AZetu se zápas nepovedl a podlehl Porubě vysoko 7:0

Jakub Piskoř | 27.12.2021

V rámci 31. kola CHANCE ligy dorazil do Havířova tým HC RT TORAX Poruba. AZetu se derby s Porubou vůbec nepovedlo. Již od začátku ztrácel a za 11 minut inkasoval třikrát. Po následném oddechovém čase se mužstvo lehce zvedlo, ale gólově se prosadit nedokázalo. Trenér po další brance ještě vystřídal gólmana, ale ani to nepomohlo. Poruba měla chuť a přidala ještě tři góly. AZ doma v derby padl s Porubou vysoko 0:7. Další ligové utkání ho čeká 3. ledna, do města dorazí HC Vrchlabí.

Chance liga - 0.kolo po 27.12.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC RT TORAX Poruba
0:7
(0:3, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Réway (Guman, Szathmáry), 5. Gřeš (Jenyš, Žovinec), 11. M. Houdek (Urbanec, Szathmáry), 27. Žovinec (Réway), 32. Stloukal (Žovinec, Gřeš), 47. Guman (Réway, Hotěk), 58. Jenyš (Korkiakoski, Urbanec). Rozhodčí: Čech, Jaroš, Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: bez využití. Diváci: 729. Střely na branku: 35:30 (14:6, 13:14, 8:10). Zblokované střely: 11:5. Vhazování: 31:27. Průběh utkání: 0:7.

AZ Heimstaden Havířov: Dolejš (29. Štipčák) – Chroboček, Kadeřávek, M. Hlaváč, T. Pastor, Lytvynov, Marcel Kunc, F. Kočí – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – L. Bednář, Pechanec, Maruna – T. Rousek, Handl, Křemen – Š. Kratochvil, Damašek, Severa
HC RT TORAX Poruba: Brízgala – Žovinec, T. Voráček, Husa, Szathmáry, M. Houdek, Urbanec – Hrníčko, R. Toman, Stloukal – Gřeš, Korkiakoski, Jenyš – Hajný, Bitten, Carter – Réway, Hotěk, Guman – Brodek.

Porubě vyšel vstup do utkání, když už po půlminutě dostala po Doktorově faulu možnost přesilové hry. Tu sice nevyužila, ale krátce po jejím konci se prosadil Martin Réway, jenž po Szathamáryho střele dorazil puk do odkryté branky.

V polovině 5. minuty už hosté vedli o dvě branky, protože po situaci dva na jednoho nadvakrát dostal puk do sítě Tomáš Gřeš. Na konci 11. minuty to bylo pro Porubu ještě veselejší, když Michal Houdek střelou švihem z vrcholu pravého kruhu poslal puk k pravé tyči Dolejšovy branky.

Domácí střídačka si vzala oddechový čas, aby svůj tým nakopla k lepšímu výkonu. To se povedlo, AZ si vytvářel šance, ale branku nedal. Ve 14. minutě dobře pálil Kratochvíl, ale Brízgala zasáhl vyrážečkou. v 18. minutě měl dvě dobré šance Pechanec, jednou jej vychytal Brízgala, podruhé netrefil poloodkrytou klec.

Nejblíže vstřelení branky byl minutu před koncem první třetiny Dostálek, jehož ránu zastavila tyč Brízgalovy branky. Po první části platilo skóre 0:3.

Poruba měla další velkou šanci hned na začátku druhé třetiny, když si Korkiakoski bekhendovou kličkou položil Dolejše, ale netrefil odkrytou branku. To ale hostující celek nemuselo mrzet, protože na konci 27. minuty Dušan Žovinec využil přesilovku, když střelou z levého kruhu prostřelil Dolejše.

Na tuto branku s malým zpožděním reagovala domácí střídačka, když v polovině 29. minuty stáhla ze hry Dolejše a do branky šel Štipčák.

Ale ani tato změna brankostroj Poruby nezastavila. V polovině 32. minuty předvedl pěknou individuální akci Petr Stloukal, který projel domácí obranou jako nůž máslem a střelou na vyrážečku překonal Štipčáka.

Ze strany Havířova stojí za zmínku pouze Dostálkova šance ze 34. minuty, jenže domácí útočník pálil pouze do připraveného Brízgaly. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po čtyřiceti minutách to tedy bylo hrozivých 0:5.

Ani třetí část dnešního utkání nepřinesla zlepšení z pohledu domácích. Poruba si hlídala vedení, které ještě navýšila, když ve 47. Tomáš Guman dostal puk na útočnou modrou a po střele z mezikruží se štěstím procedil puk pod Štipčákovým betonem.

V závěru třetiny se ještě AZet snažil o čestný úspěch, ale jeho snaha byla jalová. Navíc necelé tři minuty před koncem utkání přidal sedmou branku Poruby Pavel Jenyš, jenž střelou z vrcholu levého kruhu prostřelil Štipčáka a využil přesilovku.

Minutu před koncem se do sebe ještě pustili v pěstním souboji Houdek s Hudečkem, domácí útočník to odnesl krvavým šrámem a šel na šití. Houdek vyfasoval trest na 2+2 minuty, Hudeček jen 2 minuty a tak hrál AZet přesilovku. Na výsledku už to ale nic nezměnilo.

AZetu dnes nešlo vůbec nic a HC RT TORAX Poruba si zaslouženě odváží tři body za vysokou výhru 0:7, AZ Heimstaden Havířov opět odchází bez bodu.

Tomáš Potěšil (AZ HEIMSTADEN Havířov): Toto utkání se mi nehodnotí vůbec dobře. My jsme také měli nějaký záměr, ale jak říkal kolega trenér, v prvních sekundách utkání jsme hned udělali, myslím si, individuální zbytečný faul. No a soupeř nás potrestal. Následně, po hrubé individuální chybě, to bylo 0:2. Myslím si, že dnes jsme nakupili strašně hodně individuálních chyb, které soupeř přetavil v góly a využil ty šance. Nechtěl bych to nějakým způsobem hodnotit, ale jestliže nám projede hráč mezi čtyřmi našimi, jako mezi slalomovými tyčkami, tak to určitě není v pořádku. My z toho inkasujeme góly. Podíváme se na to důsledně, ale z toho prvního pocitu tam bylo strašně hodně individuálních chyb a nerespektování některých systémových věcích, které pilujeme každý den. Pokud z našeho systému vypadne jeden hráč, tak se nám hra trošičku bourá. No a tohle to bylo v dnešním zápase tedy hrozné, musím říci. Zasloužené vítězství Poruby, my jsme si šance vypracovali, ale žádné jsme neproměnili. Stříleli jsme to do prostředka branky. Strašně mě to mrzí, bylo to poslední utkání v roce, ale nedá se nic dělat, musíme si to nějak vyhodnotit. Musím poblahopřát soupeři, samozřejmě byl jednoznačně lepší a proměňoval šance.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba): Po dlouhé době se mi utkání, tady na tom místě, hodnotí velice dobře. Bohužel z jedné strany, a bohudík z té druhé, dnes jsem v pozici, že samozřejmě bohudík. My jsme měli nějaký záměr a kluci ho hned splnili. Chtěli jsme dát dva góly, abychom odskočili a trochu si to ohlídali. Havířov nám to možná trošku usnadnil. Hned z prvního vyloučení jsme dali góla, vzápětí, po chybě Kuby Doktora, jsme dali druhý gól. Pak ta hra byla vyrovnaná, Havířov měl více střel, měl také šance, ale my jsme ty naše šance protavili v góly, a to je důležité.