VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jsme dobře připraveni, hlásí staronový kapitán Jirka Krisl

06.09.2017 | Martina Kotulová

Do nové sezóny 2017/2018 povede tým AZetu kapitán Jirka Krisl. V rozhovoru hodnotí přípravu, atmosféru v kabině a slibuje maximální nasazení.

Jirko, s novou sezónou se vracíš do funkce kapitána, jak se na tuto staronovou pozici těšíš, chyběla ti?

Tak ta změna asi nebude nějaká velká. Loni byl kapitánem Danek Seman, který byl taky sem tam nemocný a trápilo ho občas zdraví. Takže to pro mě nemělo nějaký vliv, necítil jsem, že by to pro mě byla vysloveně nějaká změna.

Máte za sebou s týmem přípravu, kterou trenéři pojali jinak než v předchozích letech, moderně. Jak letošní přípravu hodnotíš ty? Byla to velká změna oproti předchozím sezónám? Cítíš, že si z toho odnášíte více?

Byla to velká změna, pro většinu z nás obrovská. Někteří kluci už to zažili v jiných klubech, ale pro mě osobně to byla obrátka o 360 stupňů. Věřím, já i celý tým, že takhle to bylo nastaveno dobře a budeme stoprocentně připraveni. Je tam momentálně i malá nervozita, protože opravdu příprava byla úplně odlišná. Takže člověk i trošičku neví, co od toho čekat, ale tak to bylo nastaveno, hodně tomu věříme a myslím, že jsme připraveni dobře.

Říkáš, že to bylo hodně jiné, objevily se tam prvky, které sis opravdu oblíbil a naopak, které bys třeba vynechal?

Nevím, jestli bych něco vynechával. Ono i tím, že ta příprava byla hodně jiná, tak nás hodně bavila. Nebylo to stejné, nebyl to po těch letech pořád ten stereotyp. Řekl bych, že z devadesáti procent to pro nás byly nové věci. Tréninky byly krátké a intenzivní. Člověk na ty tréninky chodil rád a vždycky se na ten zimák těšil.

Cílem klubu pro tuto sezónu, je umístění na příčkách zaručujících play-off. Myslíš, že jste tedy jako tým připraveni tento cíl splnit?

Sám jsem si tak říkal, že bychom se mohli pohybovat nejhůře do šestého místa. Takže my si na to s klukama věříme. Myslíme si, že jsme výborně připraveni a do toho šestého místa chceme hrát.

Kádr se obměnil, přišly nové posily, jaký teď máte kolektiv v kabině a jaká panuje atmosféra? Zapadli nováčci?

Myslím, že kluci, kteří přišli úplně noví, zapadli do kolektivu více než dobře. Některé, kteří přišli, už jsme znali z dřívějška, například Marek Sikora nebo Tomáš Drtil a věřím, že kolektiv máme super a na vysoké úrovni.

Ty osobně už víš, s kým budeš nastupovat ve dvojici?

Zatím to vypadá, že budu hrát s Davidem Chrobočkem. S Davidem jsme spolu odehráli poslední dva přáteláky a hrávali jsme spolu i loni. Ze začátku přípravy jsme spolu sice nehráli, takže může nastat nějaká změna a přesně nemůžu říct, jak to bude, ale myslím si, že pokud se nestane nic závažného, tak budeme hrát spolu.

V lize máte dva nováčky, postupující Vsetín a sestupující Karlovy Vary, znamená to pro tým nějakou změnu? Jak to vnímáš?

No změna, tak spadl Most, takže Vary pro nás budou podobné v tom, že pojedeme zase daleko. (úsměv) Ale je to pro nás velmi atraktivní soupeř, který hrál několik let extraligu a má nový stadion, i když je to daleko, tak se nám tam asi pojede lépe než právě například do Mostu. A co se týče Vsetína, tak jsem jim na jednu stranu strašně fandil, protože je to pro nás velký rival a fanouškovské zázemí je tam na velmi vysoké úrovni. Na zápasy se Vsetínem se vysloveně těším.

Ještě otázka konkrétně k tobě, v minulé sezóně se ti moc střelecky nedařilo, připisoval sis spíše asistence. Chtěl by sis teď spravit chuť a prolomit střeleckou smůlu a navázat tak spíše na tu předchozí sezónu, kdy ti to střílelo?

(Úsměv) Tak určitě bych rád nějaký gól dál, minulou sezónu jsem vlastně nedal žádný. Ale zase nejsem typ hráče, který vysloveně hraje na body. Pro mě je opravdu tým hodně důležitý, důležitější než moje osobní výsledky. Já se snažím na maximum, ať dávám góly a asistence já nebo jiní. Samozřejmě, že každý rád boduje, to si nebudeme nalhávat, ale když budeme vyhrávat a budu mít třeba jen asistence a ne góly, tak mi to vadit nebude.

Chtěl bys na závěr něco dodat, nebo vzkázat fanouškům?

Chtěl bych ještě vzkázat fanouškům, že jako tým se hodně těšíme na novou sezónu. Věřím, že už v sobotu jich přijede do Prahy hodně. Domácí zápas potom hrajeme s Budějovicemi a bude to pro nás zase takový svátek, tak bych chtěl všechny pozvat. Věřím, že letošní sezóna bude diametrálně odlišná od té loňské, že se nám bude dařit a fanoušci nás budou podporovat.

Jirko, děkuji za rozhovor a přeji úspěšný start nové sezóny.