Na úvod WSM ligy AZ prohrál na Slavii

Tomáš Vlček | 09.09.2017

Úvodní utkání letošního ročníku WSM ligy sehrál AZ na ledě pražské Slavie. Ve vyrovnané 1. třetině otevřeli skóre domácí a stav 1:0 trval až do 36. minuty. Pak však využili Pražané dvě přesilovky, utrhli se do tříbranového vedení a zápas už, i přes snížení z hole Jana Bambuly, dovedli s přehledem do vítězného konce. Čtyřmi brankami se o to nejvýrazněji zasloužil útočník Lukáš Krejčík. Další utkání sehraje AZ ve středu v Benátkách.

WSM liga - 1.kolo so 9.9.17:30
HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. L. Krejčík (Kasík, Šafránek), 36. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 38. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 41. Nedvídek, 54. L. Krejčík (Z. Doležal, J. Holý) – 48. Bambula (Pořízek). Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 5:7 navíc Fronk (HAV) 2+10 min. za UHK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Blokované střely: 10:13. Hity: 13:14. Vhazování: 47:32. Diváci: 849. Střely na branku: 28:29 (7:7, 12:11, 9:11). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.
AZ Residomo Havířov: Falter – Krisl (C), Chroboček, Drtil, Postnikov, Petran, Staněk – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

Pokud někdo dorazil do haly se zpožděním, o nic nepřišel. Prvních deset minut se hráči seznamovali s novým ročníkem WSM ligy výhradně ve středním pásmu, oba gólmany čekal ostrý start až v polovině úvodní třetiny. Do té doby si prakticky nesáhli na puk. Impulsem pro rozhýbání hry byla dvojnásobná přesilovka sešívaných, ve které se předvedli tvrdými projektily beci Novák s Drtinou. AZ oslabení nakonec zvládl, ale přišel v něm o beka Postnikova, kterého trefil při blokování střely puk.

Ke změně skóre došlo až o dvě minuty později. Premiérovou trefou otevřel v 16. minutě červenobílý gólový účet v novém soutěžním ročníku Lukáš Krejčík. Po obléhání havířovské branky a několika střelách slávistů uspěl nakonec až šikovný šestadvacetiletý útočník. Prvním dílem začal tak jeho skvělý střelecký večer. V závěru třetiny zahrozila dvojice Sikora-Tomi ale domácí obrana vše na poslední chvíli uhasila, stejně jako zvládla ubránit oslabení.

Do druhé periody zařadily oba týmy o rychlostní stupeň navíc, Výsledkem byla mnohem svižnější a zajímavější hra s velkým počtem rušných situací, o které se starali převážně Pražané. Zpočátku tlačil v přesilovkách AZ, konkrétně se ke střele dostal Tomi. Pak zahrozil domácí bek Kolařík a po polovině utkání útočník Šafránek.

Havířovští následně doplatili na příliš mnoho vyloučení. V poslední pětiminutovce prostředního dějství využili Slávisté díky Lukáši Krejčíkovi dvě přesilovky a rázem vedli 3:0. Navíc tímto počinem šikovný útočník zkompletoval hattrick.

Hned v úvodu třetí třetiny ještě navýšil vedení Pražanů Lukáš Nedvídek gólem o brusli havířovského gólmana Faltera. Tím dodal na jejich hokejky klid, ale havířovští to tak nechtěli nechat být. Jejich zvýšené úsilí přinášelo šance a ve 48. minutě se ten nejmladší z nich, teprve 16 letý Jan Bambula dočkal své premiérové branky za A tým. Na závěr si opět vzal slovo ostrostřelec večera Lukáš Krejčík, který tečoval střelu od modré a svým čtvrtým úspěchem završil celkovou výhru červenobílých na 5:1.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Musím kluky za dnešní výkon pochválit. Viděli jsme oboustranně rychlý a bojovný hokej. Na začátku náš možná trochu svazovala nervozita, protože to bylo první mistrovské utkání a ještě na domácím ledě. Pak jsme se do toho ale dostali a hráli parádní zápas. Těší nás, že dal Lukáš Krejčík hned v prvním soutěžním utkání čtyři góly, ale budeme jen rádi, když se k němu přidají i ostatní.

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): Myslím, že jsme výborně začali a první třetinu byli lepší. Pak jsme se ale ukázali jako méně zkušené mužstvo v tom, že jsme se ve druhé části neudrželi na uzdě emoce a vyfaulovali se. To podle mě nakonec rozhodlo celé utkání. Ačkoliv jsme šli do třetí třetiny s odhodláním zápas zvrátit, tak jsme rychle dostali smolnou branku a bylo více méně po zápase. Gratuluji Slavii a chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu. Mrzí mě, že jsme se jim neodvděčili třemi body.