Havířov zvládl vyrovnané utkání v Hodoníně

Klára Bártková | 03.02.2024

Ve čtyřiatřicátém kole zajížděl havířovský AZet na led Hodonína. Svěřence Jiřího Raszky tam ale nečekalo nic jednoduchého, vždyť museli i dotahovat, neboť po první třetině prohrávali o jednu branku. Pak však srovnali a svého soupeře už v utkání do vedení nepustili. Slezané si tak na delší cestu zpátky to Havířova přibalili tři body.

2. liga - 34.kolo so 3.2.17:00
SHKM Hodonín - AZ Havířov
2:4
(1:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. P. Matěj (M. Mach, Vyrůbalík), 49. Bachánek (Zaychik, Sajdl) – 32. J. Křivohlávek (Spratek), 46. Franek (Ficek, J. Křivohlávek), 50. Antoníček (Ćmiel), 60. Ćmiel (Antoníček). Rozhodčí: Kohoutek – T. Kučera, J. Kučera. Vyloučení: 5:5, navíc Pavlík (HAV) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1279. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

SHKM Hodonín: Piták – Talafa, Sedláček, Vyrůbalík, D. Rauš (A), J. Švejda, L. Stuchlík – Hložánek, Luža, Dobiáš – P. Matěj I, M. Mach, Mat. Novák – Bachánek, Zaychik, Sajdl (C) – P. Krejčí (A)
AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Vosátko, Ficek, Ščurek – Franek, Křivohlávek, Klimša (A) – Kratochvil, Haas (C), Karafiát – Pavlík, Spratek, Tvrdý – Antoníček, Ćmiel, Apolenář

Na zimním stadionu Václava Nedomanského mohli fanoušci už od úvodního vhazování sledovat pohledný hokej. Hrálo se totiž z jedné strany na druhou a oba celky si vytvořily několik dobrých příležitostí. Domácí v čase 12:58 otevřeli skóre zápasu, když se při hře pět na čtyři trefil od pravého kruhu Pavel Matěj1:0. Následně navíc zahrávali i dlouhou pětiminutovou přesilovou hru, protože za vražení na hrazení byl do kabin poslán havířovský Pavlík, nicméně hosté toto oslabení ubránili. Na konci první dvacetiminutovky měl AZet možnost vyrovnat, neboť také hrál v početní převaze. Avšak Piták všechny střely pokryl.

Druhá minuta prostředního dějství přinesla obrovskou šanci AZetu. Ficek se totiž přes celé kluziště prokličkoval až na levý kruh a byl ve skvělé střelecké pozici, jeho zakončení ale Piták srazil hokejkou mimo. I o další dobrou příležitost se postarali hosté. A to když se nikým nehlídaný Haas ocitl mezi kruhy, nicméně i na tento pokus byl hodonínský brankář připraven, takže skóre stále zůstávalo stejné. Změna přišla až po polovině základní hrací doby. Spratek výbornou přihrávkou našel Jana Křivohlávka, který se dostal do samostatného úniku a z mezikruží propálil domácího gólmana – 1:1. Domácí ještě ve druhé periodě mohli převrhnout vedení na svou stranu, protože u havířovské brány došlo k několika dorážkám. Šimonů však svůj celek podržel. Takže se po čtyřiceti minutách odcházelo do kabin za stavu 1:1.

V závěrečné třetině se AZet nejdříve ujal vedení, když Tomáš Franek překonal brankáře před obránce – 1:2. Jenže pak si domácí vytvořili velký tlak a po malé chvíli se střelou z pravého kruhu prosadil Adam Bachánek, takže bylo znovu srovnáno – 2:2. Ani toto skóre však na světelné tabuli nesvítilo dlouho, neboť Petr Antoníček všem ujel a bekhendem zamířil do středu brány – 2:3. V poslední pětiminutovce měli domácí příležitost srovnat, pak zkoušeli i hru v šesti, jenže v tu chvíli se kotouče ujal Matouš Ćmiel, jenž ho ze středního pásma usměrnil do prázdné branky – 2:4.