Mladší dorost podlehl Vítkovicím

Tomáš Vlček | 22.12.2017

V pátek odpoledne sehráli mladší dorostenci AZetu další zápas své extraligy proti Vítkovicím. Do utkání vstoupili výborně a po zásluze se i ujali vedení. Jenže hosté svůj výkon postupně zvedli a třemi góly skóre otočili ve svůj prospěch. Další utkání sehraje AZ až po novém roce - v pátek 5.1. doma proti Ml. Boleslavi.

ELMD - 22.kolo pá 22.12.13:30
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Pavlačka (Topolanský) – 25. Krejsa (Gebauer), 32. Rajčan (Pastor), 46. Ivan (Veřmiřovský). Rozhodčí: Šutara – Stonavský, Ševčík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 28:25 (12:5, 7:9, 9:11). Průběh utkání:1:0, 1:3.

AZ Residomo Havířov: Ludvík – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Smolka, Veřmiřovský, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan, Krejsa, Pastor, Krška, Přibyl, Melovský, Rajčan

Na první branku utkání se čekalo jen 60 sekund. Pak se totiž v přesilovce Martin Pavlačka dostal nejrychleji k puku na brankovišti a mezi betony jej prošťouchl za Bartošákova záda - 1:0. V další přesilovce AZetu mohlo být skóre také navýšeno. Pěknou souhru předvedli Mastič, Adámek a Szturc, ale tentokrát Bartošák sklapl své betony včas. Ve velmi rychle hrané úvodní třetině se hosté dostali k nebezpečnému zakončení až v 19. minutě, kdy po náporu pálil těsně mimo Krejsa. V závěru třetiny hrál AZ další přesilovku, ale skóre se už neměnilo.

V dohrávce přesilovky, na začátku druhé dvacetiminutovky, ujel domácím Ivan, ale Ludvík svým zákrokem havířovské zachránil. Pak měli početní výhodu poprvé i hosté, ale AZ se celkem s přehledem ubránil. Až chvíli po jejím skončení se po buly v útočné třetině trefil přesně do šibenice Josef Krejsa a bylo to 1:1. Domácí byli rozhozeni a tak si jejich trenér Tomáš Potěšil vzal oddychový čas. Po dalším buly před Ludvíkem nicméně mohl poslat hosty do vedení Pastor, ale těsně minul.

Hosté spoléhali a rychlé kontry a po jednom takovém vychytal Rajčana Ludvík. Havířovští si mohli vzít vedení zpět v přesilovce ve 28. minutě, ale Mastič sám před Bartošákem trefil jen jeho beton. A tak udeřilo na druhé straně. Po delším náporu Ridery v domácím pásmu našel Pastor Samuela Rajčana v mezikruží, a ten se střelou z první trefil přesně k tyči – 1:2. Do konce třetiny zahrozil ještě domácí Byčkov, ale jeho bomba trefila jen hostujícího gólmana.

Třetí třetinu začali opět v přesilovce havířovští. Mastič v ní dobré pozici přestřelil, zato hosté využili zmatek v obraně AZetu a Ivan Ivan poslal puk z blízka pod břevno – 1:3. Ve 48. minutě jel sám na Bartošáka domácí Adámek, ale bekhendovou kličkou neuspěl. Na druhé straně pak vychytal v podobné situaci Ludvík Tvrdého. Poslední velkou šanci zápasu měl v přesilovce dvě minuty před koncem Mastič, ale trefil jen tyč poloodkryté branky a tak skončil zápas výhrou Vítkovic 3:1.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Do utkání jsme vstoupili aktivně a ihned v úvodu jsme vstřelili branku. První třetinu jsme celkově odehráli velmi dobře a vytvořili si několik šancí, které jsme trestuhodně zahazovali, což utkání hodně ovlivnilo. Od druhé třetiny soupeř viditelné přidal a začal lépe bruslit. V posledních utkáních nedokážeme udržet tempo a kvalitu hry po celé utkání a máme problém s proměňováním šancí.

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): V první třetině jsme byli určitě horším týmem a jen díky gólmanovi jsme prohrávali jen o jeden gól. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil a dali jsme i dvě pěkné branky. Ve třetí třetině to bylo vyrovnané utkání, které jsme dovedli do vítězného konce.