Letní příprava mládežnických týmů zakončena velkým fotbalovým turnajem

před 2 dny | Lukáš Jandora

Po několika dnech si hokejový klub AZ Havířov opět, s malou nadsázkou, rozložil stanový tábor pár desítek metrů pod havířovským letním kinem. V areálu fotbalového klubu Gascontrol Havířov se sešli mládežníci AZetu, děti, které za AZet makají, jejich rodiče, trenéři, nechybělo vedení klubu. O tom, co se (nejen) na zeleném pažitu odehrávalo si přečtěte především od přímých účastníků celého zábavného podvečera.

"Ve čtvrtek se konal první ročník turnaje (nejen) rodičů všech AZeťáků ve fotbale. Tímto turnajem jsme zakončili celou letní přípravu naší mládeže. I přes nepřízeň počasí se zúčastnily všechny kategorie, nechyběl ani tým složený z havířovských trenérů. Prvenství nakonec vybojoval tým rodičů našich extraligových deváťáků, který ve finále, až na penalty, přetlačil tým trenérů. Všichni rodiče zaslouží velikou poklonu, věřím také, že AZ Havířov založil další, novou, povedenou tradici", říká Jiří Pavlát, kterého jsme zde nedávno představovali jako jednoho z nových trenérů havířovské mládeže.

Dejme ale slovo i rodičům, no a když už, tak rovnou vítězům. V bráně celku, který si odnesl pohár určený vítězům, se představil Zbyněk Horák. Ten celé klání zhodnotil velmi detailně. "Celý turnaj provázela doslova bleskově bouřlivá atmosféra i s deštěm, který se podepsal na travnaté ploše, ta se místy změnila v bahniště. Všechny týmy však ze sebe vydaly maximum. My, jakožto hrdí tatínkové nadcházejícího extraligového týmu 9. třídy, bojovali jako lvi. Vyhráli základní skupinu a do finále šli proti, velmi mentálně i fyzicky silnému, týmu, který byl složen z trenérů a vedení klubu AZ Havířov. Finálové klání bylo jak se patří. Velmi vyrovnaný souboj, ze kterého jsme vyšli vítězně. Zápas sice skončil nerozhodně, ale šlo se na penalty, ve kterých jsme byli těmi šťastnějšími a turnaj tak opanovali"

A jak tatínek AZeťáka celou čtvrteční sešlost hodnotí? "Turnaj se i přes nepřízeň počasí skvěle vydařil. Chtěli bychom poděkovat celému vedení klubu za jeho zorganizování, včetně občerstvení. Chtěl bych také poděkovat svým spoluhráčům, kteří na hřišti odvedli perfektní výkon, což jsem jakožto brankář ocenil! Vzhledem k tomu, že jsem ve fotbalové bráně chytal v mládežnickém věku, zjistil jsem, že se to nezapomíná... No a příští ročník? My tatínkové máme velkou zodpovědnost, budeme chtít samozřejmě obhájit! Dokoupíme kopačky a budeme ještě silnější! Sportu zdar a AZetu zvlášť!"

Komu dát slovo závěrem? Nemůže chybět Robin Pavlas, sekretář, ale i mládežnický trenér havířovského klubu, který se kolem takových akcí vždy, v tom nejlepším slova smyslu, ochomejtá, který nemůže absentovat, jelikož má spoustu věcí pod palcem... "Pokud mohu mluvit za klub, za trenéry, tak je třeba říct, že turnaj byl luxusní. Pokud se mám věnovat sportovní stránce, tak, jakožto trenéři, jsme celé klání brali velmi vážně. Že jsme skončili "až" druzí? Bohužel, tak to někdy je, občas je to i o štěstí, protože penalty jsou vždy hodně o štěstí. Nicméně musím říct takové to obligátní "sláva vítězům, čest poraženým". Je škoda, že ne úplně ideálně vyšlo počasí, i tak ale klobouk dolů. Opravdu klobouk dolů, protože tolik rodičů AZeťáků, tolik dětí, které reprezentují AZet, se nesešlo roky. A to už v klubu něco pamatuju. Navíc hodně těší zpětná vazba, která nám od rodičů přišla, a sice, že takové a podobné akce chtějí opakovat, což je jen a jen dobře", doplňuje Robin Pavlas, který na závěr ještě dodal, že pro příští fotbalové akce musí tým trenérů potrénovat hlavně pokutové kopy. Je tedy možné, že v příštích dnech, jako jeden muž, zasednou společně k televizi, k vyvrcholení fotbalového EURA, a budou bedlivě sledovat, jak se "utahuje placírka k tyči".

Je moc fajn, že díky této akci došlo k provázanosti mnoha "složek", které klub tvoří, čím více se lidé, kterým na klubu záleží, a je jedno, v jaké jsou funkci či na jaké pozici, vzájemně poznají, tím víc budou mít chuť jít společně za dobrou věcí. A takový zápal, nadšení a posouvání značky AZ je setsakramentsky dobrá věc.

Sluší a patří se také poděkovat klubu Gascontrol Havířov za poskytnutí areálu a součinnost při organizaci.

Všechny fotografie ze čtvrtečního sportovního klání naleznete ZDE