Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Junioři vyšli v Přerově bodově naprázdno

Klára Bártková | 24.02.2023

Po dvou zápasech, kdy AZet porazil lépe postavené celky v tabulce, vyjeli havířovští junioři do Přerova, tedy na led lídra juniorské ligy. Jediný gól v oslabení ale na body nestačil, Přerov si dobře rozehrané utkání pohlídal, naši hráči se tak do Havířova vrací s prázdnou.

Liga juniorů - 37.kolo pá 24.2.18:30
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 16. Lysoněk (Koblížek), 20. Švejda (Hanák, Kuchta), 28. Buršík (Lysoněk, Koblížek), 36. Hanák (Kolařík, Hyža) – 31. Plevka. Rozhodčí: Šico - Mikšík, Peluha. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Harásek, Koblížek, Holík (C), Nesvadba, Billa (A), Pekr, Brázda - Švejda, Halík, Hyža, Lysoněk, Kolařík, Šilhavý, Hradil, Štíbr (A), Buršík, Hanák, Kuchta
AZ Havířov: Smolka - Kalina, Wlodara, Brančík, Kreutz, Valouch, Maršálek, Bílek (A), Lazár - Siekierka, Lajoě, Lipka, Mikula, Pohl, Middleton, Urbančík (C), Makovec (A), Plevka

Na první branku zápasu si diváci museli počkat až do konce 16. minuty, kdy po přihrávce Mariana Koblížka zakončoval Ludvík Lysoněk1:0. Tři vteřiny před první sirénou pak dával na 2:0 Petr Švejda, na kterého byl havířovský gólman krátký.

Přerov pokračoval v aktivní hře, i díky tomu šel v čase 27:51 do tříbrankového vedení, za záda Jakuba Smolky se trefil David Buršík 3:0

Ale hráči AZetu dokázali zareagovat, ve vlastním oslabení si hlavu se zakončením nelámal Jakub Plevka, který překonal strážce domácí branky – 3:1. Nicméně Zubři znovu udeřili zásluhou Jana Hanáka - 4:1.

V posledním dějství už žádná branka nepadla, domácí si tak s přehledem tento zápas pohlídali.