Mladší dorostenci vezou tři body z Vítkovic

Tomáš Vlček | 01.10.2017

V 6. kole extraligy mladšího dorostu se havířovští mladíci vrátili na vítěznou vlnu. V neděli odpoledne je čekal souboj na ledě Vítkovic, který, díky střelecké produktivitě prvního útoku, zvládli na výbornou a po výhře 5:3 si připisují tři body. Další utkání sehrají v sobotu doma od 14:00 proti Technice Brno.

ELMD - 6.kolo ne 1.10.14:30
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
3:5
(1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Ivan (Smolka), 31. Gebauer (Kocián, Cubo), 49. Tvrdý (Krejsa) – 9. Adámek (Mastič, Bochnak), 29. Bochnak, 29. Bochnak (Adámek, Mastič), 40. Mastič, 43. Koubek (Černý, Mastič). Rozhodčí: Cabák – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 31:26 (9:7, 12:12, 10:7). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Havlík, Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Brada, Kubík.
AZ Residomo Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlák – Pavlačka, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Skóre zápasu otevřel na konci 7. minuty domácí Ivan Ivan, ale za necelé dvě minuty bylo srovnáno. Na konci souhry prvního útoku AZetu byl Lukáš Adámek, který poprvé překonal Dolíšku ve Vítkovické brance. V rychle odehrané první třetině to bylo brankově vše. Na další góly se čekalo až do druhé dvacetiminutovky.

V ní nejprve AZ ubránil oslabení a pak před polovinou utkání dvakrát udeřil. Oba góly dělilo jen 36 vteřin a oba padly z hole Wiktora Bochnaka. Vítkovičtí sice kontrovali ve 31. minutě Janem Gebauerem a následně dostali k dispozici další tři přesilovky, ale další gól v této pasáži zápasu nepřidali. Naopak havířovští se prezentovali dokonalým gólem do šatny. V čase 39.57 totiž Maxim Mastič po individuální akci zvýšil jejich vedení na 4:2.

Ve 43. minutě navýšil náskok AZetu přesilovkovou brankou obránce Dominik Koubek. Vítkovice naposledy kontrovaly o minutu později Jiřím Tvrdým, ale více branek už, i přes dvě oslabení hostů v závěru, zápas nepřinesl a tak putují tři body do Havířova.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Pochvalu si zaslouží celý tým. Výborně zachytal brankář Nowak, a střelecky se zaskvěl první útok. Perfektně jsme odehráli všechna oslabení. Takže kluci si toto vítězství zasloužili.