Junioři už opět tříbodoví

Lukáš Jandora | 19.11.2023

Situace juniorů byla před nedělním utkáním velmi nedobrá. Vždyť v posledních 12 zápasech odešli hned v 11 případech poraženi. Náladu a chuť si chtěli napravit proti ostravské Porubě, která před vzájemným měřením sil měla v tabulce o jeden bod víc než naši borci. Ti nakonec spustili jen málo očekávaný brankostroj...

Liga juniorů - 16.kolo ne 19.11.12:40
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
7:3
(2:1, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Konesz (Valouch, Kalina), 13. Lipka (Kolat, Middleton), 21. Toma (Middleton, Valouch), 26. Lipka (Siekierka, Juřík), 35. Vizváry (Maršálek, Kubečka), 44. Lipka (Middleton, Kreutz), 55. Kubečka (Apolenář, Valouch) – 18. Hansel (Šrubař, Janeček), 26. Janeček (Koida), 38. Khromyshyn (Bodnar). Rozhodčí: Blaževič – Klimek, Návrat. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

AZ Havířov: Michalík – Maršálek, Kreutz, Kalina (A), Ćmiel, Bortoli, Valouch, Juřík – Žák, Toma, Kolat (C), Middleton (A), Zálesňák, Apolenář, Kubečka, Siekierka, Lipka, Konesz, Bielesz, Vizváry
HC RT TORAX Poruba: Drabčík (26. Mareček) – Shevchuk, Janeček (C), Bodnar, Činčala, Michalčík, Telnov, Kosina – Hansel, Skřipčák (A), Koida, Graněčný, Martiňák, Šťastný, Šindler, Krasnohorský, Šrubař, Matějka, Khromyshyn, Platzek

Utkání bohaté na góly nám ten první nabídlo už v 5. minutě zápasu, kdy se po příhrách Valoucha a Kaliny trefil potřetí v sezóně Konesz - 1:0. Do dvougólového vedení šli AZeťáci v minutě 13., to když po pouhých osmi vteřinách využili svou přesilovku. Přihrávali Kolat s Middletonem, síť rozvlnil Lipka - 2:0. Ještě do konce první části pak hosté stav korigovali, v 18. minutě se prosadil Hansel - 2:1, který překonal Michalika.

Pokud si hosté v kabině řekli, že ve druhé třetině budou chtít co nejdříve vyrovnat, tak plány jim naboural již po devíti vteřinách Toma, který zužitkoval přihrávky Middletona s Valouchem - 3:1. Gólové hody však pokračovaly, ve 26. minutě snížil porubský Janeček, který využil přesilovou hru Ostravanů - 3:2. Jenže za dalších 56 vteřin AZ opět odskočil, podruhé v utkání se trefil Lipka, který do té doby přidal svůj 6. a 7. gól v sezóně - 4:2. Po této brance hosté vystřídali brankáře, gólman Mareček poprvé inkasoval po necelých 9 minutách, asistovali Maršálek s Kubečkou, svým 11. gólem v ročníku se prosadil Vizváry - 5:2. Účet druhé třetiny pak ve 38. minutě uzavřel Khromyshyn, který snížil po asistenci Bodnara - 5:3

V závěrečné části hry jsme viděli ještě dvě branky, ve 44. minutě zakončil svůj hattrick Jakub Lipka - 6:3, aby na konečných 7:3 uzavřel skóre Kubečka, kterému nahrávali Valouch a Vítek Apolenář, bratr Jakuba, hrajícího za A tým, který k nám přišel z brněnské Techniky.

Junioři si tak připsali vysoké, a hlavně velmi důležité, vítězství. Navázat na ně budou moci už v pátek na Vsetíně.