Důležité je, že jsme vyhráli za tři body, tvrdí brankář Lukáš Daneček

10.10.2011 | Josef Nudera

Jedním z hlavních stavebních kamenů úspěchu Havířov nad celkem Bobrů z Valašského Meziříčí byl brankář Lukáš Daneček. Tento muž v masce dokázal v sezoně udržet již 2 nuly! Na utkání s Bobry a jiné otázky jsme se zeptali právě Lukáše Danečka a také čerstvého otce Víta Stránského.

Lukáš Daneček

Další vítězství za tři body, na domácím ledě, jak se Ti chytalo v tomto utkání?

Valmez byl nepříjemný soupeř, změnili taktiku po dvou letech, co jsem proti nim nastupoval. Dneska se zatáhli dozadu a hráli to vyloženě na brejky. Byl to těžký zápas, dvě tři minuty jsme je motali v jejich pásmu a najednou brejk a jeli sami na bránu. Takže určitě těžký zápas.

Z pohledu brankáře, tvůj pohled na přesilové hry, nechybí tam něco?

Chybí tam více střelby, tak jak loni jsme vystřelili a z každé přesilovky jsme dali gól. Letos více kombinujeme a vymýšlíme, místo toho, aby to šlo na bránu. Myslím si, že se na tom dá zapracovat a že to vyladíme.

Dlouho jsi držel neprůstřelnost, až dneska jsi inkasoval. Nemrzí to trochu?

Tak mrzí, každý gól co gólman dostane, tak mrzí. Já se určitě na tu nulu nedívám, důležitější jsou tři body. Kluci to dneska zmákli, pomohli mi, mě se to nestává tak často, abych nedostával žádné góly.

Na oficiálním zápisu byl uvedený jako jednička Adam Vrba, nakonec jsi chytal ty, čím to?

Tak určitě, my jsme věděli dopředu, že budu chytat já. Chyba byla určitě v zápise nebo v něčem, takže se žádné překvapení nekonalo.

K tomu dalšímu soupeři, pojedete do Uherského Hradiště …

Tak určitě, my budeme favoriti, ale zase to bude otázka dát gól. Když nedáme gól, budeme se trápit s každým, takže jak dáme zezačátku branky, tak to utkání proběhne úplně v pohodě.

Děkuji za rozhovor a gratulace k vítězství.

Vít Stránský

Jak by si zhodnotil ten zápas s Valmezem, ze svého pohledu?

Zápas to byl na oko ne moc hezký, ale zase kulisa byla skvělá, takže nám to zase pomohlo. Trápili jsme se, v první třetině jsme ale dali dva góly. Dali jsme více branek a to prostě rozhodlo.

Lukáš Daneček dlouho držel neprůstřelnost, nakonec inkasoval, nemrzí to, že nakonec za svá záda branku pustil?

Tak určitě to zamrzí. Steva (Lukáš Daneček) to ale moc mrzet nemusí, má už příjemné starosti, že dostal jeden gól, když to tomu hráči sjelo, nic se neděje. Zase chytal skvěle jako celou sezonu.

Jsi čerstvý otec, takže jak se Ti hrálo v této nové pozici?

Hrálo se mi dobře, bylo to takové nezvyklé. Myslel jsem na to, myslel jsem, že dám nějaký gól, ale dneska mi nebylo přáno. Hlavně, že jsme vyhráli. Chtěl jsem, abychom hlavně vyhráli, abychom jsme si mohli s kluky sednout a nějak to oslavit. Ta oslava je vždycky lepší když se vyhraje, že jsem nedal gól nebo nahrávku, to vůbec nevadí.

Děkuji a gratuluji k vítězství.