Vít Stránský : Přestože se nám nedaří, vyhráváme

11.11.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - V zápase s Břeclaví podali opět výborný výkon Vít Stránský, který si připsal gól a asistenci a Petr Prokop, jenž sice nebodoval, ale byl velice platný zejména při přesilových hrách. Právě tyto dva borce jsem požádal o zhodnocení tohoto zápasu, krátce jsme se vrátili i k utkání s Opavou.

Vít Stránský si 2 body za gól a asistenci připsal i v Opavě a právě k zápasu v Opavě řekl:

Byl to podobně bojovný zápas jako s Břeclaví, v Opavě se nehraje lehce, na začátku jsme se cítili takoví unavení, navíc Opava hraje doma dobře. My jsme se na ně přes týden připravovali a nakonec jsme zápas dotáhli do šťastného konce, Sztefi to trefil těsně před koncem a pak už jsme to udrželi. Měli jsme štěstí, které se nás zatím drží, za což jsme rádi.

Jak už jsem řekl, dnes to bylo podobné, strašně těžké utkání. Břeclav hrála velmi dobře dozadu, my už jsme se s nimi trápili u nich, takže jsme trochu věděli co od nich čekat a připravili jsme se na to.

Poslední dobou se zdá, že se vám tolik nedaří, puky přeskakují hole, přihrávky jdou na paty...

My jsme se o tom bavili už na začátku zápasu s Peťou Prokopem, jestli je to tím, že nám trochu ubývají síly, ale mohlo to být i tím, že byl docela špatný led, hlavně ze začátku. Na to se ale vůbec nechci vymlouvat, podmínky jsou stejné pro oba týmy. Důležité je, že to tím srdcem a morálně vždycky nějak zlomíme a vyhráváme i když nám to herně nejde.

Jak bys popsal nahrávku na vítězný gól, viděl jsi, že je Maruna najetý?

Já to vždycky tak zkouším, když se dostanu k puku v rohu, tak ho hned posílám ven na střed, naštěstí tam byl zrovna Honza, který je z nás nejlepší bruslař, takže těm obráncům ujel a krásně rozhodl.

Velmi platným hráčem při přesilových hrách Azetu je obránce Petr Prokop, který má výbornou střelu, zajímalo mě, proč své přednosti nezkusí víc využívat :

Ne vždycky je přihrávka ideální pro střelu, navíc za 2 roky co hraju druhou ligu už mě ti hráči znají a hlídají si mě, takže se snažím spíš uvolňovat hráče na stranách.

Ještě bych se vrátil k předchozí otázce, proč se nám tolik nedaří. Je to nejspíš tím, že jsme v nějakém útlumu, jak už říkal Víťa, ale na druhou stranu se nám daří vyhrávat, přestože nenastřílíme 8 gólů za zápas, to od nás ani nemůže nikdo čekat.

Na otázku, co můžeme čekat od zápasu v Prostějově, odpověděl Petr takto :

My tam můžeme jen překvapit, Prostějov je strašně silný, navíc budou doma. To ale neznamená, že bychom to předem vzdávali, na hřištích soupeřů se nám daří. Trenér říká, že jsme lovci bodů na cizích hřištích, tak snad se zadaří i v sobotu.