Ex-havířovský Křivohlávek zařídil v poslední minutě výhru Brna

Josef Nudera | 01.11.2010

Zápas opět začali lépe hostující hráči, když se jako první za brankovou čáru trefil Adam Zbořil. Havířov dokázal vyrovnat zásluhou proměněného nájezdu Tomáše Mráze. Hosté ale dokázali v posledních 30-ti sekundách vsítit rozhodující branku. Branku vsítil havířovským fanouškům známý Jan Křivohlávek. Havířov je opět bez bodu.

Extraliga junioři - 19.kolo po 1.11.
AZ Havířov - HC Kometa Brno
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Mráz - 3. Zbořil (Křivohlávek), 60. Křivohlávek (Jankovič). Rozhodčí: Trombík - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:4 (navíc Jan Miczek (HAV) a Juráň (KOM) 10 minut za nesportovní chování.. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ Havířov: Matoušek (Zelenka) - Bálint, Duda, Zientek, Peslar, Lešiga, Krause, Jindřich, Marek - Horák, Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Mach, Brezani, Včíslák
HC Kometa Brno: Barus (Strmeň) - Štindl, Sova, Hnilička, Dufek, Kempný, Dlapa, Dittrich, Bilčík - Juraň, Křivohlávek, Jurák, Horehlaď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Popolanský, Zbořil, Krejčiřík, Káňa

Zápas žačali aktivněji hosté z Brna, když úplně první šanci utkání měl Jankovič, Matoušek jeho nájezd vykryl. Hosté se prezentovali nebezpečnou hrou a již ve 3. minutě utkání si za havířovskou branku skvěle sjel Jan Křivohlávek a nezjištnou přihrávkou našel před brankou dobře postaveného Adama Zbořila a ten už neměl žádný problém puk umístit za záda Matouška - 0:1. V polovině třetiny se skvěle prezentovali oba brankáři, nejprve si s nahozením od Juráka poradil Barus a potom Matoušek vykryl nastřelení Kempného. Zanedlouho na to musel Matoušek vychytat dvě nebezpečné brněnské dorážky z bezprostřední blízkosti.

Ve 12. minutě měli obrovskou šanci brněnští Zemánek a Jurák, první střelu vytěsnil Matoušek svým betonem a následné nahození vychytal pohotovou lapačkou. Ve 14. minutě dostal Mráz ideální přihrávku a ujížděl sám na branku, za záchrannou brzdu musel v poslední chvíli zatáhnout Dlapa. Za tento faul bylo nařízeno trestné střílení, které Mráz proměnil šikovnou střelou do horní poloviny branky - 1:1. Ve druhé části Marek Zintek a Jiří Čaja pálili od modré čáry,aale Barus zůstal v obou případech pozorný a puk chytil. Ve 27. minutě vychytal střelu Šidla Matoušek precizním zákrokem lapačkou, chytal v tomto utkání ve velké pohodě.

V polovině druhé části měli hosté obrovskou smůlu, jak střela Bilčíka, tak ale i střela Hniličky orazila horní tyč svatyně havířovského Matouška. Ve 32. minutě měl Havířov k dispozici přesilovku 5 proti 3, jediná akce, která stojí za řeč se udála už v přesilovce 5 na 4, když Mario Brezani trefil oblouk brankové konstrukce, jen to zahučelo havířovskou halou. Poslední velkou šanci třetiny měl na hokejce brněnský Jurak, ten ale minul branku ve vyložené pozici, Matoušek nemusel zasahovat.

V 52. minutě našel Mario Brezani skvělou křižnou přihrávkou Antonína Pechance, kterému se puk ale odrazil od brusle a nemohl ho ideálně zásáhnout. V 56. minutě Miczek přestřelil branku, potom mohli skórovat hosté, jejich velice dobře rozvíjející akci zastavil Jindřich už ve středním pásmu, ale pokud by se mu to nepovedlo hosté by ujížděli třei na nulu. V poslední minutě zlikvidoval ideální střelu ex-havířovského Křivohlávka Matoušek. V poslední minutě zápasu se toho už moc nestalo, ale o to důležitější akce to byly.

V čase 59:30 dokázal Jan Křivohlávek propasírovat kotouč kolem tyčky až za Matouška, možná ani sami hráči nevěděli co se stalo - 1:2. Domácí si ještě vzali time-out, který už ovšem na výsledku už nic nezměnil, hosté nepustili AZet ani do svého pásma. Hosté z Brna si tak odvezli velmi cenné tři body, Havířov opět prohrál a propadl se na poslední místo tabulky Noen extraligy juniorů.