Havířovští fanoušci vytvořili rekord v nejhlasitějším fandění!

09.10.2011 | Tomáš Vlček

Havířov 10. 10. 2011 – Nejhlasitěji podporují v ČR svůj hokejový tým fanoušci havířovského „AZetu“. Potvrdil to komisař agentury Dobrý den, který při sobotním zápase s Valašským Meziříčím naměřil výsledek 113 decibelů. Tuto hodnotu vynásobil Radegast třemi a 339 piv dostali fanoušci zdarma.

Výsledná hodnot rekordu na měřícím zařízení

Piva načepovali hostinští fanouškům v pivním stanu u K&K Pneu Arény po skončení zápasu. Rekord v nejhlasitější podpoře svého týmu vytvořilo 2.527 lidí, kteří hnali svůj tým za vítězstvím proti soupeři z Valašského Meziříčí.

„Na vytvoření rekordu měli fanoušci během první a druhé třetiny čtyři pokusy. Nejúspěšnější byl čtvrtý pokus, kdy speciální měřící zařízení zaznamenalo rekordních 113 decibelů. Toto číslo tak bude zapsáno v české knize rekordů,“ řekl manažer značky Radegast Marek Málek.

Cenu za rekord převzali zástupci fanoušků

Na stadion si v sobotu našlo cestu 2.527 fanoušků, kteří se tak stali přímými účastníky rekordu. Radegast jim k oslavě rekordu připravil pivo, konkrétně tři za každý decibel, která vyčepovali hostinští v pivním stanu u zimního stadionu. Fanoušci si tak vychutnali 339 piv Radegast. K dobré náladě přispěli i sami havířovští hokejisté, kteří „rekordní“ zápas vyhráli 5:1.