Havířov porazil Opavu, Šimonů má čisté konto

Matěj Juřík, Michal Farmačka | 24.01.2024

Ve 32. kole se proti sobě utkaly týmy Havířova a Opavy. Třetí tým tabulky si chtěl na AZet, psychicky oslabený sobotní ztrátou bodů proti Vyškovu, vyšlápnout a také nějaký ten bod urvat. Nicméně domácí Opavu k ničemu nepustili a s klidem si pohlídali konečný stav 3:0.

2. liga - 32.kolo st 24.1.17:30
AZ Havířov - HC Slezan Opava
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Franek (Kratochvil, Haas), 30. Kratochvil (Karafiát, Vosátko), 34. Kunc (Klimša, Franek). Rozhodčí: Rapák - Vnegřín, Gančarčík. Vyloučení: 4:5, navíc Pavlík, Spratek, Ševčík (HAV) a Slusarczyk, Krejsa, Jak. Ludvík (OPA) všichni 5 min za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1004. Průběh utkání: 3:0.

AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Havlík, Vosátko, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Kratochvil – Pawliczek, Spratek, Pavlík – Tvrdý, Ćmiel, Apolenář
HC Slezan Opava: Nowak – Šindelář, Kalus, Foltýn, Štěpánek (C), Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Slusarczyk, K. Stuchlík (A), Krejsa – Kotásek, Štindl (A), Hendrych – Vojtovič, Beránek, Voznica – Lehotský, Pachula, Buršík

V první třetině jsme viděli šance především na straně Havířova. Několikrát opavskou branku stráženou Antonínem Nowakem, který mimochodem prošel i havířovskou juniorkou, ohrozil Jakub Apolenář, nebezpečnou střelu od modré zaznamenal také Marcel Kunc. Jako první se v zápase prosadil ale až Tomáš Franek, kterému puk do prázdné branky na zadní tyč nabídnul Šimon Kratochvil. Opavští byli několikrát vyloučení a Havířov si vytvořil několik zajímavých šancí, ale žádnou z nich neproměnil v gól, a tak světelná tabule po první třetině ukazovala stav 1:0.

AZet ve druhé třetině pokračoval v nastavené laťce a dál soupeře tlačil. K tomuto dokonce pomohl i fakt, že Havířov měl ještě k dispozici zkrácenou přesilovou hru. Kromě dobrého útoku také dobře bránil. Zejména vynikal brankář Šimonů, který zlikvidoval všechny pokusy Opavy v přesilovce, která přišla hned poté havířovské. AZeťáci pokračovali v tempu i po oslabení, ale neproměněné šance stále držely skóre 1:0. V čase 29:58 se ale podařilo skórovat Šimonu Kratochvilovi, který dorazil puk do horního rohu brány a poslal Havířov do vedení 2:0. Havířov zdobila i dobrá koncovka. Do sítě hostujícího brankáře zaplula také dobrá střela Marcela Kunce, která tak posunula Havířov ve skóre na 3:0. Konec třetiny už domácí dohráli stejně, jako ji začali, tedy aktivně.

Třetí část už sice branku nepřinesla, nudná ale ani náhodou nebyla. Havířov byl pořád stejně nebezpečný a stále si neúnavně vytvářel nové a nové příležitosti. V posledních pěti minutách se ale ledová plocha proměnila spíše na boxerský ring, 1004 diváků v Gascontrol Aréně sledovalo mimo jiné souboje mezi Spratkem a Krejsou či Pavlíkem a Slusarczykem. O pár chvil později se do sebe navíc pustili Ševčík s Ludvíkem. Ze všech soubojů ovšem havířovští hokejisté vyšli, stejně jako z celého zápasu, vítězně. Po velmi ofenzivně laděném výkonu odešel havířovský tým z ledu s výhrou 3:0.