V podprůměrném utkání bere všechny body Šumperk

Jakub Piskoř | 08.12.2021

V dalším domácím zápase se AZet představil proti Drakům z Šumperku. Hosté začali výborně a otevřeli účet utkání hned v první minutě. Hosté se v nepříliš atraktivní první třetině prosadili ještě jednou a šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Druhá třetina přinesla nejlepší hokej zápasu a šance na obou stranách. V 29. minutě si našel odražený puk Pechanec a snížil na 2:1. Draci ale v úvodu třetí periody opět odskočili do dvou gólového vedení a náskok si už v pohodě pohlídali. V závěru utkání ještě hokejisté Šumperku potvrdili výsledek zápasu gólem do prázdné klece.

Chance liga - 27.kolo st 8.12.17:30
AZ Heimstaden Havířov - Draci Šumperk
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Pechanec (Severa, Maruna) – 1. Vildumetz (D. Kindl), 14. Hrachovský (D. Kindl, Hamrlík), 46. Vildumetz (Drtil, Žálčík), 60. P. Kratochvíl (Vachutka). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 3:1. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 418. Střely na branku: 25:29 (7:13, 9:6, 9:10). Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 26:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík (21. Štipčák) – F. Kočí, T. Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Lytvynov, Marcel Kunc– Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – Paś, Handl, L. Bednář – Mrva, Pechanec, Maruna (C) – Severa, Damašek, M. Hrubec.
Draci Šumperk: Mokry – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Hamrlík, Březák, L. Rutar – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – J. Horký, Scheuter, Antoníček.

Šumperk měl parádní vstup do utkání, když už po půlminutě hry otevřel zásluhou Tomáše Vildumetze skóre. Hosté předvedli rychlý přechod do útočného pásma a útočník draků střelou švihem z vrcholu pravého kruhu prostřelil Fučíka.

Pak se hrálo opatrně na obou stranách, větší šanci jsme viděli až ve 12. minutě, když Lytvynov pálil od modré, k vyraženému puku se dostal Pechanec, ale nepřehodil Mokrého beton.

V polovině 14. minuty vedli Draci už o dvě branky, když Ondřej Hrachovský bombou z vrcholu pravého kruhu nedal Fučíkovi šanci.

Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo, proto po první části platilo skóre 0:2.

Do druhé třetiny vstoupil AZ s novým mužem v brankovišti, když Fučíka vystřídal Štipčák. A na ledě se děly věci. Po necelé minutě hry měli dvě velké šance domácí, ale Mokry zlikvidoval jak Marunu, tak Bednáře.

Na druhé straně ujel do brejku Spratek, jenže toho vychytal Štipčák. Na začátku 24. minuty jeli domácí Mrva s Handlem na jediného obránce Draků, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale netrefil branku.

V polovině 27. minuty měl gólovku domácí Handl, jenž si položil obránce a vypálil, ale puk se odrazil od jedné tyče do druhé a šel mimo branku. AZ se dočkal až na začátku 29. minuty, když Antonín Pechanec umístil svou bombu z vrcholu levého kruhu pod horní tyč Mokrého branky.

Krátce poté vyvovalo nevoli domácích fanoušků několik výroků rozhodčích. Ti nejprve přehlédli nedovolený zákrok na Marunu, ale vzápětí vylučovali na straně Havířova. Na trestnou lavici se poroučel Pechanec s dvouminutovým trestem za zásah do hlavy a krku. Bylo to vůbec první vyloučení v utkání, ale branka z toho nebyla.

V polovině 33. minuty našel Furch před brankou Kohúta, jenže ten mířil jen do připraveného Štipčáka. V závěru druhé třetiny hrál Šumperk přesilovku, ale tu domácí bez problému ubránili. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 1:2.

Do třetí části vstoupili domácí aktivně. Ve 43. minutě se dostali do přečíslení tří na jednoho, které zakončovali Maruna, ale ani nadvakrát Mokrého nepřekonal. Krátce po něm se prohnal po pravém křídle Doktor a vyslal jedovatou střelu, kterou Mokry udržel v podpaží.

A tak se potvrdilo známé pravidlo nedáš-dostaneš. Na začátku 46. minuty totiž Tomáš Vildumetz zužitkoval Drtilovu přihrávku a z levého kruhu střílel do odkryté branky AZetu.

Havířov tedy znovu prohrával o dvě branky a musel se víc tlačit do útoku. Na to Draci čekali a hrozili z brejků. Jako v 50. minutě Macuh, jenž jel sám na Štipčáka, ale ten puk po jeho střele udržel mezi paží a tělem.

V 56. minutě mohl přidat další branku Žálčík, jenže zblízka nedokázal dostat puk za Štipčáka. Necelé dvě minuty před koncem Šumperk vyhodil na zakázané uvolnění, vhazovalo se před Mokrym, načež si domácí střídačka si vzala oddechový čas a následně odvolala brankáře.

AZ ale branku nevstřelil, protože Hudečkovu ránu z první zastavil výborně se přesunuvší Mokry. Necelou minutu před koncem padl gól na druhé straně, když byl sice faulován unikající Petr Kratochvíl, ale puk i tak doklouzal do prázdné branky AZetu.

Draci Šumperk si zaslouženě odváží tři body za výhru 1:4, AZ Heimstaden Havířov opět odchází bez bodu.

AZ sehraje další utkání až v pátek 17.12. na ledě Přerova. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Flašar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Věděli jsme, že máme špatné vstupy do zápasů. Od počátku jsme chtěli hrát. No, zase jsme nedokázali hrát těch 60 minut. Vstup do utkání jsme měli špatný, pak jsme dostali dva laciné góly a kluci se zvedli. V druhé třetině dřeli, makali, bylo to vidět. Šli si zatím, podařilo se nám dát branku. I ta smůla se k nám točí, tam bylo břevno, tyčka, tyčka. Mohlo to být klidně 2:2, bohužel pak přišel nezapískaný faul. Soupeř se tím, že jsme mu dali přesilovou hru, zvedl. Do 3. třetiny jsme šli solidně, tam jsme ale z čistého kotouče, který jsme měli na hokejce, vyrobili fatální chybu a dostali na 3:1. Kluci nejsou momentálně v takovém klidu, ale bohužel. Nedáváme góly a bez gólů se hokej hrát nedá.

Martin Janeček (Draci PARS Šumperk): Měl jsem trochu, po příjezdu do Havířova, mravenčení, zažil jsem tady krásná léta. Potkal jsem tu spoustu skvělých trenérů, hráčů a lidí okolo hokeje. Věděli jsme, že je to pro nás strašně důležité utkání. Vyhráli jsme, ale čekají nás další důležité zápasy. Už na rozbruslení se mi zdálo, že to bylo takové mrtvé, nevím, jestli to bylo ledem, anebo kluky. Naštěstí jsme do první třetiny vstoupili aktivně, trochu náhodně jsme vstřelili, když nás soupeř pustil do brejku, náš první gól. My jsme z toho vytěžili a překlopili jsme to utkání na naši stranu. S nasazením po tom jsme velice spokojeni a tu třetí třetinu jsme si už uhlídali.