Junioři podlehli Slavii, rozhodla druhá třetina

Petr Miklas | 01.10.2023

Junioři dnes sehráli utkání se Slavií Praha, lídrem skupiny západ. V první třetině byli hráči AZetu ze začátku lepší, ale pak se hra vyrovnala a hosté začali mít více ze hry. Ve druhé části slávisté naše borce přehrávali a získali dvoubrankový náskok. Ten ve třetí třetině ještě navýšili na čtyřbrankový. Za AZ se trefil jen Jakub Toma a junioři prohráli 1:4. Další utkání sehrají v pátek 6.10. od 18 hodin na ledě Poruby.

Liga juniorů - 6.kolo ne 1.10.14:00
AZ Havířov - HC Slavia Praha
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Toma – 24. Krums (Štípek V., Hubinka), 27. Štípek V. (Krums, Filip), 55. Štípek V., 59. Šindelář (Kříženecký, Vosmík). Rozhodčí: Lukáš Janda — Vladimír Hladík, Jan Cygal. Vyloučení: 2:2, navíc Bortoli (AZ) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

AZ Havířov: Michalík (41. Maňásek) – Maršálek, Kreutz, Lazár, Ćmiel, Bortoli, Valouch, Juřík – Toma, Barnošák, Kolat "C", Middleton "A", Zálesňák, Lipka, Konesz, Žák, Siekierka "A", Jarolím, Bielesz, Vizváry
HC Slavia Praha: Tesař – Fišer, Klíma, Hron "A", Křivánek, Sýkora "C", Hubinka, Kříženecký, Málek – Krums, Šindelář, Štípek R., Hasman, Filip, Štípek V. "A", Hlavička, Skalský, Janoušek, Vosmík, Řezáč

V první třetině jsme viděli svižný a bojovný hokej. Začátek třetiny vyšel lépe domácím, kteří měli více ze hry i šance. Největší z nich měl ve 4. minutě, když Toma našel před brankou volného Konesze, ale jeho střelu zastavil levý Tesařův beton.

Závěr třetiny patřil Slavii. V polovině 17. minuty jeli Viktor Štípek s Krumsem dva na jednoho, ale domácí obránce jim finální přihrávku obětavým pádem překazil a nic z toho nebylo. Necelou půlminutu před koncem třetiny byl v obrovské šanci Krums, jenž pálil z mezikruží. Míchalík puk zastavil lapačkou, ale neudržel jej a tak se kus černé gumy kutálel kolem jeho levé tyče, ale gól z toho nebyl. Proto to bylo po první třetině 0:0.

Druhá třetina patřila Slavii, která měla lepší pohyb, více ze hry i šancí. A také vstřelila dvě branky. Ve 24. minutě se po závaru před Michalíkem dostal k puku Ernest Krums, který jej po ledě poslal k levé tyči branky AZetu.

V polovině 27. minuty si Viktor Štípek našel puk po Krumsově střele a poslal jej do odkryté branky Havířova. V polovině třetiny Michalík dvakrát podržel svůj tým, když vyrazil nebezpečnou střelu Řezáče i následnou dorážku Hlavičky a držel akcie AZetu nad vodou.

Hosté pak neproměnili další své šance, Hron ve 35. minutě a Sýkora ve 37. minutě pálili do tyče. Krátce před koncem druhé dvacetiminutovky netrefil v dobré pozici puk Filip a tak po čtyřiceti minutách platil stav 0:2.

AZ do třetí třetiny vstoupil s novým brankářem, Sebastiana Michalíka vystřídal Tomáš Maňásek. Dlouho se hrálo bez velkých šancí, když se AZ dostával do tlaku, přišla branka Slavie. Bylo to v 55. minutě, když Viktor Štípek obral beka AZetu o puk a jel sám na Maňáska, kterého překonal pěkně provedeným forhandovým blafákem.

V 57. minutě domácí Bortoli fauloval kolenem, za což obdržel trest na 5 minut a do konce utkání. Dlouhou přesilovku Slavia využila, když David Šindelář po Kříženeckého přihrávce pálil do odkryté branky.

Branku ale dali i domácí, když necelou minutu před koncem Jakub Toma ujel do brejku a bekhendovým blafákem překonal Tesaře. To už byla jen kosmetická úprava, AZet podlehl Slavii 1:4 a z ledu odjel bez bodu.

Další utkání sehraje juniorka AZetu v pátek 6.10. od 18 hodin na ledě Poruby.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): Po vyrovnané první třetině jsme na začátku druhé třetiny dostali příležitost v přesilové hře. V té jsme bohužel ani nevystřelili a soupeř převzal aktivitu. Během tří minut v první polovině druhé třetiny vstřelil dva góly, na které jsme nedokázali odpovědět. Do třetí třetiny jsme šli s cílem dát kontaktní branku a a vrátit se do utkání. Bohužel nám soupeř po naší chybě ujel a odskočil na rozdíl tří branek. Závěr třetiny jsme dohrávali v pětiminutovém oslabení, kdy jsme opět inkasovali. V závěru se nám podařilo smazat nulu, když v oslabení ujel Toma a pěkně zakončil.