Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dorostenci porazili Břeclav fotbalově 1:0

Petr Miklas | 09.10.2022

Dnešní utkání přineslo velmi vyrovnaný boj, kdy se o body hrálo do posledních vteřin. AZ totiž od 19. minuty vedl 1:0, když se trefil Wiktor Makula. Nakonec to byla jediná branka utkání, protože nikdo další z domácích gól nedal. Snahu hostí o vyrovnání pak hatila dobrá obrana AZetu a brankář Viktor Král. Další utkání sehrají naši dorostenci v pátek 14.10. v Chrudimi.

Liga dorostu - 8.kolo ne 9.10.14:45
AZ Havířov - HC Břeclav

Branky a nahrávky: 19. Makula (Sedlák, Morillas). Rozhodčí: Lukáš Kroček — Pavel Rychlý, Adam Onderka. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0.

AZ Havířov: Král – Jurček (C), Krpec, Beleš, Šenkyřík, Řehulka, Burgert, Richards – Ščerba (A), Lacina, Barnošák, Konesz, Morillas, Bielesz, Sedlák, Makula, Toma (A), Jarolím
HC Břeclav: Putin – Řimák, Burian (C), Voráč, Koubek, Medrický, Ruml, Uřičář, Nemrava – Vaculík, Šťastný, Kočica, Zálesňák, Paták, Harnach, Huleja, Nesrsta, Meissner

Dnešní utkání bylo vyrovnané, jedinou branku vstřelil v polovině 19. minuty Wiktor Makula, čímž poslal AZ do vedení. Hráči Havířova měli několik dobrých šancí, ale žádná se neujala a tak v závěru museli hájit hubený náskok.

Břeclav si v závěru utkání vytvořila tlak, z něj vytěžila dobré příležitosti ke srovnání, ale domácí obranav čele s gólmanem Viktorem Králem odolala.

Havířov tedy bere tři body za nejtěsnější výhru 1:0. Další utkání sehrají naši dorostenci v pátek 14.10. v Chrudimi.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Stále platí, že tabulka je hodně vyrovnaná. Dnes nás čekal boj o druhou příčku s tabulkovým sousedem. Umístění i počet bodů odpovídal vyrovnanému průběhu celého utkání. Chtěli jsme navázat svým zodpovědným výkonem na páteční zápas a to se nám herně i bodově povedlo. Troufnu si říct, že jsme v průběhu utkání mohli jednobrankový náskok z více vyložených šancí navýšit. Ale na druhou stranu jsme o něj taky mohli v závěru utkání, po tlaku soupeře a ostřelování naší branky, přijít. V té chvíli i v průběhu celého utkání nás držel svým dobrým a jistým výkonem náš brankář. Tímto chci jeho, i celé mužstvo, pochválit za odvedenou práci, bojovnost a obětavost. Hlavně v závěru utkání, kdy se k nám za odměnu přiklonilo i to štěstíčko a my jsme jednobrankový náskok udrželi a zápas dotáhli do vítězného konce. Je to první udržená nula, čehož si velice cením, protože nás může v určitých věcech a dalších těžkých zápasech zase o kousek posunout a posílit.