Zápas o šest bodů proti Litoměřicím zvládl AZet na jedničku

Petr Bortlík | 12.02.2020

AZeťáci zavítali na led Litoměřic, nejbližšího soupeře v boji o přímý postup do play off. Úvodní třetina dopadla lépe pro domácí, kteří ji vyhráli 1:0, od té doby se ale rozstříleli hráči Havířova, ve druhém dějství otočili skóre utkání na 1:4 a v poslední části přidali ještě pátou branku. AZet tím zvýšil náskok na Litoměřice na 4 body.

CHANCE LIGA - 49.kolo st 12.2.17:30
HC Stadion Litoměřice - AZ Residomo Havířov
1:5
(1:0, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Beran (Korkiakoski, Klejna) – 26. E. Němec (Rašner, O. Procházka), 29. Maruna (Rašner, Nepokoj), 30. L. Bednář (F. Seman, J. Bambula), 40. O. Procházka (Chroboček, Rašner), 54. Nepokoj (Baláž, Vrána). Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 816. Střely na branku: 32:34 (12:9, 6:13, 14:12). Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Klikorka, Gaspar, Strejček, Baláž – D. Voženílek (C), Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Helt, Jícha – Jindra, Štohanzl, Kangas – Kropáček, M. Havelka, D. Sklenář.
AZ Residomo Havířov: Stezka (Štipčák) – Rašner, Mrowiec, Matai, Nepokoj, Chroboček, Dajčar, Kvasnička – Kotala, E. Němec, O. Procházka – L. Bednář (A), F. Seman (A), Bambula – Danielčák, Baláž, Vrána – Bernovský, Maruna (C), Fridrich.

Úvod první periody se nesl v zahřívacím tempu. Určité množství práce se sice sneslo i na gólmany, žádná z šancí ale ani jednu svatyni výrazněji neohrozila. V takovém tempu se hra linula až do poloviny třetiny, kdy zblízka uklidil kotouč k pravé tyči Matěj Beran a otevřel tak skóre utkání.

Tempo utkání se následně zvedlo na obou stranách. Jak Tomáš Král, tak Aleš Stezka se v brance trochu více protáhli, se všemi šancemi soupeře si ale dokázali poradit. Stadionu se následně otevřela možnost čtyřminutové přesilové hry. V pásmu si počínali celkem aktivně, byť několika havířovským výpadům zabránit nedokázali. Gólová šance ale z nich nevzešla a kališníci vstupovali do druhé třetiny s mírným náskokem.

S počátkem druhého dějství se dohrávala přesilovka domácích. V ní měl velkou šanci Dominik Sklenář, v nájezdu jeden na jednoho proti Stezkovi ale minul. Litoměřičtí se ale brzy dočkali další početní výhody. Vzápětí v přesilovkové hře pokračoval Havířov, který ji v závěru využil. Po povedené souhře pálil z první k volnému prostoru u levé tyče Erik Němec.

Havířov se po vyrovnávacím gólu evidentně probudil. To pramenilo k otočení vývoje skóre v podání Jana Maruny. Netrvalo to dlouho a AZet navýšil vedení. O to se postaral Lukáš Bednář. Stadion si ale uvědomil vážnost situace a zařadil na vyšší obrátky. Řadu příležitostí domácích ale Stezka polapil.

Naopak ke gólové trefě došlo na druhé straně, když Havířovští využili již druhou přesilovku. V samém závěru třetiny se prosadil Ondřej Procházka. Hosté tak ještě navýšili své vedení a do závěrečné fáze utkání vstupovali s tříbrankovým náskokem.

Třetí třetina přinesla střelecký nástup Litoměřic, který ovšem hosté záhy odvrátili a přeměnili ve vlastní akce. Tomáš Král ale udržel situaci pod kontrolou a s ataky AZetu si poradil. A to i ve výraznějších momentech, kupříkladu když se proti němu vyřítil osamocený Bednář.

Litoměřičtí se usadili v útočném pásmu až díky přesilovce. A počínali si dosti aktivně. Na gólmana Stezku to ovšem nestačilo, proti střelám Stadionu vytáhl několik povedených zákroků. Následné vyrovnání početních sil přineslo hru nahoru – dolů, v níž museli být opět ve střehu oba brankáři. Ke gólu ale došlo do litoměřické branky, a to díky přesného zásahu Martina Nepokoje z těsné blízkosti brankoviště.

Závěr utkání ještě vygradoval v podobě pěstního souboje Markuse Korkiakoskiho a Davida Chrobočka. Havířov ale držel puk celkem v poklidu a dokráčel tak k cennému vítězství 5:1.

Autor reportáže: Vít Trubička, hclitomerice.cz

Následující zápas čeká AZet na domácím ledě v sobotu 15.2. proti dalšímu týmu, který je v tabulce níže a to proti Porubě. Utkání začíná v 17:00 v Gascontrol Aréně.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Odehráli jsme velice špatné utkání a na puku jsme byli nedůrazní, nemáme žádné zablokované střely, špatný forčeking i tlak do brány. Náš výkon byl velmi špatný a takto nemůžeme dál pokračovat.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): První třetina vypadala slušně, ale neměli jsme tlak do soupeřovy brány a ani tu naši jsme dobře nebránili. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla parádní. Ve třetí jsme si to pohlídali.