Na ledě posledního celku dorost po vyrovnaném zápase padl

Klára Bártková | 03.02.2023

V rámci 29. kola vyjeli havířovští dorostenci k dalšímu utkání, tentokrát se představili na ledě Chrudimi, která je na posledním místě v tabulce, mohlo se tedy zdát, že by cesta slezských hokejistů za body mohla být docela snadná…

Liga dorostu - 29.kolo pá 3.2.18:15
HC Chrudim - AZ Havířov
3:2p
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Jedlička (Vítek), 37. Jansa (Novosad), 65. Korec – 11. Makula (Jarolím), 29. Konesz (Krpec, Makula). Rozhodčí: Borecký - Obr, Landsmann. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Chrudim: L. Filípek — Kratochvíl, Jansa, Kubišta, Vlček, Novosad, Labašta — Tvrdík, Mandys, Drahoš, Jedlička, Vítek, Černý, Mikeska, Korec, Kopecký, Prostřední, Langer
AZ Havířov: V. Král — Beleš, Jurček, Drastich, Szarowski, Krpec, Bortoli — Ptáček, Bielesz, Makula, Jarolím, Barnošák, Ščerba, Konesz, Kósa, Lacina, Toma

Po necelých jedenácti minutách šli do vedení hosté, kteří zásluhou Wiktora Makuly rozvlnili síť chrudimské brány – 0:1. Následně měly oba týmy k dispozici přesilovou, ale ani jeden ji využít nedokázal, po první třetině tak na světelné tabuli svítilo skóre 0:1.

Havířov své vedení zvýšil, když v čase 28:11 nedokázal domácí brankář zneškodnit ránu Filipa Konesze, ten pálil po přihrávce Adama Krpce – 0:2. Chrudim však rychle odpověděla, Viktor Král měl slabší chvilku a bohužel se mu nepodařilo zastavit střelu Martina Jedličky1:2. Hosté ještě v prostřední dvacetiminutovce vyrovnali, jelikož si dobře počínal Michal Jansa2:2.

V posledním dějství mohly oba celky rozhodnout v početní výhodě, nicméně to se nepovedlo, takže se za stavu 2:2 pokračovalo do prodloužení, v tom se více dařilo domácím, kteří dvacet vteřin před sirénou rozhodli o svém vítězství, trefil se Lukáš Korec 3:2pp.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Věděli jsme, že nás dneska čeká těžký zápas, i když je Chrudim na posledním místě, jejich výkon tomu vůbec nenasvědčoval. Od úvodu do nás vlítli hodně svižně, většinu první třetiny jsme proto trávili v našem obranném pásmu, i tak jsme však úvodní dvacetiminutovku zvládli a o jednu branku vedli. V prostředním dějství jsme se více drželi na puku, odskočili jsme do dvougólového vedení, jenže po našich zbytečných individuálních chybách domácí dvakrát prostřelili našeho gólmana, takže bylo vyrovnáno. I závěrečná třetina nabídla šance obou mužstev, gól ale nikdo nedal, a tak se pokračovalo do prodloužení, tam se oba celky snažily udržet kotouč pod svou kontrolou, moc se neriskovalo, spíše se čekalo na chybu soupeře nebo samostatní nájezdy. K těm už nedošlo, nám se totiž v poslední minutě nepodařilo proměnit přečíslení 2 na 1, z toho se následně domácí dostali do brejku, který rozhodl o tom, že bonusový bod zůstane v Chrudimi. Rozdělení bodů dnes bylo nejspíše spravedlivé, my se ale musíme vyvarovat opakujících se chyb, po těch totiž zbytečně přicházíme o body, což nás mrzí a ve vyrovnané tabulce pak chybí.