Série vítězství juniorů skončila ve Zlíně

Tomáš Vlček | 26.01.2019

Devětkát nastoupili havířovští junioři v lednu 2019 ke svému extraligovému utkání a devětkrát odcházeli z ledu jako vítězové. Tato série skončila až dnes na ledě jejich tabukového soupeře PSG Berani Zlín. V utkání sice třikrát vedli, ale houževnatí domácí vždy srovnali, a nakonec, díky čtyřem využitým přesilovkám, strhli výhru na svou stranu. Úspěšnější byli i v nadstavbových nájezdech a získali tak všechny čtyři možné body. Další utkání sehraje AZ ve středu doma proti Olomouci.

DHL Extraliga juniorů - 35.kolo so 26.1.15:00
PSG Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
5:3
(1:1, 3:2, 1:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Sebera (Hamrlík, Dobiáš), 26. Fajkus (Dobiáš, Hamrlík), 35. Dobiáš (Hamrlík, Fajkus), 38. Fajkus (Sebera, Dobiáš), 56. Fajkus (Sebera), rozh. náj. Luža – 4. Bochnak (Szturc), 21. Kylnar (Szturc), 27. Grygar (Mastič, Juhász). Rozhodčí: Blaha – Zapletal, Komínek. Vyloučení: 6:11. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 50:28 (9:11, 21:12, 16:5, 4:0). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.

PSG Berani Zlín: Kořének – Janošek (A), Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Bachánek, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Sebera.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Grygar, Zdeněk (A), Uhlíř, Pavelek, Koubek, Ševěček (C), Thiel – Horváth, Béreš, Juhász, Szturc, Mastič, W. Bochnak, Kylnar, E. Bochnak, Revaj, Tomeček, Dufek.

Havířovští otevřeli skóre zápasu už na začátku 4. minuty, když Ernest Bochnak zakončil z blízka rychlou útočnou akci Szturce. Vyrovnání Beranů přišlo za tři minuty v přesilovce. Po nahození Hamrlíka našel kotouč Matěj Sebera, který zpoza branky dokázal dostat puk za záda Štipčáka. Do konce první třetiny sice ještě měly oba týmy několik šancí a dvě přesilovky, ale branka už nepadla žádná.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe havířovští. Tentokrát se radovali z branky už po 35 vteřinách. Szturc vyhrál buly v útočné třetině, kotouč posunul na Jakuba Kylnara a ten propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Kořénka – 1:2. Domácí srovnali ve 26. minutě. Sebastian Fajkus se z mezikruží trefil přesně do levého horního růžku Štipčákovy branky. Jenže už za necelou minutu šel opět AZ do vedení, když se po pohledné kombinaci prosadil střelou do odkryté branky Ondřej Grygar - 2:3.

Jenomže pak už se trefovali jen domácí a AZ doplatil na svou nedisciplinovanost. Ve 35. minutě využili Berani přesilovku už za 4 vteřiny, když Vojtěch Dobiáš tečoval před brankou Hamrlíkovu střelu. A za 3 minuty už Zlín poprvé vedl. V další přesilovce totiž Štipčák ještě stačil vyrazit Seberovu ránu, ale na dorážku Sebastiana Fajkuse už neměl nárok.

Ve třetí třetině si domácí hlídali své vedení a to se jim ještě podařilo 5 minut před koncem, opět v přesilovce navýšit, když Sebastian Fajkus střelou o tyč zkompletoval svůj hattrick – 5:3. Domácí nakonec brali ze zápasu všechny čtyři body, neboť jako jediný se v nadstavbových nájezdech prosadil Dominik Luža.