Ve středu přivítáme HC Břeclav

08.11.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Středa od 18 hodin bude patřit hokejistům Azetu, kteří se budou snažit oplatit Břeclavi porážku ze 3. kola, kde slibně rozehraný zápas prohráli 3:2 na samostané nájezdy. Po vydřené výhře nad Opavou se nám nabízí šance ještě odskočit pronásledovatelům a držet krok s vedoucím Šumperkem. Dokázeme vyhrát pošesté v řadě? Přijďte se sami přesvědčit a naše borce podpořit.

V Opavě AZ podal výborný kolektivní výkon, všichni hráči makali a potili krev, za což si odvezli 3 body. Pozitivní je, že se nevzdávali ani když se nedařilo, puky přeskakovaly jejich hole a kombinace hatili výborně bránící opavští hokejisté. V mnoha situacích nás podržel výborný Adam Vrba, který měl i potřebnou dávku štěstí a obránce, kteří ho dokázali zastoupit, když to bylo potřeba. Opět měl svůj den Michal Sztefek, který byl s polečně s Vítem Stránským u obou gólů Havířova.

Zítra nás čeká úplně jiný zápas, přijedou hokejisté HC Břeclav. Při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že utkání bude snadnou záležitostí, oba celky od sebe dělí 14 bodů. Není však radno našeho soupeře podceňovat. HC Břeclav, klub s historií sahající až do roku 1934, má mladý, zkušenými hráči doplňený tým, který dokáže potrápit a porazit i favority, což dokázal vítěztvími nad Orlovou, Prostějovem a koneckonců i Havířovem.

Ve svém minulém domácím utkání porazila Břeclav v nervózním zápase po nájezdech Frýdek-Místek 6:5, když minutu a půl před koncem vedla 5:4. Břeclavští mají v kádru 3 slovenské útočníky - Erika Nováka a Ľubomíra Škápika ze Skalice a Ivana Paška z Banské Bystrice. Tito hráči jsou pro Břeclav skutečnými posilami- Novák vede se 14 body z 15 zápasů kanadské bodování. Nejzkušenějším hráčem je kapitán týmu Jiří Sedláček, který je se 7 góly druhým nejlepším střelcem Břeclavi. V bráně nastupuje převážně Jaroslav Chvátal, tomu kryje záda zkušený Petr Žurek, který při nájezdech s Frýdkem-Místkem Chvátala úspěšně zastoupil při rozhodujícím nájezdu a zajistil tak Břeclavi bod navíc.

Klub úzce spolupracuje s Kometou Brno, v současném kádru nastupují hned 3 mladí hokejisté Komety.

Sestavy v posledním odehraném utkání :

AZ Havířov: Vrba - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Jindřich - Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka, Pavlas, Toman, Mach

HC Břeclav: Chvátal (65. Žurek) – Dora, Svoboda, Zapletal, Škápik, Nedvěd, Novák J. – Hrůza, Sedláček, E.Novák – Klimovič, Bolfík, Kuriál – Barták, Fiedler, Paško

Klubové barvy: modrá a žlutá

Rok založení: 1934