé tyči. Znojmo mohlo svůj náskok ještě navýšit, ale Štipčák zastavil Kövera v brejku i pěknou kombinaci, kterou zakončoval Svoboda.

V 54. minutě pak domácí Mrva trefil levou tyč branky Znojma a o dvě minuty později neuspěl AZet v přečíslení, kdy Apolenář ani Antoníček nedokázali dostat puk za Grohova záda.

V závěru třetí části jsme viděli dvě trestná střílení, nejprve byl faulován hostující Adámek, který se pak neúspěšně snažil vymíchat Štipčáka. Na druhé straně jel nájezd Tvrdý, ten pro změnu neuspěl se střelou na vyrážečku.

AZ si tak připsal další domácí prohru, ale za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět. I přes prohru o čtyři góly se dočkal zasloužené děkovačky fanoušků.

Další utkání sehrají naši hráči ve středu 26.10. na ledě GASCONTROL Arény proti Opavě. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Myslím si, že jsme v první třetině byli hodně zakřiknutí. I když jsme drželi vyrovnaný výsledek, tak jsme viděli, že Znojmo má kvalitní tým s dobře vybavenými hráči. Soupeř potrestal naše chyby a nešťastné bylo, že soupeř nám dal gól v závěru třetiny na tři nula. Myslím si, že bychom s tím výsledkem ještě mohli něco udělat, kdybychom déle udrželi vyrovnanější stav. Ale chtěl bych klukům poděkovat a pochválit je za ty dvě třetiny, protože předvedli dobrý výkon, hráli dobře takticky a s velkou osobní statečností blokovali spoustu střel.

Jiří Beroun (Orli Znojmo): Vyšla nám první třetina, měli jsme dobrý pohyb a proměnili jsme šance. Když už odskočíte na 3:0, hraje se s větším klidem. Pak už tam toho klidu ale bylo moc, přehrávali jsme situace. Havířov hrál na brejky a házel si to o plexiskla, to jsme neměli úplně pohlídané, ale zápas byl pod kontrolou.