Z pražského Edenu vezou junioři alespoň bod

Lukáš Jandora | 04.11.2023

Před juniory je o víkendu výjezdový trip, v pátek utkání proti Slavii, v sobotu pak v Písku. Dva těžké zápasy, ve kterých je však potřeba sbírat body, protože po solidním vstupu do soutěže se nyní junioři malinko trápí, z posledních devíti zápasů odešli hned 8x poražení.

Liga juniorů - 24.kolo pá 3.11.16:00
HC Slavia Praha - AZ Havířov
2:1p
(0:0. 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Štípek (Krums, Dráb), 63. Šindelář (Krums, Hron) – 27. Lipka (Toma, Juřík). Rozhodčí: Horažďovský — Stacho, Kubas. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Slavia Praha: Tesař – Brotánek, Jokl, Dráb, Křivánek, Hron, Hubinka, Málek, Kříženecký – Vlach, Janoušek, Vosmík, V. Štípek, Skalský, Krums, Šindelář, R. Štípek, Grešl, Hasman, Šámal
AZ Havířov: Münch – Kalina, Kreutz, Čmiel, Bortoli, Valouch, Juřík, Maršálek – Vizváry, Kubečka, Lipka, Siekierka, Žák, Toma, Barnošák, Kolat, Middleton, Zálesňák, Jarolím, Konesz

V utkání se na první branku čekalo prakticky do poloviny zápasu, jako první se radovali hosté, když v čase 27:00 otevřel skóre Lipka, kterému na gól přihrávali Toma a Juřík - 0:1. Jenže z vedení se havířovští neradovali příliš dlouho. Za necelé dvě minuty šel právě autor vedoucího gólu na trestnou lavici a slávistům stačilo k využití přesilové hry pouhých 9 vteřin. Přihrávali Krum a Dráb, přesnou trefu zaznamenal Štípek - 1:1

V závěrečném dějství měli domácí výhodu tří přesilových her v rozmezí osmi minut, však vyloučení Middletona, Konesze ani Lipky nedokázali využít. A když jsou přesilovku nevyužil v 56. a 57. minutě ani AZ, šlo se do prodloužení.

V něm se hrálo necelé tři minuty. Druhou asistenci v utkání si připsal Krums, přihrával také Hron, vítěznou branku zaznamenal Šindelář - 2:1

Z Edenu vezeme alespoň bod, i tak to však byla čtvrtá porážka v řadě za sebou. Ukončit tuto nelichotivou sérii budou mít naši junioři šanci už v sobotu, kdy půl hodiny po poledni nastoupí na ledě Písku.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): Slavia byla v dnešním utkání lepším týmem. Měli výborný pohyb s tlakem do brány, ale nedokázali toho využít. Naopak nám se dařil hrozit z protiútoků, ve druhé třetině jsme jednu z našich šancí využili. Bohužel soupeř krátce poté využil přesilovku a vyrovnal. Dnes ná s podržel brankář, který zlikvidoval několik sólových úniků a v závěru zápasu chytil i trestné střílení. V prodloužení byla šťastnější Slavia.