Junioři vezou tři body z Poruby

Vít Káňa | 02.02.2020

H A V Í Ř O V - Na Hromnice se vydali junioři do Poruby, aby se zde v 37. kole REDSTONE Extraligy juniorů utkali s Porubou. Favoritem byli před utkáním hokejisté z nejmladšího města republiky, kteří byli na prvním místě skupiny Východ. Poruba se snaží vyhnout sedmému místu, aby si udržela v extraligovou příslušnost i pro příští sezónu. První třetina, už končila, když AZ otevřel skóre zápasu Byčkovem. Poruba v zápase tahala za kratší konec provazu. Ve druhé třetině třikrát inkasovala, dvakrát se trefil Štefek a jednou Juhász. Na začátku třetího dějství navýšil náskok AZetu na pět gólů Bochnak. Havířov si upevnil první místo ve skupině Východ. K dalšímu zápasu nastoupí naší junioři 16. února v Přerově.

Extraliga juniorů - 32.kolo ne 2.2.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Residomo Havířov
0:5
(0:1 0:3 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Byčkov (Bochnak), 30. Štefka (Kočí), 36. Juhász (Uhlíř), 40. Štefka (Uhlíř, Juhász), 42. Bochnak (Kubík). Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 22:35 (2:11, 9:13, 11:11). Průběh utkání: 0:5.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Debnár, Topolanský, Hranický, Zajíc – Anlauf, Žídek, Häring, Pavlík, Mrozek, D. Stodůlka, Barčák, Morávek.
AZ Residomo Havířov: Atanasiadis – Uhlíř, Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Kočí, Kubíček – Revaj, Bochnak, Hudeček, Pindel, Byčkov, Tomeček, Kubík, Vlček, Juhász, Štefka.

Od prvních minut zápasu bylo jasné, kdo je v zápase favorit. AZ se ve 2. minutě prezentoval pěknou akcí zpoza brány gólmana Pawlase, ale havířovskému Tomečkovi, byla při zakončení zablokovaná hůl. Ve 3. minutě se domácí Topolanský na dvě minuty poroučel za podrážení. Hosté měli k dispozici přesilovku, ale tu nevyužili. V 5. minutě jsme zaregistrovali další šanci hostů, porubský Barčák se snažil vyvést puk z pásma, ale jeho úmysl vystihl havířovský Tomeček, ten sám před gólmanem Pawlasem selhal, trefil těsně vedle levé tyče domácí svatyně. V polovině 7. minuty se podruhé v krátkém čase odebral na trestnou lavici domácí Topolanský, tentokrát to byly dvě minuty za faul kolenem. Hosté přesilovkou opovrhli. Na ledě byla jasná převaha hráčů AZetu, nicméně gólové vyjádření oné převahy nepřicházelo. Na konci 9. minuty se domácí opět dopustili faulu, když Anlauf dvě minuty pykal za nedovolené bránění. Poruba se s ničím nepárala a vyhazovala puk přes všechny čáry. Havířov přesilovku nevyužil. V 15. minutě byli domácí v největší šanci. Stodůlka kombinoval s Anlaufem, ten vystřelil na gólmana Atanasiadise, touš byl chvíli osamocen na ose hřiště, ale jako první ho uklidili do rohu hráči AZetu. Na konci 15. minuty se havířovský Štefka odebral na trestnou lavici za napadení. Už to vypadalo, že přesilovka domácích skončí, jenže deset vteřin před koncem trestu, dostal Kočí dvě minuty za podrážení. AZ hrál deset vteřin ve třech. Ale domácí z tlaku, který trval téměř dvě minuty vytěžili jen střelu Zajíce. Slezané oslabení zvládli bez ztráty kytičky. Vyloučený Kočí mohl po návratu z trestné lavice backhandem pod víko otevřít skóre zápasu, ale jeho střela šla nad. V polovině 20. minuty se domácí opět dopustili faulu, Pavlík dostal dvě minuty za hákování. Havířov přesilovku využil během osmi vteřin. Vyhrané bully umístil do odkryté brány Filip Byčkov, těsně před koncem první třetiny AZ otevřel skóre a stav byl 0:1.

Zpočátku druhého dějství byl AZ aktivnější, gól v závěru třetiny Slezany nakopl. Ve 23. minutě se havířovský Hrček ocitl sám před Pawlasem, ten ale parádním přesunem vychytal havířovského obránce. 24. minuta a hosté šli do čtyř, Kubík dostal dvě minuty za sekání. Poruba tlačila a měla několik šancí, ale nepohlídala si Pindela s Juhászem, kteří mohli skórovat, ale ztroskotali na výborném Pawlasovi. Přesilovka skončila a AZ se spoléhal na brejky. Ve 30. minutě se odražený puk dostal k havířovskému Davidu Štefkovi, který propálil všechno, co mu stálo v cestě a bylo to 0:2 pro hosty. Druhý gól byl voda na mlýn AZetu, Porubu přehrával prakticky ve všem. Čekání na další gól trvalo až do 36. minuty, to prudkou střelou po ledě navýšil skóre na 0:3 pro hosty Lukáš Juhász. 37. minuta přinesla vyloučení havířovského Vlčka, ten dostal dvě minuty za podrážení. Domácí se sice dostali k ohrožení Atanasiadise, ale vyložená šance nepřišla. Na začátku 40. minuty se AZ usadil v obranném pásmu Poruby, chvíli to vypadalo, jako by byli domácí na kolotoči. Jednu vteřinu před koncem třetiny se rozsvítilo světlo za gólmanem Pawlasem, prosadil se David Štefka, na světelné tabuli svítilo 0:4. Gólman Pawlas velmi hlasitě protestoval, proti gólu Havířova, ale rozhodčí svůj výrok nezměnili. Druhá perioda tak skončila stavem 0:4.

Třetí dějství začalo zachycením puku domácím Anlaufem, ale Atanasiadis jeho pokus vykryl. Ve 42. minutě se prosadil opět AZ. Gólman Pawlas vyrazil střelu Kubíka, ale i když byl v blízkosti puku domácí obránce Zajíc, tak hokejisté poruby nezabránili Ernestu Bochnakovi navýšit stav na 0:5 pro AZ. Pátý gól otevřel stavidla, hra se zcela otevřela. Nejprve měli šanci na začátku domácí, ale havířovský gólman vytáhl neskutečný zákrok. K puku se dostal v plné rychlosti havířovský Vlček, ale gólman Pawlas ukázal svou kvalitu. Na konci 45. minuty došlo k vyloučení na obou stranách porubský Häring dostal dvě minuty za sekání, za stejný prohřešek byl vyloučen i havířovský Koubek. Utkání se nám přitvrdilo a na ledě „začaly létat jiskry“. Domácí se snažili vsítit čestný gól do havířovské brány, ale AZ hrál s přehledem. V 55. minutě se hostující Grygar provinil faulem a dostal dvě minuty za držení. Hosté přesilovku ustáli zápas se už dohrál bez změny stavu. Havířov v Porubě vyhrál 5:0.