Stezka vynuloval Slavii a bereme výhru 3:0

Daniel Wróbel | 19.12.2019

AZet se hned v první třetině ujal vedení, po gólech Lukáše Bednáře a Jakuba Doktora, 2:0. Druhá třetina byla velice rychlá, ale branku nepřinesla. V poslední části domácí hokejisté přidali třetí branku z hole Kotaly a upravili tak skóre na konečných 3:0. Nutno zmínit, že důležitou nulu si připisuje gólman AZetu Aleš Stezka. Příští zápas odehraje Havířov 21.12. v Přerově. Domácí zápas nás čeká 26.12. od 18:00 hodin proti Vsetínu.

CHANCE LIGA - 32.kolo čt 19.12.17:00
AZ Residomo Havířov - HC Slavia Praha
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. L. Bednář (Kachyňa, Werbik), 16. Doktor (Fridrich, Stezka), 46. Kotala (F. Seman, Bambula). Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Gančarčík, Hanzlík. Vyloučení: 8:5, navíc Seman a Chroboček (oba HAV) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 23:24 (6:5, 8:10, 7:7). Zblokované střely: 7:17. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Malina, Chroboček, Kachyňa, Mrowiec, Rašner, Nepokoj – Bambula, F. Seman (A), Kotala – Baláž, Werbik, L. Bednář (A) – Fridrich, Doktor, Maruna (C) – O. Procházka, Starý, Dvořák
HC Slavia Praha: Michajlov – J. Novák (C), Hejda, Barák, P. Hořava, T. Duda, Kučný, Antoš – J. Doležal (A), Vrdlovec, Šmerha – Pacovský, Kuťák, Všetečka – Furch, Kubica, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Hotěk

Utkání se od začátku hrálo v dobrém tempu, první velkou šanci měl domácí Starý, který ve 3. minutě zazvonil na levou tyč Michajlovovy branky. V 10. minutě měl AZ další šanci, když Starý vyslal do brejku Procházku, jenž mohl po blafáku zakončovat do odkryté branky, ale puk mu sjel z čepele.

Tlak AZetu pokračoval, o dvě minuty později Baláž objel branku a křižnou přihrávkou hledal Chrobočka, jenž ale promáchl, jinak by pálil do odkryté branky. V 16. minutě už se domácí radovali, když si Lukáš Bednář vyjel od levého mantinelu a nadvakrát překonal Michajlova.

Neuplynula ani minuta a bylo to 2:0, protože se po rychlém brejku prosadil Jakub Doktor, jenž po Fridrichově přihrávce pálil přesně z mezikruží mezi gólmanovy betony. V 19. minutě dal AZ při přesilovce třetí gól, ale Maruna zasáhl puk vysokou holí a a tak gól nebyl uznán. V závěru třetiny hrála Slavia přesilovku, ale gól nedala a po první třetině tak platil stav 2:0.

Na začátku druhé třetiny Slavia dohrávala přesilovku z první části, ale ani tentokrát nebyla úspěšná. Ve 24. minutě při hře 4 na 4 byli hosté hodně blízko vstřelení branky, když Šmerha ujel domácí obraně, objel branku a zakončil, Stezka měl co dělat, aby puk vyrazil. Domácí gólman zastavil i následnou dorážku Vrdlovce.

Ve 32. minutě se sami před Michajlova dostali Fridrich s Marunou, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale jeho ránu zastavil pravý beton gólmana Slavie. Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny mohl navýšit vedení AZetu Dvořák, který ze vzduchu tečoval Mrowiecovo nahození, ale Michajlov pohotově zasáhl lapačkou.

Ve 39. minutě domácí špatně střídali a hostující Hotěk se dostal do samostatného úniku, ale jeho bekhendový pokus mezi betony zastavil výborný Stezka. Po po čtyřiceti minutách tedy stále vedli domácí 2:0.

Začátek třetí části patřil AZetu, který byl aktivnější a také dosáhl další branky, ta ale nebyla uznána. Bylo to ve 44. minutě, když Kotala prokličkoval mezi obránci a jel sám na Michajlova, ale byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se opět rozjel Kotala, který si rozhýbal gólmana a po forhandové kličce zasunul puk do branky. Ale gól nebyl uznán, protože si Michajlov na puk před tím sáhl.

To však domácí nakonec mrzet nemuselo, protože ve 46. minutě opět Jakub Kotala nabruslil do útočného pásma, obešel padajícího obránce a poslal puk z mezikruží mezi Michajlovovy betony.

V 51. minutě Stezka rozehrál puk po mantinelu, ten ale zachytil Holý hned jej poslal na bránu, kde tečoval a následně dorážel Pacovský, Stezka výborně zasáhl a puk měl ve své moci.

V 57. minutě se domácí Procházka se Starým dostali do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný našel druhého, ale tomu nesedla a puk šel nad branku. Tři minuty před koncem hrála Slavia přesilovku, ale této výhody nedokázala využít.

Dvě a půl minuty před koncem se do sebe pustili domácí Mrowiec s hotujícím Vlčkem, za vzájemnou šarvátku byli oba oceněni trestem na 2+2 minuty. Hosté měli v závěru šanci hrát další přesilovku, ale ani tu nevyužili.

AZ tedy nakonec vyhrál 3:0, Aleš Stezka si připsal čtvrté čisté konto. Další utkání sehraje AZ v sobotu 21.12. v 17:00 hodin na ledě Přerova.

Autor reportáže: Petr Miklas

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): Byl to vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Na naší straně to výborně vychytal Aleš Stezka, na druhou stranu bylo důležité to, že my jsme dali ten první gól. To nás uklidnilo a myslím si, že jsme od té chvíle byli o něco lepší. Klíčové bylo, že my jsme proměnili ty šance z přečíslení, zatímco soupeř neuspěl. Konec utkání jsme si už, myslím, pohlídali.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dneska to byl vyrovnaný zápas. Myslím, že jsme hráli velice dobře. Soupeř se sice dostal do vedení, ale nás to nijak nesrazilo. Makali jsme, nabruslili jsme hodně kilometrů, ale nemělo to žádný efekt. Přestože jsme měli dobrý pohyb a drželi jsme se v útočném pásmu, tak nám chyběl důraz před brankou a bez toho nejde góly dávat. Klukům toho moc vytknout nemůžeme, hráli poctivě, ale soupeř využil naše okénka v obraně a po třetím gólu jsme s tím už nedokázali nic udělat.