Dorost ve velmi tvrdém a bojovném utkání prohrál fotbalově, míří do baráže

Lukáš Jandora | 05.03.2023

Do Havířova přijela Chrudim v čele s trenérem Petrem Čáslavou, legendou českého hokeje, na střídačce. A byli to právě hosté, kdo byl v utkání hokejovější. V utkání, které však bylo velmi tvrdé, fanoušci viděli celou řadu zákroků, kterých se nedočkají ani v dospělé kategorii...

Liga dorostu - 36.kolo ne 5.3.15:00
AZ Havířov - HC Chrudim
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 53. Kubišta. Rozhodčí: Rapák — Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Průběh utkání: 0:1.

AZ Havířov: Žbánek – Drastich, Krpec, Bortoli, Szarowski, Šenkyřík, Jurček, Beleš, Burgert – Lacina, Kósa, Konesz (A), Ščerba (A), Barnošák (C), Jarolím, Makula, Bielesz
HC Chrudim: Pithart – Labašta, Krejčík, Novosad, Kubišta, Jansa – Kopecký, Korec, Bolehovský, Vítek, Jedlička (C), Drahoš, Mandys, Dvořák, Mikeska

V první části se příliš pohledný hokej nehrál, za delší konec ale tahali hosté, kteří si vypracovali více šancí, Žbánek v bráně několikrát podržel. Jeho spoluhráči v poli se jako by nemohli dostat do zápasu, jako by první třetinu trochu prospali...

Gól v utkání nepadl ani ve druhé třetině, kdy se na ledě hodně přitvrdilo, několikrát to jiskřilo, k vidění byly tvrdé naražení na hrazení apod. Havířovští srovnali, i díky své přesilovce, hru, však vyložené šance nebyly ani na jedné straně, zápas to byl spíše hodně bojovný.

Bojovný a vlastně i hodně tvrdý zápas pokračoval i v závěrečném dějství, ve kterém byli trochu lepší přeci jen hosté, ti si vypracovali více příležitostí, u domácích to bylo spíše čekání na "náhodu", moc hokejovosti divákům nenabídli. Někdo by si mohl myslet, že "čekali" na prodloužení, toho se však nedočkali, protože v 53. minutě se k velkému sólu vydal Kryštof Kubišta, zmocnil se kotouče ve vlastním obranném pásmu, projel s ním až do útočného a těsně nad kruhy možná malinko zaskočil jinak výborně chytajícího Žbánka - 0:1

Dobře zvládnutým závěrem si hosté své vítězství pohlídali, domácí si už prakticky žádnou šanci nevypracovali, celkově jich v utkání měli velice málo, případná dělba bodů by byla možná trochu šťastná. Dorostenci tak míří do baráže o sestup, kterou na 3 vítězná utkání sehrají s Náchodem.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Abychom se vyhnuli bojům o záchranu, potřebovali jsme dneska uhrát bod. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně, bylo však vidět, že si jsou vědomi, jak je dnešní zápas důležitý, proto působili ustrašeně a svázaně. Soupeř potřeboval vyhrát za 3 body, což se jim povedlo, když se 6 minut před závěrečnou sirénou postarali o jedinou branku, nešlo ani tak o šanci, byla to spíše náhodná střela, na náš úkor se proto vyhnuli bojům o sestupové pozice. Měsíc zpět jsme pokukovali po play off o extraligu, jenže po únorové krizi jsme se rázem ocitli na místě, ze kterého budeme bojovat o udržení v soutěži. Samozřejmě jsme se do téhle pozice nedostali tímto zápasem, ztratili jsme však hodně bodů, které nám teď chybí. V tom je ten sport nevyzpytatelný, pro nás teď navíc hodně krutý. To pomyslné štěstíčko, které jsme dnes potřebovali, se přiklonilo na opačnou stranu a místo klidného konce sezóny nás čekají další těžké boje o setrvání v soutěži.