Junioři dokázali vydřít důležité body ze vsetínského Lapače

Josef Nudera | 29.01.2023

Junioři bojují o to, aby neskončili v tabulce na posledním místě a vyhnuli se sestupovým starostem. Dnes odjížděli na led Vsetína, který je v tabulce na druhém místě. Havířovská juniorka se utkání zhostila skvěle, i když hned dvakrát přišla o vedení, naposledy dokonce necelých pět minut před koncem. Utkání nakonec rozhodnul k obrovské radosti Havířovských v čase 58:40 Adam Middleton. Pro AZet to znamená hodně, tyto body mohou být v samotném závěru soutěže klíčové. Juniorům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do domácího zápasu 3. 2. 2023 proti Písku.

Liga juniorů - 32.kolo ne 29.1.14:30
VHK Vsetín - AZ Havířov
3:4
(1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Stodůlka (Janíček, Mošnička), 28. Stodůlka (Ramert, Matějíček), 56. Ramert (Fojtík, Hrdý) – 9. Plevka, 20. Valouch (Middleton, Kolat), 40. Kolat (Wlodara), 59. Middleton (Wlodara, Plevka). Rozhodčí: Tomas Šico — Radek Jurčík, Martin Šobáň. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 33:23 (9:8, 8:10, 16:5). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

VHK Vsetín: L. Vilém — J. Velikovský, T. Mošnička, J. Hamřík, J. Kráčalík, O. Fojtík, J. Zedek — T. Urge, J. Ramert, Š. Jurek, M. Melenovský, D. Heinrich, L. Stodůlka, A. Koláček, O. Hrdý, J. Matějíček, M. Janíček, Š. Rigo, J. Frolo
AZ Havířov: J. Smolka — O. Wlodara, M. Bílek, J. Valouch, M. Brančík, A. Kreutz, J. Kalina — J. Plevka, A. Middleton, D. Kolat, P. Pohl, P. Mikula, J. Lipka, L. Lajoš, P. Ungr, M. Siekierka, J. Urbančík, P. Makovec, A. David

Na juniory čekala těžká práce na ledě Vsetína. A začátek nebyl ideální. Vsetím dokázal skórovat už ve 2. minutě utkání, kdy překonal Lukáš Stodůlka brankáře Smolku – 1:0.

Havířov ale dokázal ještě do přestávky otočit vývoj utkání na svou stranu. Po brance Jakuba Plevky z 9. minuty a úspěšnému zakončení Jana Valoucha z 20. minuty – 1:2. U obou branek si připsal asistenci Adam Middleton, který byl pro vývoj utkání ještě hodně důležitý.

Ve 28. minutě nejprve srovnal vsetínský Lukáš Stodůlka – 2:2. Havířovu ale patřily konce třetin. Ve 40. minutě vrátil vedení AZetu Dominik Kolat – 2:3.

Ve třetí třetině se Vsetínu podařilo podruhé srovnat, a to brankou z 56. minuty z hole Jana Ramerta – 3:3. I když by to mohlo vypadat, že tato branka v závěru havířovské juniory položí, ale nikoliv. Konce třetin patřily Havířovu, jak už bylo řečeno, a výjimku netvořil ani závěr utkání. A v hlavní roli Adam Middleton, ten si po dvou asistencích připsal i branku na 3:4.

A nakonec se ukázalo, že to byla branka vítězná. Havířov dokázal vybojovat na ledě druhého týmu tabulky cenné tři body. V rámci boje o záchranu mohou mít cenu zlata.