Přípravu zakončil AZ výhrou v Jastrzebie

Vít Káňa | 08.09.2020

H A V Í Ř O V - V posledním přípravném zápase zvítězili hráči z nejmladšího města v republice na ledě JHK GKS Jastrzebie 4:2. V první třetině se trefili Jaroslav Mrowiec a Petr Fridrich, domácí sice snížili Pelaczykem na 2:1, ale vedení Havířova v druhé třetině navýšil obránce Alex Rašner. Ve třetím dějství přidal čtvrtý gól AZetu Tomáš Rousek. Jastrzebie sice v závěru snížilo Rácem, ale gólmana Stezku už víckrát nepřekonalo. Havířov si v přípravě připsal šesté vítězství z devíti zápasů a v sobotu 12. září jej čeká první zápas v CHANCE lize. Do GASCONTROL Arény dorazí HC Baník Sokolov.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 8.9.18:00
JKH Jastrzebie - AZ Heimstaden Havířov
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Pelaczyk, 58. Rác (Walega, Urbanowicz)- 9. Mrowiec (Sklenář), 12 Fridrich, 37. Rašner (Maruna), 44. Rousek. Rozhodčí: Breske, Kaczmarek - Ciesla, Bajon. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

JKH Jastrzebie: Nechvátal - Górny, Bryk, Jass, Klimíček, Kostek, Horzelski, Gimiňski, Michalowski - Kasperlík, Hovorka, Rác - Urbanowicz, Paš, Nalewajka R.- Soltys, Walega, Nalewajka L. - Pelaczyk, Jarosz, Matusik.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka - Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Chroboček, Kachyňa, Dajčar - Doktor, Seman, Szturc - Procházka, Cihlář, Rousek - Fridrich, Maruna, Sklenář - Vašenka, Petriska, Mrva.

První třetina nabídla dobrý hokej. Hrálo se aktivně a bez přerušení, i když opticky měli hosté více ze hry. Jako první se prosadil v 9. minutě obránce Havířova Jaroslav Mrowiec, kterému asistoval Dominik Sklenář, bylo to 0:1. Domácí jako by byli brankou zaskočeni, čehož využil na začátku 12. minuty útočník AZetu Petr Fridrich, na světelné tabuli už svítilo 0:2 pro hosty. Jastrzebie nesložilo zbraně a udeřilo v 16. minutě, branku vvstřelil Patryk Pelaczyk. Do šaten se šlo za stavu 1:2.

Druhé dějství už nabídlo pět menších trestů na obou stranách, utkání lehce ubralo na tempu. Na ledě se to ale lehce přiostřilo. Hráči dohrávali situace v předbrankovém prostoru s větším nasazením, což samozřejmě nenechalo obránce v klidu. Druhá dvacetiminutovka přinesla jediný gól. Ve 37. minutě se prosadil v přesilovce střelou od modré obránce Havířova Alex Rašner, kterému asistoval kapitán Jan Maruna. V závěru druhé třetiny se těžce z ledu zvedal útočník Filip Seman, který hlavou narazil do mantinelu po zákroku jednoho z polských obránců.

Třetí perioda přinesla rychlé navýšení náskoku AZetu, ve 44. minutě skóroval Tomáš Rousek, a navýšil vedení Havířova na 1:4. S domácími to nevypadalo nejlépe, ale zvedli se. Bohužel je často brzdily fauly a zbytečná vyloučení. V 58. minutě sice dokázal domácí Roman Rác snížit na 2:4, ale závěrečný tlak Jastrzebie, podpořený přesilovou situací 6 na 4, už góly nepřinesl. Havířov si domů zaslouženě odvezl výhru 4:2.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Minulý týden jsme s Jastrzebie uhráli remízu 2:2 a podobně vyrovnaný průběh jsme čekali i dnes. Dvě třetiny jsme ale byli lepším týmem a vybudovali jsme si náskok. Ve třetí třetině domácí měli tlak, ale podržel nás brankář a zaslouženě jsme vyhráli. Další výhra v přípravě je fajn, stejně jako výkon. Ale pořád jsou tam určité rezervy, na kterých budeme pracovat. Do sobotní ligové premiéry půjdeme v dobrém nastavení, ale zároveň s respektem k soupeři.