AZ Havířov

WSM liga startuje, AZ se představí na Slavii

08.09.2017 | Tomáš Vlček

Přesně šest měsíců a pět dní trvala pro havířovské hokejisty ligová zápasová pauza. V sobotu 9. září ji na ledě pražské Slavie ukončí. Zápas 1. kola WSM ligy 2017/2018 mezi Slavií Praha a AZ RESIDOMO Havířov začíná v 17:30.

HC Slavia Praha

Hokejisté Slavie po loňském čtvrtém místě, které bylo po podzimní „úsporné kůře“ pro mnohé překvapením, rozhodně nechtějí snižovat své síle ani pro letošní sezonu. „Chtěli bychom zopakovat to, co jsme dokázali loni, kdy jsme došli do semifinále. Je to náš základní cíl, který bychom měli být schopni splnit. Zároveň chceme předvádět atraktivní hokej, který bude fanoušky bavit,“ říká majitel klubu Vladimír Pitter.

Složení kádru (psali jsme ZDE) i výsledky přípravných utkání oprávněně naplňují Pražany optimismem. Vždyť v přípravě vyhráli 7 z 11 utkání a připsali si i skalpy extraligových Pardubic či EBELigového Znojma. Dále mj. dvakrát porazili Kladno a v posledním přípravném utkání podlehli v úterý na Spartě 1:2 až po prodloužení.

Sestava HC Slavia Praha v posledním utkání:

Frodl – Drtina, Novák, Barák, Kasík, Kolařík, Holý, Růžička – Krejčík, Šafránek, Doležal, Kota, Nedvídek, Jankovský, Kubica, Šagát, Ondráček, Tejral, Krliš, Šmerha

U týmu pokračuje jako hlavní trenér náročný kouč Milan Razým. Přípravu nechtěl hodnotit slovem spokojenost, ale spíše ho těšil přístup hráčů. „Kádr je vhodně doplněný. Od hráčů čekáme větší střeleckou potenci než v minulé sezoně. Těší mě i parta, která se buduje už na loňských základech. Přístup kluků v trénincích a přípravných utkáních byl dobrý. Věřím, že se to přenese do soutěže. V té se žádný tým nevyhne slabším chvilkám a právě v nich se ukáže soudržnost celku.“

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté od posledního přípravného utkání, které sehráli v pátek 1. září v Porubě (výhra 6:4), ladili formu na vstup do WSM ligy už pouze tréninkem. V posledních dnech tým absolvoval focení a už tak nabitou soupisku doplnil na hostování z Vítkovic mladý útočník Daniel Kurovský.

O to rušněji bylo na „manažerské“ scéně klubu. Ve středu byl totiž na předsezonní tiskové konferenci představen nový generální partner - společnost Residomo a oznámena změna názvu klubu na AZ RESIDOMO Havířov

Tím byla završena celá série příchodů ekonomicky silných partnerů (Gascontrol, Kern, Residomo) v posledních měsících, která výrazně vylepšila i finanční možnosti klubu.

Představitelé AZetu i fanoušci věří, že se tyto změny projeví i ve sportovní oblasti. „Díky novým zlatým partnerům jsme mohli v kádru udržet některé klíčové hráče a doplnit jej o skutečně kvalitní posily,“ hodnotí kádr AZetu manažer Patrik Rimmel.

Posílení kádru a kvalitní, moderně pojatá příprava. To vše by mělo být zúročeno v právě začínajících ligových bojích. Tak to vidí i staronový kapitán týmu Jirka Krisl, který vyjádřil spokojenost s přípravou i natěšenost AZeťáků ve svém předsezonním rozhovoru pro klubový web. „Jako tým se hodně těšíme na novou sezónu. Myslíme si, že jsme výborně připraveni a do toho šestého místa chceme hrát.“ (celý rozhovor ZDE).

Hlavní kouč Martin Janeček poodhaluje, s čím jede tým na zápas do pražského Edenu. „Jedeme na zahajovací utkání sezóny a v těch to mají favorité vždy těžké. Toho se budeme snažit využít i my a chtěli bychom, v přípravě výborně hrající Slavii, na jejím domácím hřišti nachytat. Tým se dobře připravoval, a ví, o co se bude hrát. S kolegou Vojtou Csabim věříme, že budeme po zápase tím spokojenějším týmem.“

Přejme tedy našim borcům proti jednomu ze spolufavoritů soutěže úspěšný vstup do páté prvoligové sezony! Zápas na Slavii začíná v sobotu 9. 9. 2017 v 17:30 a připraven je z něj tradiční textový online přenos.

Sestava AZetu v posledním utkání

Matoušek – Petran, Staněk, Drtil, Dudek, Chroboček, Krisl, Ševěček, Mrowiec – Gřeš, Rác, Beránek – Bambula, Maruna, Kanko – Kalus, Hudeček, Tomi – Fronk, Illéš, Kotala

Pozn.: Aktuální sestavu AZetu pro utkání na Slavii přineseme v sobotu po 15:00.

Falter (M. Laco) – Krisl (C), Chroboček, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

Instagram Youtube