Tři body byly blízko, junioři nakonec ze Šumperka vezou jeden

Lukáš Jandora | 15.10.2023

Liga juniorů, kterou letos hraje i AZet, je zatím velice vyrovnaná. V nedělní poledne se naši hráči postavili vedoucímu Šumperku, na který však ze svého 4. místa ztráceli jen 2 body. V případě tříbodového vítězství se tak naši hráči mohli posunout před ligového lídra. Chybělo k tomu málo...

Liga juniorů - 10.kolo ne 15.10.12:00
Draci Šumperk - AZ Havířov
4:3sn
(2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Cekr (Tomeš, Izák), 19. Najman (Kučera), 60. Tomeš (Seidenglanz, Lichner), rozh. náj. Mácha (TS) – 29. Siekierka (Kolat, Lipka), 37. Vizváry (Valouch, Middleton), 40. Vizváry (Siekierka). Rozhodčí: Čelechovský — Bubela, Lainka. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Draci Šumperk: Putin — Němec, Plhal, Zavoral, Souček, Slabý, Cekr — Mácha, Jeřábek, Škrabal, Lichner, Netolický, Kučera, Haas, Seidenglanz, Hejátko, Izák, Tomeš, Szabó, Najman
AZ Havířov: Michalik — Kalina, Kreutz, Čmiel, Bortoli, Valouch, Juřík, Maršálek — Vizváry, Kubečka, Lipka, Siekierka, Žák, Toma, Barnošák, Kolat, Middleton, Zálesňák, Jarolím, Konesz

Na první branku utkání se čekalo do 10. minuty, v ní domácí potrestali vyloučení Ćmiela, stačilo jim k tomu jen 5 vteřin. Po přihrávkách Tomeše a Izáka se prosadil Cekr - 1:0. Ještě do konce první části hry odskočil Šumperk na rozdíl dvou branek, v 19. minutě přihrával Kučera, stav zápasu změnil Najman - 2:0

Na svůj první gól, kterým došlo ke snížení na rozdíl jediné branky, čekal AZet do 29. minuty, v ní se prosadil Mateusz Siekierka, tomu přihrávali Kolat s Lipkou - 2:1. A to nebylo vše. Havířovští byli při chuti, naskytla se jim možnost přesilové hry, kterou po příhrách Valoucha a Middletona využil Vizváry, který zaznamenal již svůj 9. gól v sezóně - 2:2. Po chvíli byli fanoušci v Šumperku svědky nezvyklé situace, kdy vyloučeno ve stejném čase bylo hned 8 hráčů. Chvíli po nich putoval na trestnou lavici ještě autor první domácí branky Cekr, AZet i tuhle přesilovku využil. Přihrával Siekierka, 10. gól v probíhajícím ročníku Ligy juniorů zaznamenal Richard Vizváry - 2:3. Havířov tak během 11 minut otočil stav skóre a do kabin šel s náskokem jednoho gólu.

Tři body pro AZet byly velice blízko, však domácí přeci jen vyrovnali. Do konce zápasu zbývalo pouhých 23 vteřin, když se po přihrávkách Seidenglanze a Lichnera trefil Tomeš - 3:3.

V prodloužení se o vítězi tohoto dramatického zápasu nerozhodlo, na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, ten rozhodující proměnil Timothy Joe Mácha - 4:3

AZet si tak ze Šumperka, který před zápasem vedl tabulku, odváží cenný bod, však velmi blizoučko byly všechny tři...