Série je srovnána. Havířov nezvládl ani druhé utkání na táborském ledě

Klára Bártková | 08.04.2024

Čtvrté utkání semifinálové série bylo na programu v pondělí od 18:00. Dlouhou dobu se hrálo bez branek a na úvodní gól si fanoušci museli počkat až do 43. minuty, kdy se vedení ujali domácí. AZet sice o malou chvíli později vyrovnal, jenže na druhou branku domácích už odpovědět nedokázal.

2. liga - 0.kolo po 8.4.18:00
HC Tábor - AZ Havířov
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 43. Hajič (Prášek), 57. Prášek (Hubata, Šulek) – 48. Kratochvil (Karafiát, Pawliczek). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Tábor: Žajdlík – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Gajdolín, K. Černý (A), Hajič, Říha – A. Zeman, Matušík (C), Šulek – Severa, Milfait, Huna – Krliš, Zadražil, J. Duda – Nevšímal, Zíb, Prášek.
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Mrva (A), Karafiát, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Apolenář – Antoníček, Ćmiel, Pawliczek – Pavlík.

Tábor zahrozil hned na začátku druhé minuty, kdy po Milfaitově nahození doráželo u brány několik jeho spoluhráčů, avšak Sachr, který v této sérii nastoupil poprvé, prvotní tlak ustál. V pozoru musel být také domácí Žajdlík, který s velkým štěstím vyrazil zakončení Mrvy.

Hrálo se z jedné strany na druhou, nicméně o něco blíže měli k brance domácí. Vsítit ji ale v první dvacetiminutovce nedokázali, navíc museli čelit trestnému střílení. To fanoušci viděli v 16. minutě, kdy Haase fauloval Prášek. K provedení nájezdu se postavil Spratek, ale Žajdlík si s jeho pokusem poradil a skvěle zasáhl.

Také ve druhé třetině měl více ze hry Tábor, který měl k dispozici i další přesilové hry. Skóre však stále zůstávalo stejné. Úvodní branky zápasu se diváci dočkali až v čase 42:43, v tu chvíli si sice Sachr poradil se zakončením Práška, jenže na dorážku Tomáše Hajiče už byl havířovský gólman krátký – 1:0.

Hned o minutu později to mohlo být o dvě branky, protože do dobrého úniku se probojoval Severa, se svým zakončením ale neuspěl. Havířovským se následně podařilo srovnat, neboť Šimon Kratochvil dorážel do prázdné brány, kam se táborský brankář nestihl vrátit po předchozím zákroku – 1:1.

Rázem mohli Slezané převrhnout vedení na svou stranu, jenže to by domácím nemohla pomoci tyč. V čase 56:46 bylo rozhodnuto, domácí totiž přidali druhou branku a díky dorážce Lukáše Práška vyrovnali sérii.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Myslím si, že dneska to byl náš nejlepší výkon při hře pět na pět. Nebo alespoň od druhé třetiny jsme v té hře měli navíc. Jenže nám hodně sil vzala zbytečná oslabení... Byl to dobrý play-off zápas, ale soupeř byl šťastnější, takže série je 2:2 a my jedeme domů, kde si odpočineme a urveme další vítězství.

Rozšířený ohlas vám během zítřejšího dne přineseme na webu.