AZ Havířov

AZ nestačil v derby na Porubu

Vít Káňa | 23.02.2022

H A V Í Ř O V - V rámci 48. kola Chance ligy se AZ vydal do Ostravy, kde v derby vyzval Porubu. Ta po necelé minutě otevřela skóre díky Husovi, Havířov vyrovnal Adamem Křemenem, ale Hrníčko dal Ostravanům vedení. AZ nesložil zbraně, podpořen dobrým výkonem Štipčáka, srovnal Michalen Hotěkem ve druhé periodě. Tomáš Greš, ale dvěma góly rozhodl o osudu utkání. Poruba porazila v RT TORAX Aréně AZ 4:2.

Chance liga - 48.kolo st 23.2.17:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Heimstaden Havířov
4:2
(2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Husa (Réway, Vachovec), 16. Hrníčko (Réway), 45. Gřeš (T. Voráček, Husa), 59. Gřeš (Vachovec, Stloukal) – 8. Křemen (Dostálek, Hudeček), 24. Hotěk (L. Bednář). Rozhodčí: Cabák, Micka – Konvička, Blažek.. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Střely na branku: 33:22 (10:9, 12:10, 11:3). Zblokované střely: 12:6. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC RT TORAX Poruba: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec (C), Michal Barinka, Hajný – Kanko, Stloukal, Réway – Hrníčko, Gřeš, Vachovec (A) – Jenyš (A), Guman, R. Toman – Bitten, Pořízek, Carter. Trenér: Jiří Režnar.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, G. Jansons, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Křemen, Maruna (C), Tjurin – L. Bednář, Hotěk, D. Luža – Damašek, Krupa, Mrva. Trenér: Tomáš Potěšil.

Autorem Reportáže je: David Kubatík (hcporuba.cz)

Poruba začala zápas velice dobře. Po pouhých šesti vteřinách dostala výhodu přesilové hry a tu ještě v první minutě proměnil ve vedoucí gól Jakub Husa. Zanedlouho ale přišla početní výhoda i na druhé straně a hosté byli stejně úspěšní. Puk za Brízgalova záda dotlačil Adam Křemen. Remízou ale úvodní část neskončila. Pět minut před sirénou vypálil z první Dominik Hrníčko a poslal Ostravany do vedení i podruhé. Za stavu 2:1 pak oba týmy odešly na přestávku.

Druhá část začala další havířovskou přesilovkou, z níž vypramenil i druhý puk v Brízgalově síti. O to se bombou z pravého kruhu postaral exporubský Michal Hotěk. V jednatřicáté minutě mohli jít domácí znovu dovedení, když jim bylo po faulu na Pořízka odpískáno trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Bitten, svou kličkou ale našel pouze Štipčákův pravý beton. A tak v RT TORAX ARENĚ panoval před třetí třetinou nerozhodný stav.

Ani třetí část fanouškům příliš hokejové krásy nepřinesla. Těm porubským ale přece jen trochu radosti udělala. A postaral se o ní hlavně Tomáš Gřeš. Ten nejprve po úniku hostující obraně poslal puk nad rameno Štipčáka a poslal Porubu do vedení, aby pak ono těsné vedení ještě pojistil trefou do prázdné branky minutu a půl před koncem. Nutno ovšem dodat, že nebýt dobrého výkonu Adama Brízgaly, mohli havířovští borci vyrovnat, ne-li vyhrát. Poruba doma vyhrála nad Havířovem 4:2.

Ohlasy k utkání


Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): Zápas hodnotím pozitivně. Jsme odsouzeni k sestupu, ale musím všechny kluky pochválit, předvedli povedený výkon. Po dvou třetinách to bylo 2:2 a myslím si, že v druhé části jsme byli lepší a měli jsme dost střeleckých šancí. Bylo zjevené, že ten, kdo vstřelí třetí gól, tak bude mít k výhře blíž a to se povedlo Porubě. Závěrem si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát a klukům ještě jednou děkuji za nasazení a předvedený výkon.


Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Vypadalo to jako lehké utkání, jenže to úplně nebylo. Derby je vždycky těžké a nemá nikdy vítěze. Jinak jsme začali dobře, šli jsme do vedení, ale bohužel v oslabení jsme dostali gól. Potom jsme hráli znovu ve čtyřech a opět jsme inkasovali. Byl to urputný zápas, moc se mi nelíbil, ale důležité body máme.

Youtube