Vítězná šňůra skončila havířovských juniorů skončila v Přerově

Lukáš Jandora | 27.11.2022

Každá série jednou končí, ta našich juniorů skončila dnes na Hané, kde jsme čelili jednomu z favoritů naší skupiny. I přesto, nehledě na výsledek dnešního utkání, je potřeba našim juniorům poděkovat za to, jak se v rozehrané soutěži zvedli, začali bodovat, věřme, že z dnešní porážky se rychle oklepou. Jak se právě ta nedělní prohra rodila?

Liga juniorů - 18.kolo ne 27.11.17:00
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
6:2
(2:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Buršík (Štíbr), 15. Pekr (Halík, Šilhavý), 34. Koblížek (Nesvadba, Lysoněk), 40. Hanák (Kolařík, Mašek), 49. Billa (Halík), 54. Halík (Billa, Pekr) – 45. Plevka (Urbančík, Siekierka), 52. Kreutz. Rozhodčí: Šico – Jurčík, Šobáň. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Billa (A), Harásek, Nesvadba (C), Pekr, Veselý, Koblížek, Brázda – Šilhavý, Lysoněk, Buršík, Halík, Kolařík, Hlůšek, Hyža, Štíbr (A), Kuchta, Mašek, Hanák
AZ Havířov: Maňásek (Michalik) – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Makovec (A), Mikula, Ungr, Lajoš, Middleton, Siekierka, Kolat, Jelének, Pohl, Plevka

V první třetině byly k vidění dvě branky, obě padly z přesilovek a obě na straně domácího Přerova. Zubry poslal ve druhé minutě do vedení David Buršík, v 15. minutě se pak prosadil Jaroslav Pekr. Ve třetině druhé přidal Přerov další dva góly a nad Havířovem tak po 40 minutách vedl 4:0. Nejprve Zubři ve 34. minutě udeřili v přesilovce, tečí Nesvadbova pokusu se prosadil Marian Koblížek, čtyřicet sekund před přestávkou pak zvýšil náskok Přerova Jan Hanák, který zakončil pohlednou kombinaci s Kolaříkem a Maškem. Ve třetí třetině padly dvě branky na obou stranách. Za hosty nejprve u bližší tyče snížil lídr havířovského bodování Jakub Plevka, Zubři pak odpověděli zásluhou Jana Billy, který využil čtvrtou přesilovku domácího týmu v zápase. V 52. minutě se v početní převaze radovali také hráči Havířova, Žurkovo zaváhání totiž potrestal Adam Kreutz. Konečné skóre stanovil v čase 52:39 nejproduktivnější hráč Hanáků Matěj Halík, který při nájezdu na brankáře zvolil zakončení do levé šibenice. Přerov tak porazil Havířov 6:2 a ukončil našim juniorům sérii bez porážky, MEO naopak vyrovnalo listopadovou bilanci na tři výhry a tři porážky.