Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

JUN: Vyrovnaný zápas se Zlínem došel až do nájezdů, AZ bere bod

Tomáš Vlček | 08.09.2018

Druhé kolo DHL Extraligy juniorů přivedlo v sobotu po poledni na havířovský led jako soupeře AZetu zlínské Berany. Ačkoliv AZ vedl už 2:0, nakonec vyrovnaný zápas dospěl do nájezdů. V nich si bod navíc připsali hosté. Další zapas sehrají junioři v pátek ve Vsetíně.

DHL Extraliga juniorů - 2.kolo so 8.9.13:30
AZ Residomo Havířov - Aukro Berani Zlín
2:3sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Adámek (Mastič, Uhlíř), 41. Pawliczek (Žídek, Janeček) – 42. Sebera (Luža, Talafa), 54. Luža (Sebera), rozh. náj. Hefka. Rozhodčí: Holaň – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 35:39 (15:12, 7:13, 10:12, 3:2). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. - Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Byčkov, Tomeček, Janeček, Dufek K.
Aukro Berani Zlín: Huf – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa, Hefka – Kočica, Handl, Bachánek, Pöschl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Sebera

Zápas začal oboustranně svižně, byť vyložené šance k vidění nebyly. Hosté se neprosadili ani v přesilovce od 8. minuty, naopak hned po jejím skončení sami inkasovali. Lukáš Adámek vyslal v jízdě z pravé strany na zlínského gólmana Hufa nenápadnou střelu, puk však prošel mezi rukou a tělem až do branky – 1:0. I v dalším průběhu třetiny se sice hrálo v rychlém tempu, ale bez výrazných šancí a s pokusy z větší dálky si gólmani Michal Dufek a Daniel Huf poradili.

To druhá třetina už byla na brankové příležitosti mnohem bohatší. Nejprve domácí Byčkov otřel svou střelu zvenku o tyč. Pak dostal do mezikruží nabito Hilšer, ale nezamířil přesně. Karel Dufek se v přesilovce ve 27. minutě natlačil před Hufa, ale ten jeho střelu zlikvidoval a i poté následnou dorážku. Na druhé straně o dvě minuty později Lekešovo nahození Michal Dufek zkrotil až na dvakrát a mezitím se strhla u domácí branky menší mela. Na trestnou šel trochu překvapivě jen domácí bek Szturc, ovšem AZ oslabení s přehledem zvládl.

Ve 35. minutě se zlínský Lekeš na levém křídle prodral přes dva protihráče až do zakončení, Dufek však zasáhl vyrážečkou a puk skončil v ochranné síti. Po chvíli zcela volný Luža dostal nahrávku do mezikruží, puk mu však sklouzl z čepele a na druhé straně měl podobně luxusní střeleckou pozici Pawliczek, ale přestřelil. Druhá třetina tak branku nepřinesla.

Třetí třetina začala hodně divoce. Hned po 17 vteřinách se Dominik Pawliczek dostal před brankovištěm k odraženému puku a poslal jej do šibenice Hufovy branky – 2:0 pro AZ. Už za necelou minutu však hosté snížili, když Matěj Sebera zblízka dorazil puk za Dufka. Následně bylo k vidění hned několik šancí. Havířovský Karel Dufek to vzal v situaci 3 na 1 na sebe, ale neuspěl. Ve 45 minutě vychytal Huf při úniku blafák Žídka. Na druhé straně lízla Pavlasova střela břevno Dufkovy branky.

Pak hráli hosté přesilovku a využil ji. Dominik Luža dostal přihrávku do mezikruží a propálil Michala Dufka – 2:2. V 59. minutě se Pawliczek krásně protáhl kolem beka na pravém křídle, ale na Hufa nevyzrál. V úplném závěru základní hrací doby měli zlínští přesilovku, ale nevyužili ji. Nevyužity byly i šance AZetu, konkrétně Mastiče a Pawliczka, v prodloužení.

Rozhodnutí o vítězi zápasu tak musely přinést až samostatné nájezdy. V nich se nejprve prosadili z první pětice jen hostující Pavlas a domácí Juhász. A pak se muselo na rozhodnutí čekat až do 8. série, kdy o zisku druhého bodu pro Zlín rozhodl kapitán Vlastimil Hefka.