FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Zápas v Porubě junioři nezvládli

Klára Bártková | 10.12.2023

Junioři se v dalším kole vydali do Poruby, aby se pokusili navázat na výhru z minulého kola. Jenže to se jim vůbec nepovedlo. Po dvou třetinách totiž svěřenci Jana Křivohlávka prohrávali 0:4 a jedinou branku se jim podařilo vstřelit až šest minut před závěrečnou sirénou.

Liga juniorů - 22.kolo ne 10.12.15:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Matějka, 19. Khromyshyn (Telnov, Janeček), 25. Sobol (Hansel, Telnov), 33. Šťastný (Dobša, Šrubař) – 55. Valouch (Lipka). Rozhodčí: Kapitanov - Konvička, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol — J. Kalužík, D. Janeček, V. Telnov, D. Kosina, V. Karal, D. Shevchuk — R. Koida, V. Matějka, I. Khromyshyn, P. Sobol, A. Šrubař, T. Šťastný, T. Hansel, M. Skřipčák, D. Dobša, V. Graněčný, R. Martiňák, D. Svozil
AZ Havířov: T. Maňásek (33. S. Michalik) — M. Činčala, A. Kreutz, M. Čmiel, J. Valouch, M. Juřík, J. Maršálek — A. Middleton, N. Kubečka, M. Kósa, D. Bielesz, V. Apolenář, J. Lipka, L. Žák, J. Toma, B. Barnošák, H. Zálesňák, R. Vizváry, F. Konesz

Domácí Poruba se už v sedmé minutě ujala vedení zásluhou Vojtěcha Matějky - 1:0. V první minutě pak přidala ještě jednu branky, když se o přesnou trefu postaral Illia Khromyshyn - 2:0.

Také v prostřední dvacetiminutovce skóroval domácí dvakrát. Nejdříve v čase 24:31 zvyšoval na 3:0 Vojtěch Granečný. O necelých deset minut později pak na 4:0 dával Tomáš Šťastný.

Havířov se prosadil až v poslední periodě, když přesilovce hru využil Jan Valouch - 4:1. Více už toho utkání v Porubě nenabídlo, a tak se junioři vrátili bez bodu.