Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Z Poruby se AZ vrací s bodem

Tomáš Vlček | 23.10.2021

14. kolo Chance ligy zavedlo AZeťáky do Poruby. Do slezského derby vstoupili skvěle a po brankách Maruny a Dostálka vedli 2:0. Jenže domácí postupně skóre otočili až na 4:2. Havířovští se však nevzdali a v závěru díky Severovi a Doktorovi srovnali na 4:4. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, až samostatné nájezdy. V nich padla jediná branka a dali ji domácí. Další utkání sehraje AZ už v pondělí doma proti Přerovu. Foto: Lukáš Bajgar, www.hcporuba.cz

Chance liga - 14.kolo so 23.10.17:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Heimstaden Havířov
5:4sn
(1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bitten (Žovinec), 24. R. Toman (Réway, T. Voráček), 45. Jenyš (Vachovec, Gřeš), 53. R. Toman, rozh. náj. Bitten – 4. Maruna (Severa, Paś), 10. Dostálek (Hudeček, Š. Kratochvil), 54. Severa (Pechanec, Valenta), 56. J. Doktor (Groch). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Otáhal, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 780. Střely na branku: 42:29 (18:7, 13:12, 9:7, 2:3). Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 38:39. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 5:4.

HC RT TORAX Poruba: Muštukovs – Žovinec, Lukáš Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, Urbanec, Husa, M. Houdek – Réway, R. Toman, Korkiakoski – Stloukal, Bitten, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, M. Hlaváč, Valenta, Mrowiec, Korím, T. Pastor, Groch – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Hudeček (A), Dostálek, Š. Kratochvil – Severa, Paś, Maruna (C) – M. Hrubec, Stuchlík, Mrva.

Porubští nezačali zápas dobře. Už na konci čtvrté minuty si na Severovu přihrávku zprava najel Jan Maruna a poslal puk za brankovou čáru – 0:1. A to nebylo ze strany hostů vše. Za šest minut si totiž zpracoval puk za porubskou brankou Vlastimil Dostálek a následně jej procpal mezi Muštukovsovými betony do porubské sítě podruhé. Ostravané se však nevzdali. Na konci čtrnácté minuty se k puku dostal Samuel Bitten a z levého kruhu prostřelil Štipčáka. Do konce úvodní dvacetiminutovky se pak už nic zásadního nestalo, a tak skončila těsným vedením Havířova.

Z druhé třetiny uběhlo pouze tři a půl minuty a bylo srovnáno. Štipčák sice ještě Réwayovu střelu z mezikruží vyrazit dokázal, na dorážku Radima Tomana byl už ale přece jen krátký. Začínalo se tedy znovu od nuly. Poté měli diváci v RT TORAX ARENĚ možnost shlédnout několik šancí na obou stranách. Postupně v nich selhali jak domácí Hotěk, Jenyš, Korkiakoski a Stloukal, tak i hostující Groh, Doktor a Bednář. Žádný z výše jmenovaných ale nakonec ruce nad hlavu nezvedl, a tak zazněla druhá siréna za nerozhodného stavu 2:2.

Už po čtyřech minutách třetí třetiny dokonali domácí obrat. Po závaru ve Štpčákově brankovišti si vzal puk Pavel Jenyš, zkušeně obkroužil branku a zakončil do prázdné. Ostravští hráči pak pokračovali v náporu a dokázali se prosadit i počtvrté, navíc stylově ve vlastním oslabení. V 53. minutě využil zaváhání havířovské defenzivy Radim Toman a z úniku propálil Štipčáka počtvrté. Pro Porubské to v tu chvíli vypadalo skvěle, jenže havířovští se nevzdali. V 54. minutě v přesilovce šikovně tečoval Pechancovo nahození Jiří Severa a o minutu a půl později vyrovnal na 4:4 tečí Jakub Doktor. Následovalo tak prodloužení.

V tom, i přes několik dobrých šancí na obou stranách, gól nakonec nepadl. Neprosadili se jak domácí Kozák a Voráček, tak ani hostující Bednář, Doktor a Dostálek. O všem tak nakonec musela rozhodnout nájezdová loterie. V té se dlouho nemohl nikdo prosadit. Podařilo se to až ve čtvrté sérii porubskému Kanaďanovi Samuelu Bittenovi, který se tak stal střelcem vítězného gólu tohoto zápasu.

Autor reportáže: David Kubatík, www.hcporuba.cz

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Po sérii proher to byl dnes velmi náročný souboj. Zápas nezačal moc dobře. Dostali jsme dvě laciné branky, které pramenily z naší nedůslednosti. Potom jsme se ale fantasticky vrátili do zápasu a otočili jsme to na 4:2. Sice chyby z naší strany byly, ale to se po takovém problému, který nás potkal, může stát. Nicméně jsme rádi za dva body a je velmi důležité, jsme dokázali vyhrát druhé nájezdy v sezóně. Teď je potřeba s respektem postupně začít stoupat tabulkou.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Pro diváky to bylo určitě atraktivní utkání. Zápas se hodně otáčel. Nejdřív jsme vedli, potom vedla Poruba a nakonec to skončilo remízou. Mužstvo musím pochválit i přes to, že jsme bonusový bod nevybojovali. Jinak jsem za předvedenou hru spokojený a i ten jediný bod bereme.