JUN: Vyrovnaný zápas se Zlínem došel až do nájezdů, AZ bere bod

Tomáš Vlček | 08.09.2018

Druhé kolo DHL Extraligy juniorů přivedlo v sobotu po poledni na havířovský led jako soupeře AZetu zlínské Berany. Ačkoliv AZ vedl už 2:0, nakonec vyrovnaný zápas dospěl do nájezdů. V nich si bod navíc připsali hosté. Další zapas sehrají junioři v pátek ve Vsetíně.

DHL Extraliga juniorů - 2.kolo so 8.9.13:30
AZ Residomo Havířov - Aukro Berani Zlín
2:3sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Adámek (Mastič, Uhlíř), 41. Pawliczek (Žídek, Janeček) – 42. Sebera (Luža, Talafa), 54. Luža (Sebera), rozh. náj. Hefka. Rozhodčí: Holaň – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 35:39 (15:12, 7:13, 10:12, 3:2). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. - Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Byčkov, Tomeček, Janeček, Dufek K.
Aukro Berani Zlín: Huf – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa, Hefka – Kočica, Handl, Bachánek, Pöschl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Sebera

Zápas začal oboustranně svižně, byť vyložené šance k vidění nebyly. Hosté se neprosadili ani v přesilovce od 8. minuty, naopak hned po jejím skončení sami inkasovali. Lukáš Adámek vyslal v jízdě z pravé strany na zlínského gólmana Hufa nenápadnou střelu, puk však prošel mezi rukou a tělem až do branky – 1:0. I v dalším průběhu třetiny se sice hrálo v rychlém tempu, ale bez výrazných šancí a s pokusy z větší dálky si gólmani Michal Dufek a Daniel Huf poradili.

To druhá třetina už byla na brankové příležitosti mnohem bohatší. Nejprve domácí Byčkov otřel svou střelu zvenku o tyč. Pak dostal do mezikruží nabito Hilšer, ale nezamířil přesně. Karel Dufek se v přesilovce ve 27. minutě natlačil před Hufa, ale ten jeho střelu zlikvidoval a i poté následnou dorážku. Na druhé straně o dvě minuty později Lekešovo nahození Michal Dufek zkrotil až na dvakrát a mezitím se strhla u domácí branky menší mela. Na trestnou šel trochu překvapivě jen domácí bek Szturc, ovšem AZ oslabení s přehledem zvládl.

Ve 35. minutě se zlínský Lekeš na levém křídle prodral přes dva protihráče až do zakončení, Dufek však zasáhl vyrážečkou a puk skončil v ochranné síti. Po chvíli zcela volný Luža dostal nahrávku do mezikruží, puk mu však sklouzl z čepele a na druhé straně měl podobně luxusní střeleckou pozici Pawliczek, ale přestřelil. Druhá třetina tak branku nepřinesla.

Třetí třetina začala hodně divoce. Hned po 17 vteřinách se Dominik Pawliczek dostal před brankovištěm k odraženému puku a poslal jej do šibenice Hufovy branky – 2:0 pro AZ. Už za necelou minutu však hosté snížili, když Matěj Sebera zblízka dorazil puk za Dufka. Následně bylo k vidění hned několik šancí. Havířovský Karel Dufek to vzal v situaci 3 na 1 na sebe, ale neuspěl. Ve 45 minutě vychytal Huf při úniku blafák Žídka. Na druhé straně lízla Pavlasova střela břevno Dufkovy branky.

Pak hráli hosté přesilovku a využil ji. Dominik Luža dostal přihrávku do mezikruží a propálil Michala Dufka – 2:2. V 59. minutě se Pawliczek krásně protáhl kolem beka na pravém křídle, ale na Hufa nevyzrál. V úplném závěru základní hrací doby měli zlínští přesilovku, ale nevyužili ji. Nevyužity byly i šance AZetu, konkrétně Mastiče a Pawliczka, v prodloužení.

Rozhodnutí o vítězi zápasu tak musely přinést až samostatné nájezdy. V nich se nejprve prosadili z první pětice jen hostující Pavlas a domácí Juhász. A pak se muselo na rozhodnutí čekat až do 8. série, kdy o zisku druhého bodu pro Zlín rozhodl kapitán Vlastimil Hefka.

Dnes v 18:00 | Muži
VHK Robe Vsetín