V přípravě také se dvěma prvoligovými celky nebo polským vicemistrem!

před 3 dny | Klára Bártková

Letní příprava havířovských hokejistů je v plném proudu a nyní už si můžeme odkrýt také soupeře pro přípravné zápasy. Stejně jako v uplynulých letech, i letos jich AZet sehraje osm, z toho tři doma a pět venku. Úvodní utkání letošní přípravy je na programu už za měsíc a pár dní. Znovu po roce, tedy 8. srpna, vyzvou svěřenci Marka Pavlačky na domácím ledě prvoligový Frýdek-Místek.

Dřina v tělocvičně se pomalu chýlí ke svému konci. Nyní totiž přichází období, na které se těší většina hokejových nadšenců a není se čemu divit, brzy totiž začínají přípravná utkání. Jaká letos budou? S kým se v nich Slezané utkají? A kdy vlastně začnou?

Soupeři pro přípravu 2024/25

Jak už bylo zmíněno, jako první se Havířov postaví frýdeckomísteckým Rysům. Těm se loňský ročník Chance ligy vůbec nevydařil. Družina Martina Hrnčára totiž po základní části skončila až na posledním nesestupovém místě, a tak měla po dvaapadesáti kolech po sezóně.

Kromě toho, že za Rysi nastupuje Radek Veselý, jenž v nedávné minulosti oblékal také dres AZetu, můžeme zmínit i několik ostřílených jmen v českém hokeji. Mezi ně určitě patří Jan Výtisk, Vladimír Svačina, David Ostřížek nebo třeba Lukáš Kucsera.

V dalším týdnu je na programu RT TORAX CUP, který pořádá hokejová Poruba. Havířovští ho v minulosti hned třikrát vyhráli a nyní se na turnaji střetnou s Katowicemi, které v uplynulé sezóně skončily na druhém místě v Polské hokejové lize, když v rozhodujícím sedmém zápase podlehly Osvětimi.

O den později čeká svěřence porubské legendy Marka Pavlačky souboj se čtvrtým celkem Polské hokejové ligy, tedy s Jastrzebie a tečku za celým turnajem napíše následující den duel s pořádajícím celkem Porubou.

Na závěr přípravy čekají AZet moc dobře známí soupeři z druhé ligy. Nejdříve dojde ke konfrontaci s Opavou, se kterou se bude hrát v kravařské Buly Aréně. Následují ještě dva zápasy na domácí půdě, které Havířov sehraje s Valašským Meziříčím a Kopřivnicí. No a právě na jejím ledě pak bude šestého září celá příprava zakončena.

CENY VSTUPENEK NA PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ:

Držitelé permanentní vstupenek zdarma

Dospělí 100 Kč