Mladší dorostenci přijeli z Vítkovic s prázdnou

Petr Miklas | 13.11.2016

Dnešní utkání 16. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu zavedlo hráče AZetu na led nedalekých Vítkovic. V tomto derby se naši hráči prezentovali dobrým výkonem, svého soupeře přestříleli, ale nakonec to k bodovému zisku nestačilo. AZet dokázal odpovědět pouze na první branku Vítkovic, když se prosadil Vojtěch Padělek. Nikdo další se k němu nepřidal a tak Vítkovice vyhrály 3:1.

ELMD - 16.kolo ne 13.11.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Lewandowski (Kylnár, Raška), 40. Vojtovič (Tvrdý, Pastor), 43. Tvrdý (Zapletal) – 32. Pavelek. Rozhodčí: Adamec – Dopitová, Loun. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Vítkovice Ridera: Micka – Cubo, Kočí, Smolka, Zapletal, Raška, Plánka, Smička – Vojtovič, Tvrdý, Lednický, Kylnár, Lewandowski, Brada, Pastor, Ivan, Vjačka
AZ Havířov: Šembera – Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Macurák, Pavelek –Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

Domácí hráči do zápasu vlétli, měli navrch a svou střeleckou převahu přetavili v první branku. V 7. minutě totiž překonal Šemberu Jakub Lewandowski. Do konce první dvacetiminutovky už gól nepadl, i když oba týmy hrály přesilovky. Oba brankáři byli bezchybní a po první části tak domácí vedli 1:0.

Do druhé třetiny vstoupil lépe AZet, který si dobrým pohybem vynutil fauly soupeře. Ve 32. minutě sice hráči Havířova nevyužili přesilovku, ale těsně po jejím skončení mířil přesně Vojtěch Pavelek. V závěru mohl AZet hrát další přesilovku, ale po minutě fauloval Dufek a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Krátce poté, co Vítkovicím začala zkrácená přesilovka, šli domácí zásluhou Jana Vojtoviče podruhé do vedení. Do konce druhé části zbývalo něco přes půl minuty. Po dvou třetinách proto Vítkovice vedly 2:1.

Začátek třetí části přinesl pojišťovací branku Vítkovic, kterou vstřelil Jiří Tvrdý.  Vítkovice hrály v 54. minutě přesilovku 5 na 3, ale nedokázaly této výhody využít. Havířovští sice svého soupeře ve třetím dějství přestříleli, ale střelecká převaha jim nebyla nic platná. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, vylepšená o vyloučeného hráče Vítkovic.

AZet tedy nakonec odjel z Ostravy, po výsledku 3:1, s prázdnou. Další utkání sehrají mladší dorostenci na domácím ledě ve čtvrtek 17.11. od 17:15 proti Přerovu.