Střelecký koncert juniorů proti Šumperku, zářil Apolenář

Lukáš Jandora, Michal Farmačka | 26.01.2024

V rámci 31. kola přijeli na led Gascontrol arény Mladí Draci ze Šumperka. V tabulce pátý Havířov chtěl zapomenout na nedělní prohru se Vsetínem a napravit si v domácím prostředí náladu, naopak Šumperk, který poslední vzájemný zápas vyhrál, chtěl na toto vítězství navázat. Bylo také otázkou, jak si AZeťáci poradí s absencí kapitána Honzy Valoucha...

Liga juniorů - 31.kolo pá 26.1.18:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
8:3
(3:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 3. Vizváry (Apolenář), 9. Siekierka (Lipka, Ćmiel), 18. Apolenář (Vizváry), 23. Kubečka (Apolenář, Vizváry), 26. Lipka (Kolat, Bohatý), 51. Apolenář (Kreutz), 52. Apolenář (Kubečka, Maršálek), 53. Kolat (Siekierka, Lipka) – 5. Jeřábek (Lichner), 46. Jeřábek (Lichner, Cekr), 47. Haas. Rozhodčí: Holibka – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 8:3.

AZ Havířov: Michalik – Maršálek, Kreutz "A", Činčala, Bohatý, Ćmiel, Bortoli, Juřík – Toma, Barnošák, Kolat "C", Middleton, Zálesňák, Apolenář, Kubečka, Siekierka, Lipka "A", Konesz, Kósa, Vizváry
Draci Šumperk: Rygl (26. Zavoral) – Plhal, Cekr "C", Němec, Zavoral, Souček, Jarmara, Slabý "A"- Netolický, Škrabal, Haas, Hejátko, Tomeš "A", Szabó, Jeřábek, Lichner, Bařica, Najman

Havířov byl na začátku 1. třetiny možná mírně pod tlakem, ale dokázal si také vypracovat dobré šance. Tu první už po 45 vteřinách Lipka, svou příležitost ale zahodil. První gól zápasu padl z našich hokejek, když gólový účet otevřel RICHARD VIZVÁRY, který dostal dobrou přihrávku od Apolenáře a střelou na vyrážečku prostřelil hostujícího brankáře, 1:0. Šumperk ale zanedlouho vyrovnal, když si střelu Lichnera od modré našel před bránou Jeřábek, 1:1. Do poloviny třetiny si vzal AZ vedení zpět, když MATEUSZ SIEKERKA získal puk v útočné třetině a poslal AZ do vedení 2:1. Dvě minuty před koncem první části se ještě stihl uvolnit VÍTEK APOLENÁŘ a střelou mezi betony navýšil vedení na 3:1.

Druhá třetina odstartovala v podobném tempu, jako ta první. Šumperk byl aktivnějším týmem, ale pohořel v koncovce, velmi dobře chytal Michalik. Havířov, který se do střeleckých pozic moc nedostával, však trestal po únicích, po dvou minutách 2. třetiny naservíroval Apolenář puk NIKOLASI KUBEČKOVI a ten zvýšil na výborných 4:1. V přesilovce Šumperka se dostal hned třikrát do dobré palebné pozice hostující Lichner, gól ani z jedné střely nedal a tak mohl hned po oslabení zaútočit AZ. Dominik Kolat v přečíslení dva na jednoho naservíroval puk na JAKUBA LIPKU a ten po vzoru Roberta Kysely, čili s hokejkou prostrčenou mezi nohama, zvýšil náskok Havířova na 5:1.

Třetí třetinu začal Šumperk aktivněji. Do úniku se sám před domácího brankáře dostal hostující Jeřábek, mířil ale nepřesně. Mladí Draci byli v poslední třetině jako vyměnění a dokázali vstřelit hned dva góly. Nejdříve Lichner nahrával puk před bránu Jeřábkovi, ten snížil na 5:2, no a poté se sám vyřítil na brankáře hostující Haas a snížil už na 5:3. Šumperk byl v tu chvíli na koni. Gólově to však z jeho strany bylo vše. Na 6:3 zvýšil svým druhým gólem v zápase VÍTEK APOLENÁŘ a poslal AZ do třígólového vedení. O sedmý gól Havířova se postaral opět VÍTEK APOLENÁŘ, který završil svůj hattrick, na ledovou plochu létaly čepice jako nadzvukové stíhačky nad letištěm v Mošnově při dnech NATO, 7:3. Pár sekund poté se naskytla pro domácí hokejisty přesilová hra, kterou z pravého kruhu využil DOMINIK KOLAT a zvýšil na konečných 8:3. Šumperk sice v závěru měl ještě nějaké šance, gól z nich však nepadl a tak se Havířov mohl radovat z velmi cenného vítězství v poměru 8:3.