AZ zvládl i druhý přípravný zápas, porazil Opavu

Petr Miklas, FOTO: Michal Polák | 23.08.2022

První domácí přípravný zápas Havířov vyhrál 3:1, když základ výhry položil v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Ve druhé třetině gól nepadl, i když si oba celky připravily dost šancí. Ve třetí třetině přidal AZ v přesilovce další gól a směřoval za vítězstvím. Pak nabídl Slezanu dlouhou přesilovku 5 na 3, touto nabídkou ale Slezan pohrdl. Hosté snížili až na začátku 54. minuty a to bylo z jejich strany vše. Další přípravný zápas sehraje Havířov ve čtvrtek 25.8. na ledě Žiliny.

Přípravné zápasy - 2.kolo út 23.8.18:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Čmiel (Dudáš), 10. Kofroň (Spratek, Apolenář), 46. Spratek (Kofroň, Chovaniak) – 54. Šindelář (Pachula). Rozhodčí: Koziol – Veselý, Návrat. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 787. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

AZ Havířov: Štipčák – Chovaniak, Dudáš "C", Ščurek, Kunc, Havlík, Mrowiec, Bílek – Pawliczek, Čmiel,Tvrdý -Kofroň, Spratek "A", Apolenář – Pastor, Haas "A", Krupa – Pniok
HC Slezan Opava: Bartošák – Šindelář, Pachula, Zelenka, Štěpánek, Kocián, Zapletal, Fědor – Vašenka, Štindl "A", Rousek "A", Vojkůvka, Beránek, Kadula, Římský, Horný, Buršík, Tomsa

V první třetině se oba celky dlouho oťukávaly, vše změnila přesilovka Opavy na začátku 8. minuty. Ale ne tak, jak by si hosté představovali. Na konci 8. minuty jim pláchl do brejku Apolenář, ten se střelou mezi betony neuspěl, ale to domácí nemuselo mrzet.

O minutu později totiž poprvé překonal Bartošáka Matouš Čmiel, když do konce Haasova trestu zbývalo 11 vteřin a do konce třetiny 11 minut a 11 vteřin. Magická souhra čísel.

Neuplynula ani půl minuta, když vedení AZetu po rychlé kombinaci se Spratkem a Apolenářem zakončil Adam Kofroň. V polovině 13. minuty ještě minul Bartošákovu branku v dobré příležitosti Krupa. Po první části tak platilo skóre 2:0.

Ve druhé třetině gól nepadl, i když šance k vidění byly. V polovině 28. minuty šikovně tečoval Krupa, pak ještě dorážel bekhendem, ale minul odkrytou branku Bartošáka.

O dvě minuty později se na druhé straně zjevil sám před Štipčákem Buršík, ale nedokázal jej překonat. Ve 35. minutě byl hostující Vašenka v brejku faulován, rozhodčí nařídil trestné střílení, ale to sám faulovaný hráč neproměnil, když neuspěl s forhandovým blafákem.

Po čtyřiceti minutách to tedy stále bylo 2:0.

Ve třetí třetině AZet využil přesilovku a šel do vedení 3:0. Bylo to přesně v čase 46:00, když se Daniel Spratek šikovně obtočil kolem branky a zasunul puk k levé tyči Bartošákovy branky.

Slezan pak měl dlouhou přesilovku 5 na 3, poté klasickou přesilovku, ale tuto velkou příležitost nevyužil. Na začátku 54. minuty se nakonec hosté přece jen prosadili, když Jiří Šindelář opakovanou střelou poslal puk mezi Štipčákovy betony.

Hosté zkusili v závěru hru bez brankáře, ale bylo to až v závěrečných vteřinách a branka už nepadla.

AZ si tak připsal druhou výhru v přípravě. Další utkání sehrají naši hráči ve čtvrtek 25.8. na ledě Žiliny. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Myslím, že to byla dobrá konfrontace se soupeřem z naší ligy. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože Opava spolu hraje v tomto složení dlouho pospolu. V loňském roce hráli finále, navíc ještě posílili tým. Jsme rádi za vítězství, ale ve výkonu byla i hluchá místa. Byly to například herní situace ve středním pásmu, kde jsme nebyli spokojeni s otáčení hry. Především ve druhé třetině jsme měli herní výpadek. Na druhou stranu musím kluky pochválit a vyzdvihnout oslabení. V Sosnovci jsme oslabení dobře nehráli, dneska jsme ho ubránili dobře, včetně oslabení 3 na 5. Podržel nás opět Marek Štipčák. Na čem budeme pracovat, tak to jsou přesilovky. V přesilovkách nám to dnes moc nešlo. Podmínky k tomu nebyly ideální, protože byl těžký led, ale na to se nebudeme vymlouvat. Pro oba týmy to bylo stejné.

Aleš Tomášek (HK Opava): Byl to další přípravný zápas. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Nebyli jsme v plné sestavě, ale to asi ani Havířov. Bohužel jsme v oslabení dostali gól. Pár šancí jsme měli, opticky byl asi lepší Havířov. Důležité je, že jsme si vyzkoušeli hráče, které potřebujeme. Zápas nám splnil to, co jsme od něho očekávali.