AZ Havířov

- Sobotní zápas s Přerovem (26. 9. 2020) je z důvodu karantény soupeře odložen. Náhradní soupeř není.
- Zápas Kolínem (30. 9. 2020), je ze zdravotních důvodů soupeře odložen. Náhradní soupeř zatím není. V případě jakýchkoliv změn vás budeme ihned informovat.
- Od sobotního zápasu s Prostějovem bude opět pro fanoušky probíhat hokejová tombola. Podrobnosti v článku ZDE.

Junioři ze Vsetína vezou bod

Jan Kudělka | 14.09.2018

Junioři ve svém třetím ligovém kole zavítali na led Vsetína. První třetina přinesla pár pěkných akcí na obou stranách. Dokázal se ale prosadit jen vsetínský celek. Ve druhé třetině odskočili vsetínští junioři po dvou rychlých gólech do tříbrankového trháku, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující pro konečný výsledek. Havířovští sice dokázali ještě do konce druhé třetiny snížit, ale protože třetí třetina přinesla, i přes velkou střeleckou převahu AZetu jen po jedné brance na každé straně, skončila základní hrací doba vítězně pro Vsetín 4:2. To ovšem neplatilo pro nadstavbu, v níž Havířovským juniorům vystřelil jeden bod Dominik Pawliczek. Další utkání sehraje juniorka v neděli 16.9. v Přerově.

DHL Extraliga juniorů - 3.kolo pá 14.9.17:30
VHK Robe Vsetín - AZ Residomo Havířov
4:2
(1:0, 2:1, 1:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pospíšil (Vrána), 27. Frydrych (Lukačka), 27. Klímek (Jenáček Š., Lukačka), 45. Klímek (J.) – 30. Juhász (Šěvěček), 48. Pawliczek (Hilšer, Janeček), 64. Pawliczek (Grygar, Dufek K.). Rozhodčí: Kubičík – Novák, Poruba. Vyloučení: 10:9, navíc Sachr (VSE) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 36:40 (10:4, 14:14, 8:20, 4:2). Průběh utkání: 3:0, 3:1,  4:1, 4:2, 4:3.

VHK Robe Vsetín: Sachr – Lašák, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Houser, Jenáček J. – Klímek, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frydrych, Šánek.
AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Grygar, Šěvěček, Thiel – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Byčkov, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek K.

Utkání odstartovalo pár nepřesností na vsetínských hokejkách, a tak se k první akci zápasu dostali hosté. Havířov se držel v pásmu, jeho útočné snažení ale překazilo vyloučení. Přesilovka z pohledu Valachů nevypadalo vůbec dobře, v posledních dvaceti sekundách početní výhody se však domácím podařilo usadit v pásmu. Sice pozdě, ale přece. A vyplatilo se. Po návratu Stodůlky na led se do pravého horního rohu trefil bekhendem Tadeáš Pospíšil.

Další odchod Stodůlky na trestnou lavici přineslo další početní výhodu pro domácí celek. Tato přesilovka vypadala daleko lépe, ani tak gól nepřinesla. Vsetínští byli po vstřeleném gólu v první třetině lepším týmem. Pokusy Havířova v této části zápasu nebyly moc nebezpečné a AZetu se nepovedla ani přesilová hra v posledních minutách úvodního dějství.

Valaši ve své hře pokračovali i po přestávce a soupeř to měl s přechodem do útočného pásma hodně těžké. I přes to však fauloval vsetínský Krupa a hostům se naskytla přesilová hra. Vypadala nadějně a Sachr musel řešit nepříjemný závar před svou brankou. Na pozoru se musel mít i po skončení tohoto oslabení, následně už se ale mohl radovat se zbytkem svého týmu. Ve 27. minutě totiž nejprve skóroval tečí mezi betony Lukáš Frydrych.

O 24 sekund později se trefil Daniel Klímek, když bez problémů obešel bránící hráče, našel si své místo před brankářem a poslal puk k pravé tyčce. Po třetí vsetínské brance se začalo vylučovat ve velkém, čehož ve svůj prospěch využili hosté. V přesilovce 5 na 3 se z mezikruží prosadil Lukáš Juhász. Běžela zrovna 30. minuta utkání a Havířovské branka nabudila, takže se i oni začali dostávat do nadějných šancí. K tomu se i nadále hojně vylučovalo.

A jinak tomu nebylo ani v úvodu třetího dějství, když se prvně dostali do tří domácí, ale za chvíli se už hrálo 3 na 3. Gólová střela Daniela Klímka přišla paradoxně ve chvíli, kdy hrála obě mužstva v plném počtu. Klímek nejprve čekal na hranici brankoviště na přihrávku od Šimona Jenáčka. Ten byl těsně bráněn, nemohl puk poslat, a tak se Klímek vydal za ním. A právě z této pozice od pravé tyčky nasměroval kotouč za zmateného Dufka.

Domácím se na trestné lavici zřejmě líbilo, protože se na ledě opět ocitli ve třech proti pěti. A Havířov, konkrétně Dominik Pawliczek, toho opět využil. Pawliczek byl na ledě hodně vidět po celou dobu utkání, tentokrát mu patřila poslední ze sady dorážek, kterou si Slezané na Sachra připravili. Snížit na jednu branku mohl Adámek. V brejku ho včas zastavil Kožený a neprosadil se ani ve svých dalších šancích.

V nadstavbě byli po většinu času u puku domácí. Bonusový bod jim to ale nepřineslo. Havířovská trojice zavezla kotouč do pásma a Pawliczek vyzval k teči Karla Dufka, ten branku minul. Po zpětné nahrávce přes Ondřeje Grygara se puk dostal znovu na pravé křídlo za Dominikem Pawliczkem, který tentokrát vypálil. A úspěšně, čímž vydobyl pro svůj tým alespoň jeden bod z dnešního zápasu.

Autor reportáže: Helena Hegeďová, www.hc-vsetin.cz

Ohlasy k utkání


Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Kluci podali dobrý a bojovný výkon, po zásluze vyhráli. Škoda toho rozdílového bodu, o který se hraje. Měli jsme tam dvě čisté šance a bohužel jsme nedali. Platilo pořekadlo "nedáš - dostaneš", kdy soupeř z jediné šance skóroval.


Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Soupeř si jednoznačně zasloužil vyhrát. Určitě byl agresivnější v bruslení a měl větší hlad hrát hokej a myslím, že tady to rozhodlo. Výsledek 4:2 je spravedlivý. My jsme měli spoustu vyloučení za technické věci, to znamená za dresy a za zbytečné fauly ve středním pásmu. To nás sráželo dolů, nemohli jsme se dostat do tempa. My jsme rádi samozřejmě aspoň za bod, ale jak říkám, soupeř zaslouženě vyhrál.

Instagram Youtube